Garść porad na rodzinne wakacje

Rodzinne wakacje to nie lada frajda, ale także nie lada wyzwanie. Zebraliśmy kilka cennych rad, o których warto pamiętać planując urlop z gromadką dzieci.


1. Udane wakacje są tuż, tuż

Wcale nie trzeba wyruszać w daleką podróż, by zafundować rodzinie udane wakacje. Wystarczy kilka godzin lotu lub kilkanaście godzin podróży własnym samochodem, by dotrzeć nad ciepły, lazurowy Adriatyk, lub na piękne plaże Morza Czarnego. Planując wypoczynek z rodziną warto bardziej kierować się tym, co chcemy zastać na miejscu i wybierać hotele z odpowiednią infrastrukturą – basenami, brodzikami, zjeżdżalniami – w których dzieci miło spędzą czas, zamiast koniecznie szukać oferty w odległym zakątku świata.

2. Samolotem z lokalnego lotniska

Jeśli planujesz rodzinną wycieczkę samolotową warto poszukać ofert dostępnych z lokalnego lotniska, znajdującego się najbliżej twojego miejsca zamieszkania. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujemy z małymi dziećmi. Podróż samolotem do najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku Polaków – Turcji, Egiptu, Grecji, czy Hiszpanii – nie trwa długo, bo około 3-4 godzin, jednak jeśli dodamy do tego czas oczekiwania na samolot i transfer na miejscu, cała podróż może okazać się dla dziecka męcząca.

Jeśli to tylko możliwe nie wydłużajmy dodatkowo tego czasu o podróż na lotnisko, na drugim końcu Polski.

3. Pilnuj nadbagażu!

Zastanawiasz się jak zmieścisz do walizki wszystkie niezbędne dziecinne gadżety: dmuchane zabawki, łopatki, klocki, lalki, a do tego pieluchy, zupki, miseczki – cały rodzinny kram. Spokojnie! Na wakacjach dzieci naprawdę nie potrzebują wiele, a nowoczesne hotele rodzinne są doskonale przygotowane na przyjęcie najmłodszych gości, zapewniając dostęp do wszelkich rozrywek i różnorodnych zabaw.

Poza tym w walizce musi znaleźć się miejsce na pamiątki z wakacji, piasek z plaży, kamyki i muszelki. Dlatego zamiast pakować kolejne krótkie spodenki i dwie zapasowe koszuli – lepiej zostaw w walizce trochę pustego miejsca.

 

4. W kosmetyczce – kremy z filtrem

Krem z filtrem, a raczej cały ich zestaw, to kosmetyk, którego absolutnie nie możesz zapomnieć zabrać. Dla dzieci przygotuj krem z najwyższym możliwym zabezpieczeniem. Nie ba bowiem takiej możliwości, żeby przekonać malucha, by zamiast bawił się w wodzie schował się pod parasolem, bo właśnie słońce grzeje najmocniej.

Warto też zabrać specyfiki na poparzenia słoneczne. Najlepiej, żeby się nikomu nie przydarzyły, jednak letnie słońce bywa zdradliwe, a spragnieni go wczasowicze, czasem korzystają z niego zbyt łapczywie.

5. Najważniejsza jest dobra zabawa

Na dobrą sprawę, to dokąd wybierzecie się na rodzinny wypoczynek ma znaczenie drugorzędne. Najważniejsze, że jest to czas zarezerwowany dla Waszej gromadki, czas na beztroską zabawę, szaleństwo w wodzie, wieczorne pogaduchy. Wykorzystajcie go na bycie razem!

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>