Google „slope view”, czyli panoramiczne zdjęcia stoków narciarskich na mapach Google

Nowa, ciekawa propozycja od Google – usługa Street View, czyli możliwość oglądania panoramicznych zdjęć na mapach Google, została udostępniona na stokach narciarskich. Póki co tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale może w kolejnym sezonie doczekamy się wirtualnych podróży po alpejskich trasach? Naprawdę robi wrażenie!

Wszystkie zdjęcia wybranych stoków zostały wykonane przez specjalnie wyposażony do tego celu skuter śnieżny Street View Snowmobile. Maszyna zadebiutowała przed dwoma laty na zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Efekty pracy skutera pokazuje film:

A oto dwa przykłady prezentujące efekt zastosowania Street View na górskich stokach. Pierwszy to sławna kalifornijska Squaw Valley w paśmie górskim Sierra Nevada. To tutaj w 1960 roku odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.


View Larger Map

Drugi przykład pokazuje zdjęcia z kanadyjskiego ośrodka narciarskiego Whistler Blackcomb. To jeden z najsłynniejszych kierunków narciarskich na świecie. W 2010 roku kurort gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.


View Larger Map

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>