Kierunki egzotyczne Dreamlinerem – co zyskujemy?

Świat stał się naprawdę mały, odkąd zaczęliśmy tak dużo podróżować po całym globie. Nie ma dla nas praktycznie miejsc, do których polecieć się nie da. Jednak podróż, nawet najprzyjemniejsza, to także niedogodności. Odczuwalne są one szczególnie, gdy lecimy bardzo daleko. Długi lot, przesiadki na nieznanych nam lotniskach – to wszystko powoduje spory dyskomfort zarówno fizyczny jak i psychiczny. Loty Dreamlinerem miały sprawić, że dalekie podróże staną się naprawdę komfortowe. Sprawdzamy, jakie są korzyści z takiego lotu.


Prosto do celu

Boeing 787 Dreamliner jest pierwszym samolotem odrzutowym, którego konstrukcję zbudowano przy użyciu materiałów kompozytowych. Jest lżejszy (spala mniej paliwa), ma większe okna, a ciśnienie w kabinie jest bardziej zbliżone do tego na ziemi.

Dreamlinerem najczęściej latamy w kierunkach egzotycznych (m.in. Karaiby, Azja, Afryka). Są to zatem loty na dość dalekie odległości. Zwykle lot wyglądał więc tak, że trzeba było się przesiadać, a wiadomo – nie jest to wygodne rozwiązanie. Albo samolot musiał lądować na tankowanie, albo cała trasa odbywała się samolotami rejsowymi nawet z więcej niż jedną przesiadką. Nie tylko podróż się znacząco wydłuża, ale musimy też się fatygować, czekać – w miejscu, którego nie znamy. Są oczywiście osoby, które przesiadki lubią, ale chyba większość chce jak najszybciej dotrzeć na miejsce przeznaczenia.

Lot Dreamlinerem pozwala na bezpośrednią podróż do miejsca przeznaczenia. Zyskujemy na tym sporo czasu – a to przedłuża nasze wakacje. To kluczowa naszym zdaniem zaleta podróży Dreamlinerem.

Sprawdź oferty z lotem Dreamlinerem

O ile krócej Dreamlinerem?

Kierunek Organizator Czas podróży na rejsach  czarterowych z międzylądowaniem Czas podróży Boeingiem 787 LOT-u na rejsach czarterowych bez międzylądowań

Kenia

Itaka

10h 35min

8h 13min

Dominikana

Itaka

13h 45min

10h 51min

Wenezuela

Itaka

13h 50min

11h 5min

Sri Lanka

Rainbow Tours

17h 30min

8h  40min

Tajlandia

Rainbow Tours

16h 40min

9h 45min

Meksyk

Rainbow Tours

21h 05min

12h 35min

Kuba

Rainbow Tours

16h 50min

11h 55min

Wygoda i rozrywka na pokładzie

Lot Dreamlinerem to nie tylko oszczędność czasu, ale także wygoda samej podróży. Bo, jakby nie patrzeć, nawet skrócony lot bezpośredni do Tajlandii czy na Dominikanę trwa wiele godzin – tego się nie przyspieszy. Ważne więc, żeby te godziny nie stały się naszą udręką. Dreamliner pozwala na bardzo wygodną podróż. Nawet w klasie ekonomicznej mamy sporo miejsca na nogi, dzięki czemu nie czujemy się po kilku godzinach odrętwiali. Same fotele są bardzo wygodne i pozwalają na naprawdę przyjemny relaks w czasie podróży.

Coś jednak trzeba przez te kilka godzin robić, a nie wszyscy przesypiamy podróże samolotem. Na pokładzie Dreamlinera nie sposób się nudzić. Przed naszym fotelem będziemy mieć ekran, w którym można będzie obejrzeć film, posłuchać muzyki, a także wybrać grę (pojedynczo lub w grupie). Spora oferta filmów i gier dotyczy także najmłodszych, a to na pewno przyda się rodzicom – w trakcie podróży trzeba przecież dziecko zająć czymś interesującym. Ciekawym rozwiązaniem jest port USB, dzięki któremu możemy podłączyć własne urządzenie.

Dreamliner jest jak na samolot dość cichy, ponadto panuje w nim wyższa wilgotność powietrza i wyższe ciśnienie na pokładzie. Znacząco zwiększa to komfort pasażerów.

Czy warto?

Naszym zdaniem, w ogólnym rozrachunku, tak. Komfort bezpośredniego i wygodnego lotu jest nie do przecenienia jeśli wybieramy się w kierunki egzotyczne. Różnice czasowe między przelotem Boeingiem 787 a samolotem czarterowym z międzylądowaniem są naprawdę spore. Z Dreamlinerem jest po prostu wszędzie bliżej.

Czy są minusy? Na pewno ile ludzi, tyle opinii, więc znajdą się i tacy, którym Dreamliner nie odpowiada. Głównym zarzutem jest awaryjność, niemniej jednak należy zauważyć, że jest to maszyna. Bardzo nowoczesna, ale ulega awariom jak każdy sprzęt. O awariach Dreamlinera jest po prostu głośno i są one medialne, ale tak naprawdę awarie zdarzają się codziennie na całym świecie.

Minusem dla niektórych jest też uboga oferta bezpłatnych filmów na pokładzie LOT-owskiego samolotu. Jest to jednak zawsze kwestia subiektywna.

My podróż Dreamlinerem polecamy – przede wszystkim ze względu na czas i komfort samej podróży.

 

 

 

  1. Pingback: Focus na ciepłe bezpieczeństwo | Qtravel.pl Blog

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>