Qtravel.pl: Nowa era e-turystyki

Szukasz ciekawego sposobu spędzenia urlopu? Planujesz wakacje, ale nie masz czasu ani ochoty przeszukiwać setek ofert na wielu portalach turystycznych? Nie musisz. Dzięki systemowi wyszukiwania ofert turystycznych Qtravel.pl możesz znaleźć to, czego szukasz. Szybko, łatwo, precyzyjnie. Innowacyjny w polskiej e-turystyce, kontekstowy system wyszukiwania ofert turystycznych Qtravel.pl opracowała i uruchomiła gdańska spółka Q&Q.

Pod koniec kwietnia 2010 roku, spółka Q&Q uruchomiła nowy serwis turystyczny Qtravel.pl, dedykowany osobom, które w prosty i intuicyjny sposób chcą wyszukać i  zarezerwować wycieczkę w Internecie. Wyszukiwarka przeszukuje obecnie ponad 4,2 mln aktualnych wycieczek pochodzących z ponad 30 biur podróży, liczba ta jednak  stale się powiększa.

Zespół Q&Q to osoby z wieloletnim doświadczeniem w różnych projektach internetowych, także tych związanych z branżą turystyczną. Dostrzegliśmy pewną lukę w  polskich zasobach „turystycznego” Internetu, dlatego postanowiliśmy problem drążyć głębiej. Jeszcze w fazie koncepcyjnej przedsięwzięcia dokonaliśmy szeregu badań. Jednym z najważniejszych wniosków z przeprowadzonych analiz, był bardzo prosty fakt, niestety zdaje się, że przez twórców wielu serwisów pomijany lub marginalizowany  – mianowicie, że typowy użytkownik wie czego szuka, a jedynie nie znajduje na rynku wystarczająco dobrych narzędzi – czyli odpowiednich wyszukiwarek. Dlatego właśnie swój pomysł oparliśmy na ascetycznej formie wyszukiwarki, która stanowi główny element strony głównej. Tworząc projekt postawiliśmy na transparentność i prostotę prezentacji, dlatego brak na Qtravel.pl szufladkowania, kolorowych promocji i krzyczących super okazji - opisuje okoliczności powstania serwisu Marzena Kukałowicz, członek zarządu Q&Q.

Wyszukiwarka Qtravel jest narzędziem nieskomplikowanym w obsłudze. W wersji podstawowej składa się jedynie z dwóch elementów – okna wyszukiwarki oraz przycisku  „szukaj wycieczki”. Wystarczy, że użytkownik w polu wyszukiwania wpisze to, czego szuka, by w ułamku sekundy system przeszukał ofertę wszystkich organizatorów wycieczek i wyświetlił listę pasujących do zapytania wyjazdów. Zapytanie to może dotyczyć jednego słowa – np. ‘Egipt’ lub być bardziej złożoną frazą – ‘Egipt Hurghada  lipiec 2010 basen hotel przy plaży’.

Dla pierwszego wyboru, użytkownik otrzyma wszystkie oferty do Egiptu dostępne w serwisie, a ich przeglądanie może okazać się zniechęcające.  Drugie ze wskazanych  haseł, zawęzi wynik do ofert  spełniających wszystkie podane warunki. Innymi słowy klient, otrzyma pełną listę wycieczek samolotowych do Egiptu w Hurghadzie, z datą  wylotu w lipcu 2010, posortowanych domyślnie wg kryterium „trafności i najniższej ceny” - wyjaśnia Marzena Kukałowicz.

W wyszukiwarce Qtravel.pl nie ma potrzeby korzystania z terminarza wyjazdów czy list rozwijanych. Użytkownik nie jest zmuszony do precyzowania swojego wyboru w  oparciu o z góry narzucone parametry. Wyszukiwanie zostało zaprojektowane tak, by było jak najszybsze i jak najbardziej intuicyjne, a co za tym idzie, by użytkownik – po  złożeniu zapytania – w kilka sekund dotarł do interesującej go oferty. Dodatkowym atutem wyszukiwania z Qtravel są filtry dla wyników wyszukiwania. Ich wyświetlanie  odbywa się w sposób dynamiczny a dzięki nim można dostosować wyświetlane wyniki do swoich potrzeb.

Twórcy serwisu planują stałe poszerzanie funkcjonalności tworzonej przez nich witryny. Zapowiadają uruchomienie kolejnych elementów – wkrótce na Qtravel.pl pojawi się  formularz wyszukiwania zaawansowanego. Pozwoli on mniej zdecydowanym użytkownikom na złożenie zapytania poprzez wskazanie określonych parametrów, w zakresie  kilku podstawowych kryteriów, takich jak państwo, miasto i data wyjazdu, liczba osób w pokoju, długość i rodzaj dojazdu oraz standard zakwaterowania.

Jak deklarują przedstawiciele Qtravel.pl, rozwój dalszych funkcjonalności opierać się będzie na wprowadzeniu możliwości logowania się w serwisie oraz założeniu własnego  profilu. Dzięki temu każdy z klientów, będzie miał możliwość obserwowania swoich rezerwacji czy wybranych ofert oraz wprowadzać zmiany związane z preferencjami  odnośnie planowanego wyjazdu.

Innowacyjna wyszukiwarka to jednak nie jedyne pole działalności gdańskiej spółki.

Wyszukiwarka jest elementem ułatwiającym korzystanie z naszej oferty. Elementem niesłychanie istotnym, ale nie jedynym. Jesteśmy również doradcą i profesjonalnym  agentem turystycznym, dlatego naszym głównym celem jest sprawna i fachowa obsługa klientów, zarówno podczas planowania urlopu jak i po przyjeździe z wakacji.  Dlatego każda rezerwacja czy zapytanie złożone drogą internetową lub telefoniczną, obsługiwane są z największą starannością. Każdą interakcję z klientem rozpoczynamy od prostego określenia potrzeb związanych z wypoczynkiem. Pozwala to na właściwe dopasowanie oferty do wymagań turysty. Dla większego komfortu nasi klienci poza godzinami pracy biura oraz w chwilach wzmożonego ruchu w call center, mają możliwość zostawienia wiadomości na infolinii, a nasi konsultanci oddzwaniają do nich w najbliższym możliwym terminie - mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Produktu Qtravel.pl. - Naszym nadrzędnym celem jest jednak jak najszybsze dostarczanie możliwie najdokładniejszych wyników  ofert klientowi poszukującemu wypoczynku w dowolnej części świata - podsumowuje Agnieszka Grygiel.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>