Wiza do Turcji – załatw przed wyjazdem!

10 kwietnia zmieniają się zasady przyznawania wiz tureckich. Podróżnicy wybierający się na wycieczkę do Turcji muszą zatroszczyć się o wizę jeszcze przed wylotem z kraju. Otrzymanie jej na lotnisku po wylądowaniu, tak jak ma to miejsce teraz, będzie bowiem niemożliwe.

 

Turcja to niezmiennie od lat jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Niezawodna turecka pogoda, piękne plaże, a przede wszystkim wysoki standard usług w wyjątkowo atrakcyjnych cenach działają na polskich turystów jak magnes.

Pobyt w Turcji wymaga wykupienia wizy, której koszt wynosi 20 USD, 15 EUR lub 10 GBP. Według obowiązujących aktualnie zasad wizę wykupujemy bezpośrednio po przylocie na lotnisku. W paszporcie zostaje wbita pieczątka i na tym koniec formalności. Jednak od 10 kwietnia taka procedura przestaje obowiązywać. Formalnościami wizowymi trzeba będzie zająć się jeszcze przed wylotem z kraju.

Sprawdź!
System E-visa
https://www.evisa.gov.tr/en/

Według nowych zasad wizę będzie można uzyskać jedynie w placówkach dyplomatycznych Republiki Turcji  bądź za pośrednictwem strony internetowej tureckiego resortu spraw zagranicznych, która prowadzona jest w trzech językach – angielskim, hiszpańskim i tureckim. Może to stanowić spore utrudnienie dla niektórych turystów, szczególnie osób nie mających dostępu do internetu lub nie władających językiem obcym.

Pewną komplikacją jest także to, że zgodnie z nowymi zasadami za wizę nie będzie można zapłacić zwyczajnym przelewem internetowym. Niezbędna do tego będzie karta płatnicza.

Jak tłumaczą tureckie władze, nowy system przyznawania wiz ma być sposobem na wzmocnienie kontroli osób wjeżdżających do Turcji.

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>