„i Find Hotels” – znajdź hotel na iPhonie

HotelsCombined wydał nową aplikację na iPhona – „i Find Hotels”. Aplikacja pozwala wyszukiwać hotele we wskazanym miejscu, lub  w pobliżu aktualnej lokalizacji użytkownika. Największą jej zaletą jest to, że agreguje treści z różnych stron z rezerwacjami hotelowymi,  m.in. booking.com, hotels.com, agoda.com, czy hrs.com, i to, że jest dostępna w języku polskim. Przetestowaliśmy „i Find Hotels”, by sprawdzić przydatność aplikacji dla użytkownika. Oto wynik naszego testu.

Autorzy aplikacji zapewniają, że korzystając z „i Find Hotels” użytkownik może dokonać wyboru spośród ponad 2 mln ofert hoteli znajdujących się w ponad 120,000 miejscach na świecie.  Trudno zweryfikować te liczby. Dlatego porównaliśmy wyniki wyszukiwania wyświetlane w aplikacji iFindHotels, z tymi, które prezentuje konkurencyjna aplikacja Booking.com.

Zarówno w dużych miastach, takich jak Londyn czy Warszawa, jak wówczas, gdy szukamy noclegu w mniejszej miejscowości, np. w Giżycku iFindHotels wypada dużo lepiej pod względem liczby znalezionych obiektów. Dla porównania:

Londyn

 • iFindHotels: 1121 hoteli
 • Booking.com: 570 hoteli

Warszawa:

 • iFindHotels: 141 hoteli
 • Booking.com: 70 hoteli

Giżycko:

 • iFindHotels: 20 możliwości zakwaterowania
 • booking.com: 10 możliwości zakwaterowania

Wyszukiwanie hoteli dostępne jest w dwóch wariantach: w wybranej lokalizacji, lub na mapie w pobliżu aktualnej lokalizacji użytkownika. Szukając hotelu zużyciem pierwszej opcji, określamy daty zameldowania i wymeldowania, liczbę gości oraz liczbę pokoi, która chcemy zarezerwować. Przed wyświetleniem wyników wyszukiwania aplikacja informuje nas, że przeszukiwana jest baza 35 stron internetowych.

Hotele możemy posortować wg. cen, popularności, odległości od centrum miasta lub lotniska. To ostatnie kryterium jest w aplikacji przedstawione niezbyt czytelnie i użytkownik musi sam na zasadzie prób i błędów domyślić się jak działa. Rzecz zdecydowanie do poprawienia.

Na liście wyników wyszukiwania dostępnych jest także kilka dodatkowych filtrów:

 1. Ilość gwiazdek (sic! Po polsku mówi się „liczba gwiazdek”) – pozwala wybrać interesującą nas kategorię hotelu
 2. Filtr ceny – tu definiujemy przedział cenowy (w odniesieniu do ceny za jedną noc)
 3. Położenie – możemy wybrać hotele znajdujące się w pobliżu charakterystycznych punktów miasta, w Warszawie jest to np. Centrum miasta, Filharmonia Narodowa, Ochota, Ursus, Zamek Królewski, czy Złote Tarasy.
 4. Ostatnia opcją jest wyszukiwanie hotelu po nazwie w obrębie wyszukanych wcześniej pozycji

Szukając hotelu w pobliżu aktualnej lokalizacji wskazujemy, czy interesuje nas rezerwacja pokoju dzisiaj, jutro, lub czy szukamy hoteli bez wskazywania daty. Na mapie zostaje oznaczona nasza lokalizacja, a szpilki wskazują wyszukane hotele. Ta metoda wyszukiwania rzeczywiście może być bardzo przydatna dla osób, które podróżują nie martwiąc się o nocleg i szukają zakwaterowania już po dotarciu na miejsce.

Z aplikacji można przejść bezpośrednio do procesu rezerwacji, lub wysłać link z rezerwacją na adres e-mail.

W ustawieniach możemy zmienić:

 • Walutę (dłuuuga lista dostępnych walut łącznie z dolarami Trynidadu i Tobago, czy wietnamską walutą dong)
 • Jednostkę odległości (kilometry lub mile)
 • Zasięg przeszukiwania w odległości od Centrum Miasta, aktualnego położenia lub wskazanego lotniska (domyślnie 25 km)
 • Maksymalna liczba hoteli wyświetlana na stronie (domyślnie 15)

Choć aplikacja przygotowana została po polsku, niektóre rzeczy wymagają jeszcze dopracowania – brakuje polskich znaków, nie wszystkie frazy są przetłumaczone. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że rzeczywiście liczba dostępnych hoteli jest imponująca. I chociaż wyszukiwanie chwilę trwa, wśród znalezionych wyników można rzeczywiście wyłowić kilka perełek.

HotelsCombined zapewnia, że aplikacja dostępna jest na iPhona i iPada, my jednak nie znaleźliśmy aplikacji w wersji na iPada. Aplikacja „i Find Hotels” jest darmowa.

„i Find Hotels” wersja 1.6

Pobierz aplikację iFindHotels z App Store
 • Funkcjonalność przeszukiwania hoteli blisko obecnego miejsca położenia
 • Funkcjonalność sortowania i filtrowania wyników wyszukiwania po Cenie, Popularności, Położeniu czy Lotniska
 • Kompletne detale dla każdego hotelu- opisy, oceny, mapy, zdjęcia i więcej
 • Funkcja- „Potrząśnij mapą”- Szybko i łatwo znajdź położenie hotele na mapie ulic
 • Ceny hoteli w wybranej przez użytkownika walucie
 • Grafika HD, zoptymalizowana pod kątem wyświetlacza iPhone 4 Retina
 • „Rezerwuj przez telefon”- opcja dotyczy hoteli, które akceptują tę możliwość rezerwacji

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>