Do Hiszpanii i z powrotem

Wakacje, na które wybierasz się własnym samochodem, dają pełną swobodę zarówno zwiedzania, jak i wyboru miejsc noclegowych. W ten sposób można przeżyć przygodę, której nie zorganizuje dla Ciebie żadne biuro podróży. To co chcesz zobaczyć, ile czasu na to przeznaczysz i jakie wspomnienia przywieziesz do domu, zależy tylko od Ciebie! Jeśli chcesz przekonać się, jak wiele pięknych miejsc możesz zobaczyć, podróżując własnym autem oraz ile frajdy i niezapomnianych wspomnień jest w stanie dostarczyć taka wycieczka, wybierz się z nami w podróż do Hiszpanii…

 

Jak dojechać?

Choć wydawać by się mogło, że dojazd własnym samochodem w odległy zakątek świata to wyprawa męcząca i uciążliwa, niektórym sprawia ona niebywałą przyjemność. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku umiejętne zaplanowanie trasy. Wtedy podróż staje się ciekawa, pełna wrażeń i niesamowitych doświadczeń.

Tym, którzy planują wycieczkę do Hiszpanii, proponujemy trasę dojazdu. Wybraliśmy taką drogę, podczas której nie można się nudzić. Wręcz przeciwnie – pozwala zobaczyć wiele ciekawych miejsc i spory kawałek Europy.

Polska – Czechy – Austria – Włochy – Francja – Hiszpania

Sprawdź oferty:
Wycieczki do Wiednia

Rozpoczynając wycieczkę w Polsce, kierujemy się na południe. W Cieszynie przekraczamy czeską granicę. Następnie zmierzamy w kierunku Austrii, a konkretnie Wiednia. To pierwszy punkt zwiedzania na naszej trasie. Nie sposób nie zatrzymać się choć na chwilę w mieście, którego centrum pełne zabytków i śladów historii znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kończąc długi spacerze po Wiedniu, jedziemy dalej – w kierunku Włoch.

Gdy przekraczamy granicę austriacko-włoską, witają nas piękne Dolomity. Ich widok zachwyca i urozmaica nam drogę. W końcu docieramy do Wenecji. Spacer wzdłuż kanałów i przepłynięcie się gondolą to obowiązkowy punkt naszej podróży. Miastem, które koniecznie musimy zobaczyć jest również Werona i jej antyczny teatr (Arena di Verona), zamek Castelvecchio, słynna brama przy piazza Bra, no i przede wszystkim balkon, skąd wyglądała Julia na swego ukochanego. Gdy powoli zmierzamy w kierunku Francji, przejeżdżamy przez teren Parku Narodowego Cinque Terre. To pięć małych miasteczek położonych na skałach, w których podziwiać można kolorowe przystanie, morskie urwiska z zatokami i małymi plażami oraz niesamowite naturalne środowisko.

Gdy znajdujemy się na terenie Francji i zmierzamy w kierunku granicy z Hiszpanią, warto zatrzymać się choć na chwilę w Monako. To miasto jedyne w swoim rodzaju. Ale uwaga: nie dla każdego! Emanując luksusem, bogactwem i przepychem, może nieco przytłaczać zwykłego śmiertelnika.

 

Hiszpania – jesteś u celu!

Po przejechaniu prawie 2,5 tys. km w końcu dotarliśmy do Hiszpanii. Musimy teraz stworzyć nową mapę podróży. Tym razem taką, by żadne piękne miejsce tego kraju nie umknęło naszej uwadze. Tak więc jedziemy: od Barcelony, przez Tarragonę do Walencji. Następnie wjeżdżamy do Andaluzji, by odkryć uroki Granady, Malagi, Kadyks, Sewilli oraz Cordoby. Po drodze do Madrytu zatrzymujemy się w Toledo. Potem już tyko Burgos oraz San Sebastian i możemy ruszać w drogę powrotną.

 

Jak wrócić?

Po wielu dniach ciągłej podróży, czas wracać do domu. Jednak to nie koniec naszych przygód. W drodze powrotnej czeka na nas kilka miejsc, które musimy zobaczyć.

Hiszpania – Francja – Niemcy – Polska

Pierwszy postój we Francji  to miasto Lourdes. Leży ono u podnóża Pirenejów i jest miejscem słynącym z pielgrzymek oraz cudów, jakie niegdyś miały tu miejsce. Z Lourdes ruszamy w kierunku północnym, by zobaczyć zamki nad Loarą. Interesują nas szczególnie te najsłynniejsze: Villandry, Azay-le-Rideau, Chenonceau i Chambord. Po ich zwiedzeniu kierujemy się w stronę Paryża. To ostatni przystanek na naszej trasie. Gdy tylko przespacerujemy się wąskimi uliczkami tego romantycznego miasta, przepłyniemy statkiem po Sekwanie, zachwycimy się widokiem ze słynnej wieży Eiffla i zobaczymy jeszcze kilka głównych atrakcji Paryża, możemy wracać do domu. Mamy do pokonania pond 1500 km francuskich i niemieckich dróg. Zatem po kilkunastu godzinach jazdy jesteśmy w Polsce.

 

 

Zdjęcia:
Chateau de Chambord, Zamek nad Loarą, fot. Jean-Pierre
Toledo, Hiszpania, fot. wikipedia
Mapa Hiszpanii, fot. wikimedia commons

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>