Hotel Jungle Aqua Park w Hurghadzie

„Fantastyczny.” „Na pewno tu wrócimy.” „Nie da się tutaj nudzić.” To tylko niektóre wpisy, które pojawiają się w opiniach o hotelu Jungle Aqua Park – największym aquaparku w Hurghadzie. Sprawdzimy czego spodziewać mogą się hotelowi goście i czym egipska „dżungla” zasłużyła sobie na takie entuzjastyczne opinie.

Jungle Aqua Park to czterogwiazdkowy kompleks szczycący się 21 basenami i 35 zjeżdżalniami. Póki co ten wybudowany w 2009 roku obiekt jest największym aquaparkiem w Hurghadzie. Nic dziwnego, że głównymi klientami hotelu są rodziny z dziećmi – od maluchów po młodzież. Jungle Aqua Park to z prawdziwego zdarzenia park wodny, w którym wszystkie wodne atrakcje wliczone są w cenę pobytu. Posiada 14 lagunowych basenów, połączonych mostami i kanałami wodnymi, z których 2 są w sezonie zimowym podgrzewane, 21 zjeżdżalni dla dorosłych oraz ślizgawek 14 dla dzieci. Rozrywki dla dzieci obejmują także plac zabaw, mini disco i klub dla dzieci, oraz specjalną dziecięcą restaurację.

 

Hotel Jungle Aqua Park posiada 690 pokoi, rozmieszczonych w parterowych i dwupiętrowych bungalowach. Budynki wybudowane są wokół basenów, dzięki czemu zdecydowana większość pokoi ma widok na basen. Całość stanowi swoistą wakacyjną wioskę utrzymaną w klimacie tytułowej dżungli. W każdym pokoju znajduje się klimatyzacja, telewizja satelitarna, lodówka oraz sejf. Pokoje są czyste i schludne, choć urządzone są dość skromnie.

Hotel wybudowany jest w drugiej linii zabudowy od brzegu morskiego. Jednak jak relacjonują klienci nie stanowi to mankamentu. Korzystają oni bowiem z prywatnej plaży hotelu Dana Beach należącego do tej samej sieci hotelowej, do której co 15 minut kursuje bezpłatny bus.

Hotel zajmuje olbrzymią powierzchnię. Tworzy jeden duży kompleks z sąsiednim hotelem – Alf Leila Wa Leila, z którego niektórych atrakcji klienci Jungle Aqua Park także mogą korzystać. Widok hotelu z lotu ptaka pomaga wyobrazić sobie jak rozległy kompleks stanowi hotel.


Wyświetl większą mapę

Choć hotel o każdej porze roku jest pełen gości, nigdy nie odnosi się wrażenia, że jest w nim tłoczno. Jeśli nie znajdziemy leżaka nad najbliższym basenem to wystarczy przejść kawałek dalej, by wybrać dla siebie miejsce do plażowania. Klienci nie skarżą się także na tłok w restauracjach i snack barach. Od 7 rano kiedy to serwowane jest pierwsze śniadanie, do północy korzystać można z oferty 14 restauracji i snack barów. Klienci mogą także stołować się w restauracjach tematycznych: śródziemnomorskiej, niemieckiej, azjatyckiej, marokańskiej.

Jungle Aqua Park oddalony jest o około 15 km od lotniska w Hurghadzie i 20 km od centrum Hurghady. Aby dotrzeć do Hurghady najlepiej skorzystać z prywatnych, zaparkowanych przed hotelem taksówek. Zawiozą nas one na miejsce za ok 6 dolarów i odwiozą o omówionej godzinie z powrotem do hotelu.

Amatorów aktywnego wypoczynku do odwiedzenia hotelu mogą zachęcić obiekty sportowe: kort tenisowy, boisko do piłki nożnej i pole do minigolfa. Przez cały dzień dostępna jest także bogata oferta programów animacyjnych: zajęcia aerobiku, fitness, aqua-gym.

Wśród nielicznych uwag od klientów hotelu najczęściej pojawiała się ta dotycząca zbyt małej liczby ratowników obsługujących zjeżdżalnie.

Wycieczki do hotelu Jungle Aqua Park dostępne są przez cały rok w ofercie różnych organizatorów: BeeFree, OasisTours, SummerElse, TUI, 7 Islands, Alfa Star, Exim Tours, Rainbow Tours, Sky Club, Viva Club. Sprawdź aktualną ofertę >>

Zobacz także: Oficjalna strona hotelu Jungle Aqua Park

Film z hotelu Jungle Aqua Park:

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>