GTI Travel Poland ogłosiło upadłość!

Wczoraj, tj. 04.06.2013 roku biuro GTI Travel Poland ogłosiło upadłość. Wstrzymana została sprzedaż wycieczek. Nie odbędą się również wyloty zaplanowane od dnia 05.06.2013r. Wraz z jednym z największych touroperatorów w Polsce upadł drugi podmiot z grupy GTI: linie lotnicze Sky Airlines. O fakcie został już poinformowany Urząd Marszałkowski oraz Ubezpieczyciel: Signal Iduna TU SA.

 

GTI Travel na polskim rynku działał od 1999 roku. Specjalizował się przede wszystkim w wyjazdach do Turcji, ale także Egiptu czy Bułgarii. Pomimo prób poszukiwania inwestora strategicznego, nie udało się spółce utrzymać działalności. Za granicą znajduje się aktualnie około 1000 polskich turystów. Według Urzędu Marszałkowskiego nie powinni mieć oni problemów z powrotem do kraju.

Zarząd GTI Travel Poland zapewnia, że zrobi wszystko, aby zapewnić swoim klientom bezpieczny powrót do Polski, a tym, którzy na zaplanowane wakacje nie wylecą, zrekompensować straty, korzystając ze środków gwarancji ubezpieczeniowej.

Każde biuro turystyczne zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych musi posiadać gwarancję ubezpieczeniową. Gwarantem GTI jest Signal Iduna, a kwota ubezpieczenia to  7 250 000,00 zł. Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązane jest do wypłaty kwoty określonej w umowie gwarancyjnej w celu pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także zwrotu wpłat zaliczek za wyjazd, który się nie odbył.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>