Dlaczego warto polecieć do Turcji zimą?

Turcja kojarzy się przede wszystkim z letnim urlopem. Piękna, słoneczna pogoda, doskonałe hotele i niezwykłe zabytki sprawiają, że co roku Turcję odwiedza w sezonie letnim wielu turystów. Polacy już dawno Turcję docenili. My chcielibyśmy przekonać Was także do odwiedzenia Turcji zimą. Porównamy ceny i – oczywiście – napiszemy, co wtedy można w Turcji robić.

Grecja jakiej nie znacie – poznaj wyspę Lesbos

Lesbos to trzecia co do wielkości grecka wyspa, na której zatrzymał się czas i nie chodzi wcale o przestój technologiczny. Próżno szukać tam dużych klubów nocnych, ale nie oznacza to, że panuje tam ponura atmosfera. Przeciwnie, mieszkańcy bardzo chętnie zapraszają turystów na lokalne imprezy w przymorskich tawernach, na których króluje zorba i ich ukochany trunek – ouzo. Na Lesbos wytwarza się niemal 75% wszystkich światowych zasobów tego alkoholu, a w stolicy wyspy, Mitylenie, znajduje się nawet muzeum jemu poświęcone.

10 najlepszych hoteli w Bułgarii

Jak co roku, Bułgaria jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez turystów, nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Nic dziwnego – słoneczna pogoda, niezbyt długi lot i kuszące, atrakcyjne ceny sprawiają, że do Bułgarii naprawdę chce się wybrać na urlop. Dodajmy do tego turystyczne atrakcje i rozbudowaną infrastrukturę hotelową i mamy przepis na super wakacje z całą rodziną. Przedstawiamy ranking najlepszych naszych zdaniem hoteli w Bułgarii.