Co kupić w prezencie na komunię? Wycieczkę do Disneylandu!

Maj to tradycyjnie miesiąc pierwszokomunijnych przyjęć. Pomimo apeli duchownych, psychologów i nauczycieli, dla wielu rodziców najistotniejsze staje się przyjęcie, które coraz częściej swoja oprawą przypomina niejedno wesele. Ze skromnych rodzinnych przyjęć w domowym zaciszu przeszliśmy do wielkich imprez w wynajętych salach, nawet z umilającą czas gwiazdą scen muzycznych, przejazdem limuzyną z kościoła do restauracji, animacjami. Bywa, że dziewczynki przed uroczystością prowadzone są na seanse natryskowego opalania i manicure. Nie jest rzadkością makijaż na twarzy dziecka i zabiegi medycyny estetycznej. Dla jednych naturalne, ciekawe i niezbędne, dla innych dziwne i przerysowane zjawisko. Ocenę tych postaw i wyborów zostawmy jednak socjologom, antropologom i innym badaczom naszej kultury.

Ciekawą alternatywą dla oklepanych komunijnych prezentów typu sprzęt elektroniczny, może być – po ustaleniu tego z rodzicami – podarowanie dziecku wycieczki. Wyjazd, z którego na całe życie pozostaną wyjątkowe wspomnienia, przeżycia, zdjęcia i filmy, z całą pewnością ani się nie zepsuje, ani nie zestarzeje jak nowej generacji smartfon, który za kilka lat będzie bezużyteczny.

Tylko gdzie pojechać, żeby się nie nudzić i żeby wszyscy uczestnicy takiej wyprawy bawili się wspaniale?

PARKI ROZRYWKI

Wyjazd do jednego z europejskich lub polskich parków rozrywki to gwarancja doskonałej zabawy dla całej rodziny. W zależności od naszych oczekiwań i możliwości możemy zdecydować się na wyjazd na własną rękę lub skorzystać ze gotowej oferty biura podróży.

Legoland

Legoland położony jest w Billund, tej samej miejscowości, w której powstała firma Lego. W Billund znajduje się drugie co do wielkości lotnisko w Danii. Jest to najstarszy i największy Legoland i jedna z największych atrakcji turystycznych Danii i całej Europy. Park czynny jest od kwietnia do października, przy czym szczyt sezonu przypada oczywiście na okres wakacji. Teren zajmuje obszar aż 123 tys. m2. Atrakcje i dekoracje w Legolandzie zostały zbudowane z 65 milionów klocków. Do wyboru mamy kilka krain tematycznych: DUPLO® Land , Imagination Zone, LEGOREDO® Town, Adventure Land, Miniland, Pirate Land. Polar Land, Knights Kingdom. Na terenie kompleksu (i bardzo blisko lotniska w Billund) znajduje się Hotel Legoland, w którym wszystkie pokoje są pełne akcentów związanych z klockami Lego. Każde dziecko może także liczyć na mały zestaw Lego w prezencie.

Do Legolandu możemy pojechać z biurem podróży Oskar, Wygoda Travel, Itaka, Neckermann, Rainbow i FunClub.

Heide Park

 W Soltau niedaleko Hamburga znajduje się największy park rozrywki w północnych Niemczech – Heide Park. Leży około 425 km od granicy polsko-niemieckiej. Możemy dostać się tam albo jadąc autostradą A7 do zjazdu Soltau-Ost, albo dostać się do Hamburga (np. samolotem), z którego dojedziemy bez problemu pociągiem. W Heide Park znajdziemy aż 41 atrakcji skierowanych dla osób w każdym wieku: szwajcarski tor bobslejowy, zjeżdżalnie, kolejki górskie, różnego typu karuzele i rolby, kolejki ziemne i powietrzne. Najwyższą i najszybszą kolejką w parku jest Collossos, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako drewniana kolejka o największym kącie spadania (61° ).W Heide Parku znajdziemy strefy tematyczne: Dziki Zachód, Transylwania, Kraina Zapomnienia, Zatoka Piratów. W 2014 r. obok parku powstał park linowy Indianer Kletterpfad (oddzielnie płatny).

Najłatwiej i często i najtaniej jest zdecydować się na wyjazd z biurem podróży. Wówczas nie będziemy musieli przejmować się organizacją całego wyjazdu, noclegami i transportem.

Disneyland

Disneyland to  najliczniej odwiedzany park rozrywki w Europie, odwołujący się swoją tematyką, estetyką i kreacją bezpośrednio do twórczości tej najbardziej dziecięcej wytwórni filmów i kreskówek na świecie. Na miejscu znajdziemy aż pięć krain tematycznych, a każda z nich pełna atrakcji i zabawy dla każdego członka rodziny, bez względu na wiek. Sam wyjazd do Disneylandu jest dość drogim przedsięwzięciem, dlatego zdecydowanie taniej i wygodniej będzie powierzyć organizację profesjonalistom.

Pomysłem na sfinansowanie wyjazdu do dość drogich europejskich parków rozrywki może być prezent wspólny od zaproszonych gości. Wystarczy, że ci wcześniej porozumieją się i złożą ustalone kwoty na jeden wspólny cel. Obdarowanemu zapewnią w ten sposób niebagatelny prezent, a sami z przyjemnością zrzucą z siebie gimnastykę zakupową związaną z handlowym szaleństwem.

