Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Wielka Rumuniahotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Abdar:

Program: PROGRAM WYCIECZKI: DZIEŃ 1 Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry. DZIEŃ 2 Przekroczenie granicy Rumuńskiej w godzinach porannych. Przyjazd do TIMISOARY - miasta nazywanego Wiedniem Wschodu. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piata Vitoriei, Sobór Trzech Świę...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: AbdarProgram:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1

Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry.

DZIEŃ 2

Przekroczenie granicy Rumuńskiej w godzinach porannych. Przyjazd do TIMISOARY - miasta nazywanego Wiedniem Wschodu. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piata Vitoriei, Sobór Trzech Świętych Hierarchów, Katedra Serbska, Katedra św. Jerzego, Pałac książąt Eugen. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przyjazd do HUNEDOARY gdzie zobaczymy jednen z najlepszych przykładów gotyckiej architektury obronnej na obszarze historycznych Węgier - zamek wybitnych węgierskich władców Jana Hunyadiego i jego syna Macieja Korwina. Przejazd do ALBA JULII gdzie zobaczymy potężną cytadele, katedrę św. Michała gdzie pochowany jest Jan Hunyady - siedmiogrodzki książę oraz wybudowaną obok Cerkiew Katedralną Świętej Trójcy. Przejazd do SYBINU zasiedlonego w średniowieczu niemieckimi kolonizatorami – Sasami, a obecnie jedna z transylwańskich pereł. Miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić i spróbować. Zwiedzanie pięknego, starego miasta ze sławnym Mostem Kłamców, z którego powiedział Ceausescu Jeśli to co mówię, jest nieprawdą, niech ten most się zawali. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, przejazd do Zamku Draculi w BRANIE, którego wznieśli w XV w. kupcy z Brasova, a potem należał do królowej Marii. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek zachwyca imponująca bryłą. Następnie spacer po rumuńskim targu, gdzie można zakupić wiele lokalnych pamiątek, np. bryndze w brzozowej korze czy wino sygnowane wampirem Drakulą. Przeniesiemy się w zupełnie inne czasy odwiedzając riuny zamku w Râşnov. Wybudowany został przez Krzyżakow, którzy zostali wygnani przez lokalnych chłopów. Zasiedlili oni zamek nadając mu charakter twierdzy obronnej przed najazdami Turków. Przejazd do BRASZOWA, gdzie zobaczymy m.in. rynek z okazałym ratuszem, pozostałości baszt, mury miejskie, za którymi osiedlali się Szeklerzy, Czarny Kościół. Z Braszowa pochodził wybitny polski malarz, profesor krakowskiej ASP – Teodor Axentowicz (m. in. współautor Panoramy Racławickiej). Przejazd do hotelu w okolicy Bukaresztu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, spacer po BUKARESZCIE - okolice Piata Unirii, najpiękniejsza synagoga w Bukareszcie, którą ufundowali polscy Żydzi, Katedra Patriarchy, zwiedzanie Pałacu Ludu – największego obiektu architektonicznego w Europie figurujego w księdze rekordów Guinnessa w kilkunastu kategoriach, dziś mieszczącego rumuński parlament. Kontynuacja spaceru: ormiański Karawanseraj Manuka (niegdyś najbogatszego człowieka na całych Bałkanach), klasztor grecki Stavropoleos, ruiny dawnego hospodarskiego dworu i cerkwi Curtea Veche, spacer krętymi uliczkami starego miasta, deptak Lipscani. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, przejazd do SINAI - "Perły Karpat", słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Spacer do zamku PELES, rezydencji królewskiej wybudowanej w XIXw. w stylu renesansu niemieckiego. Siedziby pierwszego rumuńskiego króla Karola I Hohenzollern-Sigmaringen. Zwiedzanie wnętrza zamku z przewodnikiem (brak polsko – języcznych przewodników, pilot nie może tłumaczyć wewnątrz). Chętnych w czasie wolnym zapraszamy do odwiedzenia położonego w okolicy zameczku myśliwskiego Pelişor. Przyjazd do SIGHISOARY. Spacer po zabytkowym średniowiecznym Starym Mieście wpisanym na listę UNESCO, dom w którym urodził się Wlad Palownik legendarny Drakula (obecnie znajduje się tam restauracja), plątanina uroczych średniowiecznych uliczek pozwala poczuć wyjątkowy klimat i magię tego siedmiogrodzkiego miasteczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, Przejazd do CLUJ-NAPOKA, kulturalnej stolicy Rumunii. Spacer po rynkach węgierskim i rumuńskim: katedra prawosławna, katedra katolicka, pomnik i dom Macieja Korwina, uniwersytet. Wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 8

Przyjazd do poszczególnych miejscowości w godzinach nocnych / porannych. Godzina powrotu może ulec zmianie ze względu na kontrole graniczne i sytuację drogową.

TERMINY WYCIECZKI:

28.04-05.05.2019, 16-23.06.2019, 11-18.08.2019, 08-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

 WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po krajach należących do UE potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.

2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.

3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 20 dni przed terminem wyjazdu.

4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.

5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

zamknijWielka RumuniaWielka Rumuniahotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Wielka Rumunia

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj