Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Gruzja Na Dłonihotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Air Tours Club:

Trasa Warszawa - Tbilisi– Alaverdi - Telavi – Tsinandali – Gremi - Kvareli – Sighnaghi - Davit Gareji –Jvari - Mtskheta - Kazbegi  –Gori – Uplistsikhe - Tbilisi - Warszawa Opis Kraju / Atrakcji Gruzja  – posiada egzotyczną i barwną przyrodę, liczne zabytki, prastarą kulturę oraz oryginalny folklor. W...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Air Tours Club

Trasa

Warszawa - Tbilisi– Alaverdi - Telavi – Tsinandali – Gremi - Kvareli – Sighnaghi - Davit Gareji –Jvari - Mtskheta - Kazbegi  –Gori – Uplistsikhe - Tbilisi - Warszawa

Opis Kraju / Atrakcji

Gruzja – posiada egzotyczną i barwną przyrodę, liczne zabytki, prastarą kulturę oraz oryginalny folklor. W czasie kilkugodzinnej przejażdżki po kilku miastach można przemierzyć niemal wszystkie strefy klimatyczne. Równie szybko zmieniają się grupy etniczne, języki, architektura oraz religie. Gruzja to nie tylkobogata historia, zabytki czy zapierające dech w piersiach krajobrazy. To przede wszystkim niezwykła gościnność mieszkańców. Powiedzenie"Gość w domu, Bóg w domu" stało się w kraju narodową ideologią.Mtskheta -starożytna stolica wschodniej Gruzji. Znajduje się tutaj  imponujące skalne miasto Uplistsikhe, niedaleko miasta Gori, gdzie urodził się Józef Stalin. W Mtskheta znajduje się kościół Jvari zbudowany w XI-XII w. to arcydzieło wczesnego średniowiecza. Świątynia Svetitskhoveli w miejscowościMtskheta to jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Gruzji. Wybudowana została w miejscu, gdzie wg. legendy pochowana została siostra Sidonia wraz z tuniką Jezusa ChrystusaSighnaghi– miasto w regionie Kachetia we wschodniej Gruzji . Jest jednym z najmniejszym miast w kraju ok. 2100 mieszkańców. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków. Po rekonstrukcji miasta stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji.

Program Ramowy

Oferta przygotowana dla min. 4 osób.

1 Dzień

Warszawa - TibilisiOdprawa biletowo-bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie;Wylot z Warszawy do Tibilisi.  

2 Dzień

TibilisiPrzylot do Tibilisi transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Tibilisi. Spektakularne widoki Starego i Nowego Tibilisi pozostaną już na zawsze w pamięci. Miasto zostało zbudowane w V w.  Wzdłuż pokrętnej doliny rzeki Mtkvari. Miesza się tu nowoczesna architektura ze starozytną. Co więcej najpiękniejsze obiekty starego Miasta są usytuowane blisko siebie i są łatwo dostępne. Wycieczka rozpocznie się od Oskrytego Muzeum Etnograficznego, które sprawi, że przenieśmy się kilka wieków wstecz do pięknej gruzińskiej prowincji. Zobaczymy tam tradycyjne gruzińskie domy, a w każdym z nich będzie czekała gospodyni z indywidualną historią. Następnie wizyta w największej świątyni prawosławnej na Kaukazie, soboru Świętej Trójcy. Zajrzymy także do XII-wiecznej świątyni Metekhi. Wjazd kolejką linową na twierdzę Narikala, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicyłaźni siarkowych, gdzie mozna się zrelaksować przez dłuższą chwilę. Następnie zobaczymy synagogę, kawiatnianą ulicę Chardin, Majdan Gorgasali, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati. Po aktywnym dniu, na uczestników czeka powitalna kolacja w restauracji w tradycyjnym gruzińskim stylu z profesjonalnym pokazem tradycyjnych ludowych tańców i narodowymi śpiewami, Wieczór Gruziński. Nocleg w hotelu. 

3 Dzień

Tbilisi– Alaverdi - Telavi – Tsinandali – Gremi - Kvareli – SighnaghiŚniadanie. Przejazd do regionu Kakheti, ojczyzny wina i esencji gościnności. Zwiedzanie rozpocznie się od  centrum administracyjnego regionu, Telavi. Miasto położone jest na zboczu grzbietu Gombori, skąd przy dobrej pogodzie rozpościera sie piękny widok na Doline Alazańską oraz Kaukaz Wielki. Nastepnie spacer po głównej ulicy przy zamku króla Irakliego II, gdzie zobaczymy jego pomnik. Nieopodal Telavi, wizyta w pałacu wybitnego intelektualisty oraz enologa gruzińskiego, Aleksandra Chavchavadze. W pałacu bywali Lermontov, Puszkin, Grybojedow, Dumas i inni wybitni intelektualiści XIX wieku. Degustacja wina Tsinandali. Przejazd do byłej stolicy Kakheti, a zarazem ważnego ceglanego zabytku kraju, cytadeli Gremi, która przypomina zamek z baśni Disney’a.Dalej przejazd do najbardziej winnego mikroklimatu Kakheti– Kindzmarauli, a dokładniej do miejscowości Kvareli. Zobaczymy tam post-militarne tunele, w których obecnie przechowywane są wina winiarni Khareba, a także tradycyjne „marani”, czyli piwnicę, w której produkowane jest wino według starożytnej metody. Degustacja win.Przyjazd do„miasta miłości”, Sighnaghi, Jest to malowniczo położona XVIII wieczna twierdza, symbol ojczyzny wina – regionu Kakheti. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4 Dzień

