Jak szukać tanich wakacji

Nie ma nic bardziej mylnego niż teza, że wakacje to spory wydatek. Owszem – luksusowy hotel w najpiękniejszych miejscach świata może kosztować niemało. Są jednak sposoby na to, by spędzić fantastyczny urlop i… się nie zadłużyć. Qtravel.pl podpowiada co zrobić, żeby wakacje były niedrogie i jednocześnie atrakcyjne.

 

 

 

1. Dojazd

Polscy organizatorzy proponują trzy formy dojazdu na wakacje: samolotem, autokarem oraz własnym autem. Podczas gdy bilety lotnicze to najczęściej spory wydatek, dojazd autokarem lub własny transport może opłacać się bardziej.

Wycieczki z dojazdem własnym mają jeszcze dodatkową zaletę. Dają pełną swobodę zarówno zwiedzania, jak i wyboru miejsc noclegowych. No i przede wszystkim, gwarantują niższą cenę. Turyści poruszających się samochodem najchętniej wybierają Chorwację, Hiszpanię i Włochy, ale także Bułgarię, Grecję oraz Węgry.

Kierunek

Dojazd własny

Samolot

Chorwacja

950 zł/os

1493 zł/os

Hiszpania

693 zł/os

1462 zł/os

Włochy

699 zł/os

1535 zł/os

Grecja

571 zł/os

1099 zł/os

Bułgaria

395 zł/os

999 zł/os

* Ceny dotyczą wyjazdów w okresie wakacji na 7 dni z wyżywieniem HB. Wyjazdy/wyloty: 17.06-25.08.2013.

 

2. Wycieczki objazdowe

Wycieczki objazdowe to najlepsza alternatywa dla tych, którzy chcą poznać spory kawałek świata, ale nie koniecznie mogą pozwolić sobie na duży wydatek. Oferty objazdowe to świetny pomysł zarówno na krótki wypad, jak i na dłuższą wyprawę.

Na przykład za jednodniową wycieczkę ze zwiedzaniem Lwowa zapłacimy już 160 zł, a wycieczki trwające od 5 do7 dni mogą kosztować niewiele ponad 500 zł za osobę. I tak, 5 dniowy wyjazd do Włoch kosztuje od 750 zł.

 

3. Standard zakwaterowania

Ze względu na to, iż każdy kraj indywidualnie formułuje wymogi dotyczące przypisywania gwiazdek, standard hotelu w różnych regionach świata może się różnić. Porównując zakwaterowanie w 4* hotelu w Egipcie i w Grecji, napotkamy na spore rozbieżności, przede wszystkim cenowe. Dlatego planując wakacje zawsze trzeba wziąć pod uwagę standard zakwaterowania oraz kraj do którego się wybieramy. W Egipcie, nawet w luksusowym hotelu znaleźć możemy wypoczynek w bardzo atrakcyjnych cenach. W Hiszpanii, Grecji, czy Włoszech dużo trudniej szukać takich okazji i jeśli wybieramy się do jednego z tych krajów, a mamy ograniczony budżet, musimy pogodzić się z niższym standardem zakwaterowania.

Standard hotelu

Egipt

Turcja

Tunezja

Grecja

3*

1199 zł/os

1149 zł/os

1179 zł/os

1314 zł/os

4*

1199 zł/os

1399 zł/os

1419 zł/os

1700 zł/os

5*

1499 zł/os

1574 zł/os

1929 zł/os

2040 zł/os

*Ceny dotyczą wyjazdów w okresie wakacji na 7 dni z wyżywieniem AIl inclusive. Wyloty: od 17.06 do 25.08.2013.

 

4. Udogodnienia

Wybierając wakacje, dobrze przemyślmy, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy w hotelu powinno być SPA, z którego pewnie i tak nie skorzystamy? Po co nam aquapark skoro zażywamy wyłącznie kąpieli w basenie? A może zamiast 4* wystarczą nam tylko 3*?Czy musimy szukać hotelu z darmowym internetem, skoro i tak nie zamierzamy brać na wakacje komputera?

Hotele z szeroką gamą udogodnień są zwykle zdecydowanie droższe, od skromniejszych obiektów. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie oferty, dobrze jest zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy po naszym urlopie.

 

5. Wyżywienie

Na cenę wakacji zdecydowany wpływ ma rodzaj wyżywienia. Przed zakupem konkretnej oferty rozważmy jaka opcja jest dla nas najkorzystniejsza. Jeżeli w czasie wakacji zamierzamy sporo zwiedzać wystarczy nam opcja BB (śniadania) lub HB (śniadania i obiadokolacje). Również dla tych, którzy chcą zasmakować w lokalnej kuchni taka forma wyżywienia jest najlepszym rozwiązaniem. Warto rozważyć to szczególnie jeżeli udajemy się do kraju, w którym tanio zjeść można w lokalnych knajpkach.Na przykład w Bułgarii koszt obiadu w restauracji to 10-15 zł. Na poznanie lokalnych smaków idealne są małe rodzinne restauracje, w których stołują się również tubylcy. Często skrywane w bocznych uliczkach lokale oferują lokalne przysmaki w bardzo dobrej cenie.

 

6. Last minute

Aby wykupić wakacje w naprawdę dobrej cenie, musisz być gotowy, by spakować walizki i wyjechać nawet „jutro”. Zakup wycieczki „na ostatnią minutę” to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie wiedzą ani dokąd, ani kiedy pojadą na urlop, a ceny takich ofert mogą być niższe nawet o 60 procent!

 

7. Szukaj na Qtravel.pl

Jeżeli chcesz znaleźć ofertę, która idealnie wpasuje się w zakres Twoich potrzeb, skorzystaj z wyszukiwarki na www.qtravel.pl. Wystarczy, że wpiszesz słowa dotyczące Twojego wyjazdu (Egipt, aquapark, narty, pokój rodzinny, itp.), a na liście wyników wyszukiwania zobaczysz wszystkie oferty, które w opisie zawierają podaną przez ciebie frazę. Następnie, korzystając z opcji filtrowania, możesz dobrać odpowiednią ofertę pod względem cenowym.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>