Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Szlakami Sri Lanki 4* 9 Dni - Egzotyka 18/19hotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Best Reisen Group:

Trasa Wycieczki POLSKA - COLOMBO - ANURADAPURA - DAMBULLA - POLONNARUWA  - SIGIRIYJA - MATALE - KANDY - PINNAWALA PERANENIYA - KANDY - NUWARA ELIYA - YALA - GALLE- COLOMBO - POLSKA Dzień 1 Wylot z Polski i przelot na Sri Lankę przez jeden z portów europejskich. Dzień 2 Przylot do Colombo, spotkanie z...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Best Reisen Group

Trasa Wycieczki

POLSKA - COLOMBO - ANURADAPURA - DAMBULLA - POLONNARUWA  - SIGIRIYJA - MATALE - KANDY - PINNAWALA PERANENIYA - KANDY - NUWARA ELIYA - YALA - GALLE- COLOMBO - POLSKA

Dzień 1

Wylot z Polski i przelot na Sri Lankę przez jeden z portów europejskich.

Dzień 2

Przylot do Colombo, spotkanie z przedstawicielem biura. Przejazd przez pulsujące życiem miasto będące mieszanką nowoczesnej azjatyckiej infrastruktury i starych tradycyjnych zaułków. Zwiedzanie stolicy; Ogrody Cynamonowe, Independence Squer, fort z czasów panowania brytyjskiego, w którym znajdowało się centrum administracyjne oraz garnizon wojskowy, buddyjska świątynia Gangarama nad Jeziorem Beira, świątynia hinduska. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Pośniadaniu wyjazd do Anuradhapury. To pierwsza stolica syngaleskiego państwa, (III w. p.n.e. - XI w. n. e), ważne centrum buddyzmu – historyczne miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, cel pielgrzymek. Na terenie rezerwatu archeologicznego znajdują się m.in. mosiężny pałacz kamiennymi kolumnami, liczne dagaby w kształcie półkul, a także świątynie i posągi, z których najsłynniejszy przedstawia medytującego Buddę Samadhi. Najświętsze miejsce to sanktuarium ze szczepem drzewa Sri Maha Bodhi (najstarsze na świecie), pod którym Budda – wg tradycji – osiągnął oświecenie. Po 2-godzinnym zwiedzaniu przejazd na kolację i nocleg w regionie historycznego trójkąta cejlońskiego.

Dzień 4

Pośniadaniu wyjazd do Polonnaruwy – drugiej stolicy państwa syngaleskiego (od XI do XIII w.), która zachwyca śladami niegdysiejszej świetności, są tu ruiny miasta, kanałów, basenów, łaźni i pałacu królewskiego, okrągłej świątyni Vatadage z rzeźbionymi tarasami i trzy ogromne posągi Buddy wykute w granitowej skale. Miejsce wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie: Gal Wihara (skalna świątynia z kamiennymi rzeźbami Buddy), Thuparama , Kiri Vehara, Rankoth veher, Parakrama Weva. Po południu przejazd do Dambulli. Zwiedzanie Cave Temple – pięknej, usytuowanej na wzgórzu, skalnej świątyni pochodzącej z I w. p.n. e. Kompleks jest jednym z najbardziej imponujących na Sri Lance, znajdują się w niej malowidła przedstawiające 150 wizerunków Buddy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5

Pośniadaniu przejazd do Sigiriyi, gdzie znajdują się ruiny pałacu (V w.) obronnego, wzniesionego przez króla Kasapa na 200-metrowej skale otoczonej dżunglą. To zabytek klasy światowej, pod patronatem UNESCO. Nazywa się go powszechnie Lwią Skałą ze względu na pozostałości ogromnej rzeźby lwa u stóp fortecy. Wyjątkową pamiątką przeszłości są skalne freski kobiet haremu królewskiego. Następnie przejazd do Matale i wizyta na plantacji przypraw (cynamon, pieprz, imbir, gałka muszkatołowa, curry, chili, kardamon) z możliwością zakupów. Podróż do Kandy. To historycznemiasto na wzgórzach wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, trzecia i ostatnia stolica państwa syngaleskiego. Przejazd przez miasto: sztuczne jezioro z XVIII wieku, lokalny bazar, centrum sztuki, muzeum klejnotów (możliwość zakupów), wizyta w najważniejszej świątyni Sri Lanki: zrelikwiami Zęba Buddy. Wieczorem pokaz tradycyjnych tańców narodowych. Kolacja i nocleg w hotelu nieopodal Kandy.