Sighnaghi– Davit Gareji – Tbilisi Śniadanie. Spacer po mieście i degustacja win organicznych u lokalnego winiarza. Następnie pojedziemy do Davit Gareji (UNESCO), usytuowanym na półpustynnych zboczach góry Gareji, 105 km na południowy-wschód od Tbilisi. Ten znakomity, wykuty w skale monastyr  zawiera 16 architektonicznych zabytków. Pierwszy z nich został założony w VI wieku przez Davida, jednego z 13 Ojców Asyryjskich, którzy przybyli do Gruzji popularyzując życie mnichów. Kompleks kryje w sobie dziesiątki celi, kapliczek, pustelni i skrytek schowanych w grotach na dużym terytorium. Warto wspiąć się na górę (~30 min. w jedną stronę, trekking), skąd można zobaczyć zapierający dech w piersiach widok na niekończące się równiny Azerbejdżanu i kanion, gdzie położone jest Davit Gareji. Na szczycie znajdują się unikalne freski z XII wieku, które stanowią indywidualną dla monastyru interpretację biblijną.Powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hoteluKolacja. Nocleg. 

5 Dzień

Tbilisi– Jvari - Mtskheta - KazbegiŚniadanie Wyjazd na wycieczkę do wysokogórskiego regionu Mtskheta-Mtianeti. Na wzgórzu, blisko starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mtskhety, stoi monastyr Jvari (krzyż) – jedno z arcydzieł architektury sakralnej z VI w. Jvari zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie dawnej stolicę Iberii (wschodniej Gruzji), Mtskhetę, z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (XI w., UNESCO). Dalej droga prowadzi przez góry Kaukazu Wielkiego po Gruzińskiej Drodze Wojennej, która jest głównym przejściem między Kaukazem Południowym, a Północnym. Po drodze wizyta w Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z cudownym widokiem na zbiornik Zhinvali. Dalej przejazd przez najlepszy kurort narciarski na Kaukazie – Gudauri, gdzie prawie zawsze jest piękna pogoda, a widok gór zapiera dech w piersiach. Chwila postoju przy punkcie widokowym z sowiecką mozaiką. Przejazd przez najwyższy punkt Gruzińskiej Drogi Wojennej – Przełęcz Krzyżową. Przyjazd do Kazbegi. Zakwaterowanie w hotelu w hotelu. Kolacja i nocleg.

6 Dzień

Kazbegi–Gori – Uplistsikhe - TbilisiPośniadaniu odbędziemy off-road do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV w.). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047 m.n.p.m)., co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, można złapać wzrokiem ten bajeczny zwany w Gruzji  Mkinvarcveri.Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w stronę regionu Wewnętrznej Kartli.Zwiedzanie Muzeum Stalina w Gori, rodzinnym mieście dyktatora. Możliwośc posłuchania tam biografii „Czerwonego Cara”, zobaczymy jego rodzinny domek oraz prywatny wagon pancerny.Następnie wizyta w skalnym mieście Uplistsikhe (UNESCO), dawnej siedziby władców i religii przedchrześcijańskiej.Powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w kultowej, eleganckiej restauracji z panoramicznym widokiem na stolicę.

7 Dzień

Tibilisi - WarszawaWykwaterowanie z hotelu wczesnym rankiem.Śniadanie w formie pakietów na wynos. Transfer na lotnisko w Tbilisi. Pożegnanie grupy. Wylot do Polski.

Cena Zawiera
 • Przelot na trasie Warszawa– Tibilisi– Warszawa samolotem polskich linii lotniczch LOT  
 • Opiekę doświadczonego polskojęzycznego przewodnika na całej trasie zwiedzania;
 • Transport według programu, klimatyzowanym samochodem;
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*: 4 noce w Tbilisi; 1 noc w Sighnaghi 1 noc w Kazbegi;
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje 6 śniadań i 5 kolacji w tym wieczór gruziński);
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie: Wjazd kolejką gondolową w Tbilisi (1 strona), Batumi (2 strony), Muzeum Etnograficzne, Uplistsikhe, Muzeum Stalina, Tsinandali Gremi, Degustacje Wina wymienione w programie: Okro’s Wine, Khareba, Off road w Kazbegi w dwie strony, wizyta w łaźniach siarkowych;
 • Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna;
Cena Nie Zawiera
 • Napojów do posiłków;
 • Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych;
 • Usług nie wymienionych w programie.
Uwagi
 • Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronachwww.msz.gov.pl;
 • Dozwolony limit bagażu wynosi 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego;
 • Dopłata do zakwaterowania w hotelach 4 * wynosi 1490 PLN od osoby;
 • Oferta może być przygotowana pod indywidualne zapytanie Klienta w terminie przez niego wyznaczonym.
zamknijGruzja Na DłoniGruzja Na Dłonihotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Gruzja Na Dłoni

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj