Europejska turystyka opiera się kryzysowi

Optymistyczne dane znaleźć można w opublikowanym dzisiaj badaniu Eurobarometru. W 2013 roku 38 proc. mieszkańców Unii Europejskiej spędziło urlop w innym kraju unijnym. To o 5 proc. więcej niż w roku poprzednim. Europejskie dane pokazują, że turystyka na Starym Kontynencie trzyma się mocno i skutecznie opiera się kryzysowi. Co ważne, eksperci wskazują, że taki korzystny trend utrzyma się także w tym roku.

 

Od 2010 roku w sektorze turystycznym z roku na rok notowane są wzrosty dochodów – głosi raport Eurobarometru, a turystyka jest kołem napędowym  wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej.

Europejski przemysł turystyczny rozwija się w dużej mierze dzięki samym mieszkańcom Unii. W 2013 roku, aż 45 proc. wszystkich turystów, którzy wypoczywali w ośrodkach turystycznych na obszarze Unii to mieszkańcy z innych krajów Unii. Najwięcej cudzoziemców przyjęła Chorwacja (92 proc. turystów), Grecja (79 proc.), Austria (71 proc.) i… Litwa (70 proc.). W Polsce zagraniczni goście stanowili 20 proc. wszystkich turystów.

Bez zmian pozostaje czołówka najchętniej wybieranych miejsc wypoczynku w Unii Europejskiej. Na pierwszych miejscach plasują się Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy i Austria.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>