Andora dla narciarzy

Mówiąc Andora, mamy na myśli…? No właśnie – mało komu region ten kojarzy się z nartami. A jednak to niezwykle atrakcyjne miejsce, w którym bezgranicznie oddać się można białemu szaleństwu. Poznajcie więc z nami kraj leżący u stóp Pirenejów między Francją a Hiszpanią. Kraj niewielki, za to jakże bogaty w zimowe atrakcje.

 

Tym co charakteryzuje Andorę, jest przede wszystkim klimat. Z jednej strony dobrze naśnieżone stoki, z drugiej – ponad 300 słonecznych dni w roku. Mroźne zimy z dużymi opadami śniegu stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Znajdziemy tu zatem miejsca, które oprócz białego puchu i wspaniałych górskich widoków oferują także znakomite trasy oraz nowoczesną infrastrukturę narciarską.

Dwa największe regiony występujące na terenie Andory to: Grandvalira oraz Vallnord. Pierwszy z nich jest największym ośrodkiem w kraju i obejmuje sześć kameralnych miejscowości: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa. Dzięki 74 nowoczesnym wyciągom narciarze mogą swobodnie poruszać się po całym obszarze Grandvaliry bez zdejmowania nart! Region ten oferuje 210 km tras narciarskich: 18 tras zielonych, 38 niebieskich, 32 czerwonych i 22 czarnych. Ponadto 4 trasy dziewicze, snow parki dla początkujących i zaawansowanych, trasy dla snowboardzistów oraz snow cluby dla dzieci. Jak widać – każdy niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania znajdzie tu coś dla siebie.

Nie tylko jednak możliwość uprawiania sportów zachęca turystów, by wybrać się w porze zimowej do Andory. Kraj ten wyposażony jest w doskonałą bazę noclegową i restauracyjną. Znajdziemy tu kompleksy SPA, których główną atrakcją są baseny geotermalne. Andora to również raj dla miłośników zakupów. Niezwykle atrakcyjna strefa wolnocłowa umożliwia nabycie markowych produktów w bardzo korzystnych cenach. Nie możemy zapomnieć o bogatych walorach krajoznawczych i przyjaznej atmosferze. To wszystko sprawia, że Andora staje się jednym z najważniejszych europejskich ośrodków sportów zimowych. I choć ta narciarska idylla wciąż pozostaje mało odkryta, to za sprawą swojej atrakcyjności staje się coraz bardziej popularna.

 

Zdjęcia:
Narciarz, Andora, fot. vuorikari
Region narciarski, fot. Wurzeller

  1. Pingback: Narciarskie nowości | Qtravel.pl Blog

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>