Jesień w Tunezji

Na wyjazd do Tunezji pora jest zawsze odpowiednia. Nawet gdy w Polsce panuje zima, tam nadal jest przyjemnie ciepło. Wszystkim, którzy jesienią chcą cieszyć się wakacyjną aurą, polecamy wybrać właśnie ten kraj.  Pogoda Was nie zawiedzie, a szereg  atrakcji z pewnością nie pozwoli Wam się nudzić.

 

 

Na plaży

Wrzesień i październik, podobnie jak lipiec czy sierpień, to doskonała pora, aby w Tunezji wypoczywać na plaży. Pogoda nadal jest piękna, a woda w morzu ciepła. Jest jednak dużo spokojniej, gdyż pod koniec sezonu nie ma aż tak wielu turystów. To idealne warunki na zasłużony relaks. Nie muszą się jednak martwić Ci, którzy nie usiedzą zbyt długo w jednym miejscu. Oprócz kąpieli słonecznych, istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych, nurkowania, pływania jachtami czy zwiedzania okolicy.

Miesiąc

Temperatura w dzień [°C]

Temperatura w nocy  [°C]

Temperatura wody [°C]

Wrzesień

32

19

26

Październik

26

15

23

Listopad

21

10

20

 

Na pustyni

Niezwykłym skarbem Tunezji jest pustynia. Wydawać by się mogło, że oprócz piasku nic ciekawego tam nie znajdziemy. Jednak widok pustynnych stepów, suchych jezior i wspaniałych oraz Sahary na długo zapada w pamięci i zadziwia nawet tych, którzy w swoim życiu widzieli niejedno piękne miejsce. Warto wiedzieć, że latem na Saharze temperatury osiągają wręcz niebotycznie wysokie temperatury (nawet do 50 °C!). W takiej pogodzie przygoda, która powinna dostarczyć niezapomnianych wspomnień, może okazać się prawdziwym koszmarem. Dlatego też jeżeli planujecie pustynną wyprawę, wybierzcie się na nią jesienią.

Zwiedzając

Tunezja to prawdziwy raj dla turystów zarówno tych marzących o wypoczynku, jak i wszystkich, którzy z podróży chcą wrócić z bagażem doświadczeń i nowej wiedzy. Kraj ten posiada wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. I mówiąc o tunezyjskich zabytkach, ogromnym faux pas byłoby nie zacząć od Tunisu. Tym co trzeba tu zobaczyć jest medyna miasta, uważane za najlepsze w całej Tunezji Muzeum Bardo oraz ruiny legendarnej Kartaginy. Niewątpliwie godne odwiedzenia jest również miasto w kolorze złota – Dugga. Oprócz bardzo dobrze zachowanych ruin znajdziemy tu świątynie, grobowce z kamiennych głazów oraz teatr. Kolejnym punktem wycieczki miłośników historii powinien być zbudowany na wzór Koloseum  amfiteatr El-Jem. A gdy już dość będziecie mieli skarbów historii, wybierzcie się do fenickiego miasteczka Tabarka, które zachwyci Was zatoczkami i górskimi krajobrazami.

Zdjęcia:
Plaża, Tunezja, fot. alex and mac
Sahara, fot. Bachmont
Kartagina, fot. Rais67

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>