Jeszcze inną, o wiele tańszą opcją jest podarowanie wyjazdu do któregoś z polskich parków rozrywki. Może niekoniecznie jest to klasa Disneylandu czy Legolandu, ale zabawa może być równie przednia, a dojazd i pobyt dużo tańszy i łatwiejszy do zorganizowania.

Energylandia

Dobrym przykładem jest małopolska EnergyLandia – park rozrywki położony w Zatorze, leżącym w odległości pół godziny jazdy od Katowic i Krakowa. Tam za rodzinny bilet (dwoje dorosłych z jednym dzieckiem) zapłacimy jedynie 239 zł, co w porównaniu z wydatkami, jakie ponosimy na komunijne prezenty jest raczej kwotą do przyjęcia. W EnergyLandii, położonej na 26 hektarach, znajdziemy aż 60 różnych urządzeń i atrakcji. To nie jest kolejne wesołe miasteczko, a park rozrywki przez duże P i R, dążący do światowego poziomu. Atrakcje są przeznaczone dla wszystkich: od ekstremalnych, przez rodzinne, aż po te dla najmłodszych. W parku znajdziemy sporo atrakcji interaktywnych oraz kino 7D. Co ważne, zmotoryzowani nie muszą się martwić o auto: parking pomieści jednorazowo aż 2500 samochodów.

AQUAPARKI

Jeśli dziecka nie interesują zbytnio karuzele, kolejki górskie, bajkowe postaci i kreatywne klocki, za to w wodzie czuje się jak przysłowiowa ryba, mamy kolejny pomysł na niebanalny prezent. Wyjazd do wodnego parku zabaw i rozrywki. Dobrym przykładem jest leżący w niemieckiej, nie tak dalekiej od naszych granic, Brandenburgii Tropical Island. Park znajduje się przy autostradzie A 13 (Berlin-Drezno), ok. 50 km na południe od Berlina-Schönefeld.

Park został umieszczony w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium), największym samonośnym hangarze świata. Panująca wewnątrz temperatura 26 stopni w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza tworzy unikalny w sztucznych obiektach tropikalny mikroklimat. W hali znajduje się największy las tropikalny świata pod dachem z soczystą roślinnością, a także prawdziwa plaża. Do dyspozycji odwiedzających są baseny, bary i restauracje. Na terenie hali można przenocować i to jest również ogromną atrakcją dla całej rodziny. Tropical Islands składa się z dwóch stref: tropikalnej i saun.

Niedaleko Monachium znajdują się termy Galaxy Erding – nowoczesny i ogromny kompleks basenów termalnych. Zajmuje powierzchnię 145 tys. m2. Poza światem saun i SPA największą atrakcją dla całej rodziny jest bez wątpienia największy w Europie kompleks zjeżdżalni, składający się obecnie z 16 nowoczesnych urządzeń, podzielonych na trzy poziomy trudności. Znajdziemy tu m.in. wysoką na 22 metry, a długą na 365 metrów najdłuższą w Europie zjeżdżalnię oponową z ciekawymi efektami świetlnymi. Całodzienny bilet na strefę basenów to koszt ok. 140 zł.

U naszych południowych sąsiadów, na Słowacji, znajduje się największy w regionie aquapark – Tatralandia. Ulokowany w odległości zaledwie 76 kilometrów od Zakopanego. Zaletą Tatralandii jest niewątpliwie fakt, że jest to park całoroczny. Mamy do dyspozycji całoroczny Tropical Paradise (co przydaje się również latem, kiedy pogoda nie dopisuje) oraz letni Funpark. Ten ostatni oferuje zabawę w 14 basenach z wodą morską i termalną. 26 różnego rodzaju zjeżdżalni i rur o różnym stopniu trudności na pewno ucieszy każdego miłośnika wodnego szaleństwa. W parku można liczyć także na program animacyjny prowadzony przez doświadczoną kadrę.W części zadaszonej (dach jest przejrzysty) możemy cieszyć się temperaturą rzędu 30 stopni i zabawą w 9 basenach i na 6 zjeżdżalniach. Tam również znajdują się sauny i kompleks SPA.

Tak jak przy parkach rozrywki, tak i przy aquaparkach możemy zdecydować się na tańszą alternatywę. Największym polskim aquaparkiem są Termy Maltańskie w Poznaniu. Cały kompleks dzieli się na 2 części: sportową i rekreacyjną. Do naszej dyspozycji jest aż 9 basenów, tym basen olimpijski, basen do skoków, basen z sztucznymi falami, 2 baseny geotermalne oraz baseny solankowe. Zjeżdżalnie w parku są o różnym stopniu nachylenia i trudności.

O czym warto pamiętać?

Jeśli nie jesteście rodzicami, tylko chrzestnymi lub po prostu gośćmi, bezwzględnie przedyskutujcie z rodzicami dziecka swój pomysł. Może się okazać, że rodzice mają w danym terminie inne plany lub istnieją jakieś powody, które nie pozwalają dziecku jechać. Pamiętajcie też, żeby wyjazd był dobrany zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami dziecka: jeśli wiemy, że dziewczynkę interesują raczej bajki Disneya, nie zabierajmy jej na siłę do aquaparku. Wycieczka ma być przecież przyjemnością i znakomitą zabawą, a nie spełnianiem marzeń dorosłych i ich zainteresowań.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>