5 pomysłów na urlop we wrześniu

Letni urlop jest możliwy nie tylko w lipcu i sierpniu. Równie dobrym, a może nawet lepszym miesiącem na wyjazd jest wrzesień. Wciąż ciepło, słonecznie, a tłumy turystów zdecydowanie mniejsze. Przedstawiamy Wam 5 świetnych pomysłów na wrześniowy urlop!

Kalabria (Włochy)

Nazywana „terra da scoprire” – czyli krainą do odkrycia, z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Położona na samym czubku włoskiego buta, kusi błękitnymi wodami mórz i prawdziwie włoską atmosferą.

Sprawdź oferty wycieczek do Kalabrii

Kalabria leży między Morzem Tyrreńskim i Jońskim, ale turystyka rozwinięta jest bardziej na wybrzeżu pierwszego z tych akwenów. Urocze na wybrzeżu są zatoczki, zaciszne i niezwykle romantyczne. Można tu spotkać plaże z białym piaskiem i egzotyczną roślinnością i poczuć się prawie jak na Karaibach! Najważniejszym miastem zachodniego wybrzeża Kalabrii jest Tropea – zachwyca śródziemnomorską architekturą i niesamowicie malowniczym położeniem. Z górnej części miasta dojrzeć można Wyspy Liparyjskie a wiele zabytków świadczy o bogatej historii.
Miłośnicy antyku powinni odwiedzić wykopaliska w Sibari – to właśnie stąd pochodzi określenie „sybaryta”.

Teneryfa (Hiszpania)

Wulkaniczna Teneryfa to największa i najbardziej zaludniona wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przecinające Teneryfę na wskroś góry dzielą ją na dwie strefy: północno-wschodnią o klimacie chłodnym i wilgotnym, z bujną dziką roślinnością, licznymi endemitami i szarymi piaskami oraz południowo-zachodnią o klimacie ciepłym i suchym, bardzo pożądanym przez turystów. Słoneczna i piękna Teneryfa gwarantuje znakomitą zabawę, a dodatkową atrakcją jest interesująca i unikalna fauna oraz flora.

Sprawdź oferty wycieczek na Teneryfę

Teneryfa to propozycja nie tylko dla plażowiczów, ale również dla miłośników aktywnych form wypoczynku takich jak trekking czy sporty wodne.

Belek (Turcja)

Położony w południowo-zachodniej Turcji Belek dzięki swojemu klimatowi jest doskonałym miejscem na wyjazd przez cały rok. Piękne, ogromne hotele pełne rozrywek i luksusów sprawiają, że nie chce się z nich wychodzić, ale gdy już wyjdziemy – nie będziemy się nudzić.

Sprawdź oferty wycieczek do Belek

Belek to miejscowość położona wręcz idealnie, by być bazą wypadową do zwiedzania całej prowincji Antalya i jej starożytnych zabytków. Sam kurort jest pełen barów, dyskotek i restauracji. Miasto i jego okolica ma jeszcze jeden ogromny atut: znajdują się tam znakomite pola golfowe. Po letnim szczycie sezonu Belek nadal rozbrzmiewa wielonarodowym gwarem turystów, ale są tam wówczas mniejsze tłumy.

Kuba

O tym niezwykłym kraju pisaliśmy już na naszym blogu. Jednak o Kubie nigdy dość, zwłaszcza że dynamiczne zmiany, które tam zachodzą sprawią, że za jakiś czas zapewne Kuby nie poznamy. Oczywiście zyskają na tym mieszkańcy, bo poziom życia zapewne będzie rósł, ale kosztem niepowtarzalnego klimatu i atmosfery niepodobnej do innych wysp na Karaibach.

Najlepszy czas na wyjazd na Kubę zaczyna się właśnie we wrześniu, stąd obecna jest w naszym zestawieniu. Odpowiednia dla tych, którzy lubią zwiedzać, ale i dla leniuchów, którzy po prostu chcą się wygrzać na plaży.

Sprawdź oferty wycieczek na Kubę

Wyjątkowa, pachnąca cygarami i rumem stara Hawana robi wciąż wrażenie skansenu, wspomnienia dawnej kolonialnej przeszłości wymieszanej z socjalistyczną teraźniejszością. Białe plaże Varadero czy Holguin zachwycają swoim pocztówkowym wręcz pięknem.

Ayia Napa (Cypr)

Leżący w południowej części wyspy Afrodyty – Cypru, kurort Ayia Napa należy do najchętniej odwiedzanych. Przede wszystkim turystów przyciągają wyjątkowo piękne plaże, ciągnące się setki metrów wzdłuż wybrzeża. Rocznie na plażach Ayia Napa wyleguje się pół miliona spragnionych słońca turystów.

Sprawdź oferty wycieczek na Cypr

We wrześniu największy ruch się już kończy, a temperatura na Cyprze wciąż dopisuje – oscyluje w granicach nawet 30 stopni. Nie da się ukryć, że Ayia Napa to największa imprezownia Cypru, idealna przede wszystkim dla młodych i spragnionych zabawy. Ale miasto zaskakuje czymś jeszcze: otóż znajdziemy tam niezwykle piękne murale i inne przykłady sztuki ulicznej. Odbywa się tam również festiwal street artu.

Jak podobają się Wam nasze propozycje na wrześniowy urlop? Może chcielibyście coś dorzucić? Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach :)

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>