Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Litwa Bursztynowym Szlakiemhotel 2.0 gwiazdkowy

Zdaniem Abdar:

Program: PROGRAM WYCIECZKI: DZIEŃ 1 Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę i Litwę. DZIEŃ 2 Przejazd do KOWNA w godzinach porannych. Spacer po starym mieście: Zamek, kościół Św. Jerzego, Seminarium Duchowne, Ratusz, Dom Mickiewicza, spacer brzegiem Niemna, Arcykate...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: AbdarProgram:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1

Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę i Litwę.

DZIEŃ 2

Przejazd do KOWNA w godzinach porannych. Spacer po starym mieście: Zamek, kościół Św. Jerzego, Seminarium Duchowne, Ratusz, Dom Mickiewicza, spacer brzegiem Niemna, Arcykatedra Kowieńska pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Zwiedzanie zakładu/muzeum mocnych alkoholi Stumbrasa (wycieczka w języku angielskim lub rosyjskim) z degustacją 8 napojów. Przejazd do Klasztoru w POŻAJŚCIU – największy zespół klasztorny na Litwie, jeden z przykładów baroku włoskiego w Europie Wschodniej położony w dzielnicy Kowna Petraszuny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, wyjazd. Przejazd do SZETEJNIE - miejsce urodzenia Cz. Miłosza. Przejazd do KIEJDAN, spacer: Rynek miejski oraz kościół kalwiński, z kryptą Radziwiłłów. Przejazd do PAŁANGI. Zwiedzanie Parku Botanicznego i Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów posiadającego unikatową i bardzo bogatą kolekcję różnych przedmiotów wykonanych z bursztynu i znakomite okazy w postaci naturalnej. Spacer po szerokiej plaży i długim, prawie półkilometrowym molo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, wyjazd. Wyprawa promem na Mierzeję Kurońską, zwiedzanie m.in.: NERINGA I NIDA - stara osada rybacka, o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1385r. Znajduje się tam muzeum Tomasza Manna, muzeum Historii Neringi, Galeria Bursztynu, punkt widokowy na szczycie Pamidos, JUODKRANTE - najstarsza osada półwyspu, znajduje się tam "Góra Czarownic" - na której w 1979 r postawiono ponad 100 drewnianych rzeźb, przedstawiających postacie z litewskich bajek, legend. Odbywają się tam imprezy Nocy Świętojańskiej. Przeprawa promem. Zwiedzanie Starego Miasta w KŁAJPEDZIE. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, wykwaterowanie, pożegnanie z nadmorskim kurortem. Wyjazd w kierunku SZAWLE na Żmudzi. Miejscowość jest znana z Góry Krzyży. We wczesnym średniowieczu istniało tu grodzisko, broniące tych terenów przed Krzyżakami. Kilka lat po bitwie pod Grunwaldem, kiedy Jagiełło przymusem chrystianizował miejscowe plemiona, na wzgórzu tym wzniesiono krzyż. Na większą skale krzyże zaczęły pojawiać się tu w czasie powstania styczniowego. Rosjanie zakazali stawiać krzyże na mogiłach powstańców, więc miejscowi wznosili je symbolicznie, na górze koło Szawli. Później przynoszono je tu w intencji zesłanych na Syberię lub w podzięce za tych, którzy stamtąd wrócili. Do rangi wielkiego symbolu religijnego i patriotycznego miejsce to urosło w czasach ZSRR. Dalszy przejazd do ONIKSZTY. Zapoznanie się z tradycją wypiekania chleba na zakwasie. Możliwość nie tylko obserwować, w jaki sposób kiedyś gospodynie robiły ciasto ale i samodzielnie upiec chleb. Wiele uwagi udziela się przepisowi, bo to właśnie od dodawanych składników zależała jakość wypiekanego chleba. W tym czasie gdy chleb się piecze – obiadokolacja z domowymi przysmakami. Wyjazd w kierunku Wilna. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, Zwiedzania WILNA - cmentarza Rossa, gdzie spoczywa serce Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wielu wybitnych Polaków (ojciec Juliusza Słowackiego, poeta doby romantyzmu Władysław Syrokomla, historyk Joachim Lelewel), Kościół św. Piotra i Pawła- perła baroku – gdzie wewnątrz znajduje się ponad 2000 niepowtarzających się figur, rzeźb i płaskorzeźb, kaplicy MB Ostrobramskiej – miejsca odwiecznych pielgrzymek. To miejsce też odwiedził A. Mickiewicz, gdy po raz pierwszy przybył do Wilna, jak też Papież Jan Paweł II w 1993 r. Cerkiew św. Ducha - miejsce prawosławnych pielgrzymek do grobu 3 Męczenników uznanych za świętych (jedna z najpiękniejszych cerkwi w Wilnie), Klasztor OO. Bazylianów, Cela Konrada- tu był więziony A. Mickiewicz wraz z innymi filomatami. Czas wolny, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie Wilna: Pałac Prezydencki i były plac Napoleona, gdzie odbył się sąd filomatów, Katedra wileńska św. Stanisława z najpiękniejszą kaplicą św. Kazimierza-patrona, gdzie są przechowywane relikwie św. Kazimierza, Uniwersytet Wileński, gdzie studiował A. Mickiewicz, kościół św. Jana, Muzeum A. Mickiewicza, gdzie powstała słynna Grażyna. Pożegnanie z Wilnem i przejazd do TROK. Zwiedzanie: Muzeum na zamku trockim, zapoznanie się z historią tego miasta, zwiedzanie ekspozycji z porcelaną, meblami, kolekcją pieczątek, fajek; zapoznanie się z historią i tradycjami narodu karaimskiego, który to kiedyś licznie zamieszkiwał w Trokach. Spacer ulicą karaimską, degustacja tradycyjnego dania karaimskiego – ciepłego kibina z rosołem. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

DZIEŃ 8

Powrót na miejsce zbiórki we wczesnych godzinach porannych.

TERMINY WYCIECZKI:

28.04-05.05.2019, 16-23.06.2019, 11-18.08.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.

2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.

3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 21 dni przed terminem wyjazdu.

4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.

5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

zamknijLitwa Bursztynowym SzlakiemLitwa Bursztynowym Szlakiemhotel 2.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Litwa Bursztynowym Szlakiem

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj