Od 1 marca bardziej szczegółowe kontrole na lotniskach UE

Od 1 marca w życie weszły w życie nowe przepisy Komisji Europejskiej w sprawie bezpieczeństwa i zapobieganiu zagrożeniu terroryzmem. Co to oznacza dla podróżnych? Przede wszystkim bardziej szczegółowe kontrole na lotniskach w Unii Europejskiej.

Do tej pory należało wyjąć telefon komórkowy, laptopa czy tableta. Teraz musimy być przygotowani na to, że pracownik lotniska będzie chciał obejrzeć także inne elementy naszego bagażu. Będą to takie przedmioty jak aparat fotograficzny, kamera, a nawet żelazko, suszarka do włosów czy golarkę elektryczną. Ma to przede wszystkim na celu łatwiejsze wykrywanie urządzeń wybuchowych. Według Komisji Europejskiej, terroryści nie ustają w próbach znalezienia nowych miejsc do ukrywania ładunków wybuchowych w bagażu podręcznym.

Pomimo, że Komisja zapewnia, że zmiany nie skomplikują życia pasażerom, warto zarezerwować sobie więcej czasu. Szczególnie istotne jest to w przypadku lotów przesiadkowych. Nie oszukujmy się – dokładniejsze kontrole oznaczają dłuższe kolejki.

 

 

.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>