Dlaczego warto polecieć do Turcji zimą?

Turcja kojarzy się przede wszystkim z letnim urlopem. Piękna, słoneczna pogoda, doskonałe hotele i niezwykłe zabytki sprawiają, że co roku Turcję odwiedza w sezonie letnim wielu turystów. Polacy już dawno Turcję docenili. My chcielibyśmy przekonać Was także do odwiedzenia Turcji zimą. Porównamy ceny i – oczywiście – napiszemy, co wtedy można w Turcji robić.

Temperatura w Turcji zimą

Letnie upały w Turcji mogą zniechęcić do zwiedzania, jeśli komuś nie służą wysokie temperatury. Dlatego właśnie Turcja zimą to doskonały wybór dla osób, które nie przepadają za palącym słońcem.

Sprawdź oferty wycieczek do Turcji

Na Riwierze Tureckiej w miesiącach zimowych temperatura waha się od 7 do nawet 23 stopni. Jest więc bardzo przyjemna do spacerów i zwiedzania starożytnych zabytków. Oczywiście zdarzają się opady deszczu, ale i tak zimy w Turcji są bardzo łagodne. A w hotelach mamy podgrzewane i kryte baseny, więc z pewnością skorzystamy z wodnych kąpieli tak jak lubimy :)

Do Turcji na… narty

Zapalonych narciarzy nie dziwi informacja, że do Turcji jeździ się na narty, ale ci, którzy narciarstwem parają się rzadko, mogą być lekko zdziwieni. Przecież jeśli narty to do Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Czech.

A tymczasem nowoczesny ośrodek  Palandöken Ski Centre położony w tureckich Górach Pontyjskich to gratka dla każdego fana sportów zimowych. W ośrodku mamy 22 urozmaicone trasy, od łatwych po olimpijskie, 1000 m różnicy wzniesień, wygodne gondole i wyciągi krzesełkowe, do których wsiadamy niemal spod drzwi hotelu. Narciarze i snowboardziści chwalą sobie ośrodek za doskonałą infrastrukturę i brak tłoku na wyciągach. O braku tłumów możemy tylko pomarzyć w alpejskich kurortach.

Ceny w Turcji latem i zimą

Wiadomo, że cena to bardzo ważne kryterium wyboru miejsca i terminu wycieczki. Postanowiliśmy porównać dla Was ceny latem i zimą dla konkretnych hoteli w Turcji.

Na wykresach możecie zobaczyć, jak ceny rosną późną wiosną i latem. Braliśmy pod uwagę wyjazdy dla 2 osób na 7 dni.

1. Delphin Imperial Lara 5*

2. Xanadu Resort 5*

3. Adam & Eve (dla dorosłych) 5*

4. Rixos Premium Belek 5*

5. Calista Luxury Resort 5*

6. Rixos Sungate 5*

7. Royal Dragon Hotel 5*

Jeśli zatem zależy Wam na oszczędności, rozważcie wyjazd do Turcji w miesiącach zimowych. Czeka Was wiele wrażeń i zwiedzanie tego niezwykłego kraju bez hałaśliwego tłumu turystów.

Warto przeczytać:

Top 10 atrakcji Turcji

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>