Egzotyczne wakacje Dreamlinerem

Wycieczki do egzotycznych krajów odstraszały dawniej długim lotem z przesiadkami. Nic dziwnego, bo przesiadki są bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi. Odkąd możemy latać Dreamlinerem, egzotyka stała się nam o niebo (i to dosłownie) bliższa.

Zalety Dreamlinera

Dreamliner, czyli Boeing 787 lata od 2011 roku, choć pierwszy oblot odbył się wcześniej – w 2009. Jest to pierwszy samolot stworzony niemal w całości z materiałów kompozytowych. Naszpikowany elektroniką, wyposażony w technologiczne nowinki ma na celu sprawić, by lot był dla pasażerów tak wygodny, jak to tylko możliwe.

W Dreamlinerze jest o wiele więcej przestrzeni niż w innych samolotach. Nawet w klasie ekonomicznej jest bardzo wygodnie. Pasażerowie mogą liczyć na szeroką ofertę rozrywek: czytniki e-booków, audiobooki, muzyka, filmy i gry komputerowe uprzyjemnią nawet najdłuższą podróż. Co ważne, w Dreamlinerach jest wyższa wilgotność powietrza, a wszyscy wiemy, jakie to ważne podczas długich podróży samolotem.

Gdzie możemy polecieć Dreamlinerem?

Oferta wycieczek Dreamlinerem jest coraz bogatsza. Egzotyka stoi więc przed nami otworem i jest bliżej niż kiedykolwiek.

Jednym z krajów, które polecamy, jest Brazylia. Szczyt sezonu turystycznego w tym największym państwie Ameryki Południowej przypada na naszą jesień i zimę – listopad, grudzień styczeń i luty to miesiące najbardziej odpowiednie do wypoczynku na plaży. Pamiętać jednak warto, że Brazylia leży w kilku strefach klimatycznych. Możemy więc trafić na chłodniejsze dni (np. od maja do września) oraz na ulewne deszcze. Lot Dreamlinerem do Brazylii trwa 13 godzin.

Sprawdź oferty wycieczek do Brazylii

Dreamlinerem dolecimy również do Panamy. To kraj jeszcze w Polsce niezbyt popularny, ale zaczyna się to zmieniać. O tym, że Panama ma turystom wiele do zaoferowania pisaliśmy niedawno w artykule „Co warto zobaczyć w Panamie”. Kraj słynie przede wszystkim z niesamowitego dzieła inżynierii, jakim jest Kanał Panamski, a także z licznych parków narodowych, tętniącej życiem stolicy, zwanej Miami Południa oraz z Rio Grande.

Sprawdź oferty wycieczek do Panamy

Spływy tą rzeką należą do największych atrakcji Panamy. Jako ciekawostkę warto dodać, że mieszkańcy Panamy darzą ogromną sympatią kolibry. Na ścianach domów wieszają miniaturowe, kolorowo malowane poidełka wypełnione wodą z miodem, by te maleńkie ptaki mogły się napić. Lot Dreamlinerem do Panamy trwa ponad 13 godzin.

Skoro jesteśmy już w regionie Ameryki Południowej i Środkowej, nie można zapominać o Kubie i Meksyku. To kolejne „dreamlinerowe” kierunki, które niezmiennie polecamy. Zarówno w Meksyku, jak i na Kubie atrakcji turystycznych jest ogromnie dużo, a warunki do spędzania czasu na plaży – idealne. Kubę polecamy odwiedzić dość szybko – następuje tam wiele przemian społecznych i gospodarczych, oczywiście z korzyścią dla mieszkańców.

Sprawdź oferty wycieczek na Kubę

Wiąże się to jednak z tym, że coraz mniej będzie z czasem odczuwalny klimat „starej” Kuby, z jej oldtimerami, które wciąż suną po ulicach Hawany i z muralami sławiącymi rewolucję. Jeśli zatem chcecie jeszcze to zobaczyć, warto wybrać się na Kubę jak najszybciej. Na temat Kuby więcej przeczytacie w naszym artykule „Karaibska egzotyka – Kuba”.

Meksyk, z jego prekolumbijskim dziedzictwem, kolonialną przeszłością i warunkami klimatycznymi to kraj idealny i dla leniwych plażowiczów, i dla aktywnych sportowców (sporty wodne w Meksyku to istna bajka) i dla wielbicieli zwiedzania.

Sprawdź oferty wycieczek do Meksyku

Pisaliśmy szerzej o tym w tekście „Co warto zobaczyć w Meksyku”.

Lot na Kubę trwa ok. 12 godzin, zaś do Meksyku 12 i pół godziny.

Ze słonecznych Karaibów możemy udać się teraz na drugi koniec świata – do Tajlandii i Wietnamu. Oba kraje są bardzo popularne zarówno na wypoczynek, jak i zwiedzanie. Szczególnie Tajlandię polecamy odwiedzić łącząc wycieczkę objazdową z wypoczynkiem.

Sprawdź oferty wycieczek do Tajlandii

Samo zwiedzanie stolicy Tajlandii – Bangkoku zajmuje sporo czasu, a przecież jest tam mnóstwo innych wspaniałych miejsc.

Wietnam to z kolei kraj pełen kontrastów. Dawne dziedzictwo miesza się z najnowszą, komunistyczną historią. Gwarne, zatłoczone miasta wietnamskie ze stolicą, Hanoi, na czele, mają specyficzny urok i klimat. Wietnam zachwyci nas również przyroda – dziewicza i bujna.

Sprawdź oferty wycieczek do Wietnamu

Na uwagę zasługuje choćby Zatoka Halong – prawdziwy cud natury. Erozja morska, ruchy tektoniczne i inne zjawiska geologiczne trwające niemal 100 mln lat sprawiły, że powstało tu aż 3000 wapiennych wysp i jaskiń.

Lot do Tajlandii trwa niecałe 10 godzin, a do Wietnamu – prawie 11.

Mamy nadzieję, że bezpośrednie loty i wygoda Dreamlinerów skłonią Was do egzotycznych wojaży.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>