Nowy formularz rezerwacji Qtravel.pl

Od kilku dni na stronach Qtravel.pl dostępny jest nowy formularz rezerwacji oferty turystycznej. Przejrzysty układ, nowe funkcjonalności oraz odświeżona szata graficzna mają sprawić by proces rezerwacji wymarzonego urlopu na stronach Qtravel.pl był prosty i intuicyjny. Zadbaliśmy także o najwyższe bezpieczeństwo danych naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po nowym formularzu rezerwacji Qtravel.pl.

Proces rezerwacji oferty turystycznej w serwisie Qtravel.pl jest przejrzysty i zapewnia pełne bezpieczeństwo danych naszych klientów. W czterech prostych krokach prosimy o podanie informacji niezbędnych do założenia rezerwacji wstępnej w systemie rezerwacyjnym organizatora. Wypełnienie formularza rezerwacji nie wiąże się z żadnymi kosztami. Po złożeniu rezerwacji nasz konsultant kontaktuje się z klientem w celu potwierdzenia dostępności miejsc i ceny zarezerwowanej oferty.

Co nowego w formularzu rezerwacji Qtravel.pl?

Podział na kroki
Cały proces rezerwacji podzielony został na cztery kroki:

Krok 1: Sprawdź swój wybór
Krok 2: Podaj dane kontaktowe
Krok 3: Podaj dane uczestników
Krok 4: Rezerwuj (Podsumowanie)

Dzięki takiemu podziałowi klient może dokładnie przeanalizować, czy rezerwowana oferta spełnia wszystkie pożądane kryteria. W razie potrzeby, na każdym etapie rezerwacji klient może poprawić lub uzupełnić brakujące dane. W ostatnim kroku klient widzi podsumowanie wszystkich informacji dotyczących rezerwowanej oferty, dlatego klikając przycisk „rezerwuj” dokładnie wie jaką ofertę rezerwuje.

Doprecyzuj wybrane opcje
W pierwszym kroku procesu rezerwacji  klient może jeszcze raz sprawdzić czy rezerwowana wycieczka spełnia wszystkie wymagane kryteria. W przejrzysty sposób podsumowujemy wybrane w procesie wyszukiwania parametry:

 • nazwa, miejsce i kategoria wycieczki,
 • organizator,
 • data i miejsce wyjazdu,
 • długość pobytu,
 • liczba uczestników.

Niektóre z wybranych opcji klient może na tym etapie zmienić:

 • wyżywienie,
 • miejsce wyjazdu i powrotu,
 • długość wyjazdu,
 • rodzaj zakwaterowania.

Po każdej dokonanej zmianie zostaje zaktualizowana cena wycieczki, dlatego klient zawsze dokładnie wie ile zapłaci za wybraną przez siebie ofertę.

Szczegółowe informacje o ofercie
W nowym formularzu rezerwacji zadbaliśmy o to, by klient otrzymał jak najpełniejszą informację o rezerwowanej ofercie. W „chmurkach”, które wyświetlają się po najechaniu na ikonkę „i” umieściliśmy ważne informacje dodatkowe takie jak godziny wylotu i przylotu, zakres wybranej opcji wyżywienia,  opis wybranej opcji zakwaterowania. Dostępność oraz stopień szczegółowości prezentowanych informacji dodatkowych zależy od tego jakie dane przekazuje nam organizator.

Zbieramy tylko potrzebne dane
Najważniejszą i jedyną wymaganą przez nas w procesie rezerwacji informacją jest adres e-mail. Jest on niezbędny do kontaktu z klientem. Na podany adres przesłane zostaną bowiem wszystkie szczegóły dotyczące rezerwacji. Użytkownik może też podać swój numer telefonu oraz imię i nazwisko. Ułatwi to naszemu doradcy kontakt.

W formularzu jest też miejsce na podanie danych uczestników wyjazdu, takich jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres. Są one niezbędne do przygotowania ostatecznej kalkulacji kosztów wycieczki oraz sporządzenia umowy z organizatorem. Jeśli jednak w momencie składania rezerwacji na stronie Qtravel.pl nie posiadasz wszystkich potrzebnych danych wpisz te, które znasz, lub pomiń ten krok i podaj dane uczestników wyjazdu później, podczas kontaktu z naszym doradcą .

Dokładnie wiesz, co rezerwujesz
W ostatnim kroku prezentujmy podsumowanie wszystkich informacji dotyczących składanej rezerwacji. W jednym miejscu zebrane są wszystkie wybrane wcześniej parametry oferty oraz wprowadzone do formularza dane. Klient może jeszcze raz sprawdzić, czy wszystko się zgadza. Może też wprowadzić poprawki i uzupełnić dane, cofając się do wcześniejszych kroków.

Zaplanowaliśmy także miejsce na wszelkie uwagi i komentarze, które mogą pojawić się w procesie rezerwacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami
Na każdym etapie rezerwacji możesz się z nami skontaktować pod numerem infolinii: 801 590 059 (TPSA 58 326 20 00) lub na adres e-mail: qtravel@qtravel.pl

Możesz też wysłać do nas prośbę o kontakt. Wystarczy wypełnić krótki formularz i podać swój numer telefonu lub adres e-mail. Nasz doradca niezwłocznie się z Tobą skontaktuje.

Rezerwacja złożona. I co dalej?

 • Nasz doradca potwierdzi dostępność miejsc i cenę zarezerwowanej oferty.
 • W razie potrzeby poprosimy o uzupełnienie brakujących danych niezbędnych do sporządzenia umowy.
 • Przygotowana zostanie umowa wstępna, którą prześlemy e-mailem wraz z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa, Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz innymi dokumentami niezbędnymi do organizacji wyjazdu.
 • Po weryfikacji poprawności danych na umowie i dokonaniu płatności zostanie przesłana umowa potwierdzająca zakup oferty turystycznej.

Czekamy na wszystkie Państwa uwagi i spostrzeżenia dotyczące nowego formularza rezerwacji pod adresem qblog@qtravel.pl. Zachęcamy też do zapoznania się z informacjami zawartymi w krótkim przewodniku po procesie rezerwacji Qtravel.pl: Jak rezerwować?

Zapraszamy do rezerwacji wycieczek na Qtravel.pl!

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>