Dzień 6

Pośniadaniu wyjazd do Pinnawelli, gdzie znajduje się rządowy sierociniec dla słoni. Obecnie jest ich tu ponad 40, w tym nowo narodzone (karmione butelkami niemowlęcymi przez opiekunów i… turystów). Podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku, magiczny krajobraz gór, rzeki, egzotycznej roślinności. Następnie wizyta w ogrodzie botanicznym Royal Botanic Garden założonym w 1374 roku. Rośnie tu 5000 gatunków tropikalnej flory, z czego wiele endemicznych. Po drodze wizyta w fabryce herbaty. Przejazd do hotelu w okolicach Kandy, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Pośniadaniu podróż w góry, wizyta w tradycyjnej fabryce herbaty, przejazd do Nuwara Eliya. Ta górska miejscowość nazywana jest Małą Anglią ze względu na styl architektury z czasów panowania brytyjskiego. Słynie z pięknych widoków, licznych dolin, wodospadów, plantacji wyśmienitej herbaty cejlońskiej, jej przetwórni, czystego górskiego mikroklimatu i najniższych temperatur na wyspie. Przejazd po miasteczku, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8

Pośniadaniu przejazd do Colombo. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zakupy i odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9

Pośniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko lub transfer do wybranego hotelu nad oceanem.

Przelot

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

Uwagi

Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na"Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć"Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych.W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie.Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 4*. Oferujemy ją również w opcji  5*.

Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki). Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika. Istnieje możliwość dopłaty do przewodnkia polskojęzycznego(na zapytanie).

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek.Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Przy rezerwacjach dla większej liczby osób możliwe są zniżki. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siływyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

Wizy

Przy wyjazdach na Sri Lankę wymagana jest wiza. Wizę wukupić można bezpośrednio na lotnsku na Sri Lance lub poprzez złożenie wniosku wizowego poprzez system ETA (Electronic Travel Authorisation). W tym celu należy zalogować się na stronie www.eta.gov.lk (zakładka Apply). Klienci muszą wypełnić wszystkie wymagane pola. Pasażer posiadający kopię zatwierdzenia ETA uprawniony jest do wjazdu na teren Sri Lanki w ciągu 90 dni od daty jego wystawienia. Pasażer na podstawie zatwierdzenia ETA otrzymuje - na lotnisku na Sri Lance, wizę dwukrotnego wjazdu, ważną 30 dni od daty przekroczenia granicy.

Opłaty wizowe

  • przy rejestracji i wykupie przez system ETA - 35 USD za osobę (wymagana rejestracja w systemie ETA, płatności dokonuje się kartą kredytową poprzez system ETA)
  • przy rejestracji i wykupie na lotnisku na Sri Lance - 40 USD za osobę (rejestracja w systemie ETA nie jest wymagana,płatności dokonuje się gotówką na lotnisku na Sri Lance)

Wszyscy podróżujący na Sri Lankę zobowiązani są do przełożenia w porcie lotniczym na Sri Lance

  • ważnego paszportu (minimum 6 miesięcy od daty powrotu)
  • kopii zatwierdzenia ETA (tylko w przypadku rejestracji i płatności poprzez system ETA)
  • biletu powrotnego
  • odpowiednichśrodków finansowych (gotówka, karty kredytowe, czeki podróżne).
Cena Zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transport klimatyzowanym samochodem/autokarem, zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty, usługi anglojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena Nie Zawiera

Wiz, dopłaty do usług polskojęzycznego przewodnika (na zapytanie), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (155 USD - obowiązkowo płatne na miejscu u przewodnika), zezwoleń na fotografowanie/filmowanie, posiłków innych niż wymienione w programie, napiwków, wydatków własnych, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

zamknijSzlakami Sri Lanki 4* 9 Dni - Egzotyka 18/19Szlakami Sri Lanki 4* 9 Dni - Egzotyka 18/19hotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Szlakami Sri Lanki 4* 9 Dni - Egzotyka 18/19

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj