Po serii bankructw, organizatorzy uspokajają klientów

Ostatnie tygodnie zadały krajowej branży turystycznej dotkliwy cios. Upadek jednego z czołowych organizatorów, biura Sky Club, po którym nastąpiło bankructwo dwóch mniejszych, powiązanych ze sobą graczy na rynku: Alba Tour i Africano Travel, okazał się bolesny dla całej branży. Klienci, którzy nie wyjechali na swoje wakacje liczą straty, a ty ci, którzy do tej pory wyjazdu nie zakupili – zastanawiają się czy warto. Czołowi organizatorzy starając się ratować nadwątlony autorytet branży, używają różnych argumentów.

Dzień po upadku Sky Cluby biuro Neckermann Polska, aby uspokoić swoich klientów przytoczyło fragment artykułu i wykres opublikowany kilka dni wcześniej w Rzeczpospolitej. Wykres pokazuje stosunek poziomu funduszy własnych do tzw. tzw. goodwillu (jest nadwyżka ceny przejęcia innej firmy ponad wartość posiadanych przez nią aktywów netto). W porównaniu z innymi organizatorami z krajowej czołówki: Itaką, Rainbow Tours i Alfa Star – Neckermann Polska wypada w tym porównaniu najkorzystniej. Jak podkreśla organizator, jego stabilność finansowa gwarantuje bezpieczne wakacje.


Źródło: Turystyka rp.pl

Głos w sprawie zabrała także Itaka. Na swojej stronie internetowej organizator zapewnia klientów, że ugruntowana pozycja Itaki na rynku gwarantuje im bezpieczne wakacje. Itaka od lat zajmuje pierwsza pozycję w rankingu polskich touroperatorów przygotowywanym przez „Wiadomości  Turystyczne”, cieszy się także popularnością i uznaniem klientów. Itaka posiada także najwyższą wśród touroperatorów Gwarancję Ubezpieczeniową, opiewającą na kwotę ponad 125 mln złotych.

Rainbow Tours podeszło do tematu inaczej i postanowiło ratować wizerunek branży wyciągając rękę do poszkodowanych klientów Sky Clubu. Rainbow Tours i Bee Free Holidays udostępniły rozczarowanym klientom bankruta swoją ofertę LATO 2012 w cenach, w jakich klienci zawarli umowy  ze Sky Club Sp z o.o. oraz w miarę możliwości i dostępności w tych samych lub podobnych hotelach.  Taka postawa świadczy o poczuciu odpowiedzialności za całość polskiej branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>