Egzotyka w tym roku zaczyna się już w Dreamlinerze

Sri LankaJuż jest. Pełna oferta na sezon egzotyczny 2014/2015. Sprawdziliśmy nie dawno katalogi wszystkich naszych partnerów. I co z tego wynika? Mamy w ofercie aż 1484 wycieczek i to aż w 75 kierunkach. W ofercie znajdziemy zarówno oferty typowo wypoczynkowe, wycieczki objazdowe oraz wyprawy. Ceny zaczynają się już od 2999 zł za osobę. Dacie wiarę? Wśród kierunkowych przebojów ulubione ostatnimi czasy przez naszych rodaków Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Sri Lanka, Meksyk i Kuba. Nowościami są RPA, Wietnam, Zanzibar i Oman. A na wakacje lecimy czym?…  Tak jest – Dreamlinerem!

Kasa

Prześwietlając dostarczoną w tym roku ofertę z dużą frajdą stwierdzamy, że w aspekcie finansowym nie jest co prawda taniej, ale – co najważniejsze – nie jest też drożej niż przed rokiem. Poziom cenowy został utrzymany. Co ciekawe, kierunki, które kiedyś przekraczały magiczna granicę 5 tys. zł dziś dostaniemy nierzadko nawet za 3 tys. zł. Przykłady podamy za chwilę.

Wciąż się zastanawiacie czy to drogo? Spójrzcie na to od tej strony. Oferta egzotyczna z roku na rok coraz bardziej zbliża się cenowo do turystyki popularnej. Średniej jakości oferta do Egiptu kosztuje często więcej niż 2,5 tys. zł. Za 500-1000 zł więcej poznamy tymczasem urok świata w zupełnie innych, egzotycznych kolorach, smakach i zapachach.

Wachlarz możliwości

Oferta egzotyczna dzieli się na trzy zasadnicze grupy. No, może nawet cztery. Wyjazdy wypoczynkowe, wycieczki objazdowe , wyjazdy łączone i wyprawy. Te ostatnie, przeznaczone z pewnością dla pasjonatów i odkrywców kosztują dość dużo, często ponad 10-12, a nawet  15 tys. zł., ale za to jakie niosą ze sobą przeżycia?!  Kto chce spędzić wakacje jak Wojciech Cejrowski lub Beata Pawlikowska ręka do góry!

Tańsze, ale równie atrakcyjne  są wycieczki objazdowe. Średnia cena na najbliższy sezon to wydatek ponad 8,5 tys. zł. Należy przy tym pamiętać, że na wyższą cenę wpływ ma tu dodatkowy transport i częsta zmiana hoteli. Wyjątkową okazją w tej grupie są w tym sezonie Chiny, dostępne nawet za 2999 zł za osobę.

Zdecydowanie najtańsze są oferty wypoczynkowe, wybierane najczęściej przez rodziny. Średnia cena wśród tegorocznych propozycji  lekko przekracza 5,3 tys. zł. Jednak wśród 10 najpopularniejszych kierunków, do których podróżuje najwięcej Polaków (zobaczcie pierwszą dziesiątkę w naszej tabeli),  jest ona znacznie niższa i wynosi lekko ponad 4,2 tys. zł. Często jednak trafić możemy na ciekawe okazje, np. wspomniany wcześniej Dubaj za 3450 zł, czy Gambia za 3555 zł za osobę.

Transport

Nie bez znaczenia dla ceny, nad którą skupialiśmy się wcześniej jest fakt, że kierunki egzotyczne leżą zdecydowanie dalej niż wyjazdy w letnich kierunkach popularnych i ich odległość oraz koszt lotu mają tu niebagatelne znaczenie. A podróżować chcemy przecież i szybciej i wygodniej. Z pewnością dlatego część touroperatorów włączyła do swoich propozycji wyloty Dreamlinerem, a Dreamliner to już przecież egzotyka sama w sobie. Wszystko w nim jest inne mimo to wciąż tylko samolot. Inna przestrzeń, fotele, atmosfera, forma spędzenia czasu, obsługa, dostępne VOD, gry, muzyka, eBooki. Najważniejsza jest jednak dla nas oszczędność czasu, bo samolot nie potrzebuje międzylądowań na tankowanie paliwa.

Dreamlinerem polecimy w tym sezonie z co najmniej 5 organizatorami do RPA, Chin, Wietnamu, Meksyku, na Kubę, do Wenezueli, Tajlandii, na Sri Lankę, Dominikanę i Zanzibar. W ubiegłym sezonie taką możliwość oferowało tylko 2 organizatorów.

Kierunki

Kierunkowo wciąż najchętniej latamy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do Tajlandii, na Sri Lankę, do Meksyku i na Kubę. To w miarę stała piątka, która cieszy się niesłabnącą sympatią Polaków . Wśród nowości w ofercie znajdziemy propozycje wyjazdów wypoczynkowych do RPA, Wietnamu, Zanzibaru i Omanu.

Tylko czy nowości to rzeczywiście nowości? I tak i nie. Tak naprawdę ciężko dziś mówić o zupełnych nowościach, bo każdy z kierunków już kiedyś choć raz pojawił się w jakiejś sprzedażowej odsłonie. Raz jako miejsce wypoczynkowe, raz jako kierunek w ofercie objazdowej, a raz jako miejsce doskonałe na wyprawy. Najciekawsze kierunki zyskują na zainteresowaniu, podbijają statystyki sprzedaży, a organizatorzy np. zastępują drogie loty rejsowe tańszymi charterami obniżają w znaczący sposób ich końcowe ceny. Tak było i jest także z tegorocznymi nowościami.

Jeszcze inną propozycją są tzw. wyjazdy łączone. Wśród dostępnych w tym sezonie mamy oferty na Sri Lankę + Malediwy,  ZEA + Malediwy, ZEA + Mauritius, Tajlandia + Kambodża +Wietnam + Laos,  Chile + Peru + Boliwia, Argentyna + Brazylia.  Część turystów wybiera swoje wyjazdy  spośród propozycji tematycznych. Egzotyka przyciąga młode pary w ramach podróży poślubnych, miłośników sportu i aktywności na wyższym poziomie (golf, nurkowanie, rafting, wspinaczki, turystyka wysokogórska) oraz miłośników luksusowej filozofii  i odmiany ciała i ducha w ramach bardzo bogatej oferty SPA&Welleness.  Na uwagę zasługują też oferty do Australii, Japonii i  USA, o które pyta coraz więcej polskich klientów.

A jeśli to za mało?

W Qravel.pl prowadzimy sprzedaż oferty egzotycznej przygotowanej przez niemieckich touroperatorów z wylotami z niemieckich lotnisk. Samodzielny dojazd do Berlina, Frankfurtu czy Hamburga co prawda może być dla Was małym utrudnieniem, ale zyskujemy wysoki standard oferty przygotowany pod wymagającego niemieckiego klienta, luksusowe i wysoko skategoryzowane sieciowe hotele oraz  dodatkową obsługę. Tych ofert nie znajdziecie co prawda na naszej stronie, ale wystarczy zadzwonić lub napisać maila z zapytaniem do naszych konsultantów. Jak zawsze postawimy nasz znak wysokiej jakości – Q – na pierwszym miejscu… Będzie Pani/Pan egzotycznie  zadowolona/y ;)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>