Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Zamki Dolnego Śląska

Zdaniem Abdar:

Program: PROGRAM WYCIECZKI: DZIEŃ 1 Wyjazd z wg. rozkładu jazdy, przejazd do MOSZNEJ słynącej z najpiękniejszego w Polsce pałacu reprezentującego kilka kierunków architektonicznych. Spacer po parku przypałacowym. Przejazd do GRODNA . Pierwsze wzmianki o zamku w tym miejscu pochodzą z XII w...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: AbdarProgram:

PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1

Wyjazd z wg. rozkładu jazdy, przejazd do MOSZNEJ słynącej z najpiękniejszego w Polsce pałacu reprezentującego kilka kierunków architektonicznych. Spacer po parku przypałacowym. Przejazd do GRODNA. Pierwsze wzmianki o zamku w tym miejscu pochodzą z XII w. Zamek nie miał szczęśliwej historii, przechodził z rąk do rąk, w czasie wojny trzydziestoletniej zniszczony przez Szwedów, a w 1869r. doszczętnie została zniszczona w pożarze wieża. Zwiedzanie pozostałości zamku. Przejazd do największego zabytku Dolnego Śląska, zamku KSIĄŻ, jednego z największych zamków w Polsce i Europie i jednocześnie największym zamkiem na Dolnym Śląsku. Zbudowany na urwistym skalnym cyplu, głęboką kotliną porośniętą lasem. Niegdyś nazywany był perłą Śląska, a także zamkiem z bajki, jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury. Zamek otacza 300 hektarowy park - rezerwat dendrologiczny. Wiosną otoczenie zamku rozkwita tysiącami kwiatów azalii i rododendronów. Ozdobę zamku stanowią tarasy obsadzone różami i tryskające fontannami i kaskadami wodnymi. Jego początki sięgają XIII w. od tego czasu przechodził on przez wiele rąk – Piastowie Śląscy, czescy monarchowie, rycerstwo, Władysław Jagiellończyk, mieszkała tu także księżna von Pless. Zwiedzanie barokowych wnętrz zamku a także zapoznanie się z jego historią podczas II wojny światowej. Przejazd na miejsce noclegu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, przejazd do BOLKOWA, gdzie corocznie odbywa się turniej rycerski. Nie jest znana dokładna data powstania zamku, wiadomo jednak, że powstał przed rokiem 1277. Z tego okresu pochodzi bowiem najstarsza wzmianka. Nosił on wówczas nazwę Hain. W czasach piastowskich zamek nigdy nie został zdobyty. Podczas wojny trzydziestoletniej dwukrotnie odparł atak wojsk szwedzkich. Ciekawostką architektoniczną zamku jest wieża w kształcie klina, której ostrze podczas oblężenia w ówczesnych czasach, było skierowane w stronę największego zagrożenia. Dzięki temu pociski ześlizgiwały się po murze, nie wyrządzając poważniejszych szkód. Wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, gdzie możemy zobaczyć m.in.: Bazylikę w Krzeszowie, Kościół Wang, Zamek Chojnik, Zamek Książ. Przejazd do KARPACZA, spacer, czas wolny.

DZIEŃ 3

Śniadanie, Przejazd do ZAMKU CZOCHA, malowniczo położonego na wysokim brzegu Jeziora Leśniańskiego. Do największych atrakcji zamkowych można zaliczyć: renesansową studnię, nazywaną przez właścicieli zamku "studnią niewiernych żon, Salę Rycerską, zajmująca przestrzeń dwóch kondygnacji, Komnatę Książęcą w stylu późnogotyckim z łożem krytym baldachimem czy kominek marmurowy w holu wejściowym. Ciekawą atrakcję stanowią także jedno z przejść do podziemi, basteja oraz wieża. Zamek Czocha powstał w II poł. XIII w. jako warownia obronna północnej granicy Czech. Po zakończeniu wojny trzydziestoletniej zamek uzyskał formę okazałej rezydencji, którą pod koniec XVIII w. ogromny pożar zamienił w ruinę. Przejazd do miejscowości GRODZIEC, zwiedzanie zamku. Twierdza ta wzniesiona została w drugiej połowie XV wieku w miejscu dawnego warownego grodu kasztelańskiego. Głównym inicjatorem budowy nowego zamku był ówczesny książę legnicki Fryderyk I. Posiadłość stanowiła miejsce licznych wystawnych uczt oraz turniejów rycerskich przez wieki. Ciężki okres zamek przeżywał w czasie wojny trzydziestoletniej, oraz w trakcie II w. ś, został on doszczętnie zniszczony. Obecnie odbudowany i udostępniony do zwiedzania. Przejazd do LEGNICY. W 1241 roku pod Legnicą rozegrała się słynna bitwa z Mongołami, która mimo porażki wojsk chrześcijańskich pod wodzą księcia legnickiego Henryka Pobożnego uratowała Europę i kulturę zachodnią przed ekspansją islamu. Do 1675 roku, miasto stanowiło siedzibę potomków królewskiej dynastii Piastów, potem przeszło kolejno pod panowanie Habsburgów i Hohenzollernów. Spacer po Legnicy, podczas którego możemy zobaczyć m in. XIII wieczny Zamek Piastowski, Katedrę, Kamieniczki Śledziówki. Powrót do Krakowa w godzinach późnowieczornych. Powrót do miejscowości realizowanych antenkami w godzinach późnowieczornych / nocnych dnia 4.

TERMINY WYCIECZKI:

01-03.05.2019, 20-22.06.2019, 15-17.08.2019, 13-15.09.2019

Uwagi praktyczne:

WAŻNE INFORMACJE:

1. Do poruszania się po Polsce potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o dokumencie dla dzieci. Bez ważnego dokumentu tożsamości uczestnik nie może wziąć udziału w imprezie.

2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie o czym biuro będzie niezwłocznie informować.

3. Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 30 osób. W przypadku nieuzbierania wymaganej minimalnej liczby uczestników termin odwołania wycieczki to 7 dni przed terminem wyjazdu.

4. Wycieczka z intensywnym zwiedzaniem, niedostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wymagania językowe - brak.

5. Potwierdzenia godzin wyjazdu można sprawdzić na 3 dni przed wycieczką na www.abdar.pl w Strefie Klienta.

zamknijZamki Dolnego ŚląskaZamki Dolnego Śląska

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Zamki Dolnego Śląska

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj