Las Vegas – podróż do przeszłości

To tu w 10 minut weźmiesz ślub i w 10 minut się rozwiedziesz. To tu w dzień odsypiasz nieprzespaną noc. Zapraszamy do Las Vegas – niezwykłego miasta na środku pustyni. Ale nie piszemy o tym co dzisiaj, wyruszamy w podróży do przeszłości.O Las Vegas pisać można dużo. O tym kto ostatnio przegrał tam fortunę, a kto ja zarobił. O tym jakie nowe kasyno się pojawiło, a jakie z zniknęło z neonowego krajobrazu. Czy też o tym jaką gwiazdę widziano ostatnio na ulicach Miasta Grzechu. My jednak chcielibyśmy zachęcić do przyjrzenia się historii miasta.

Trafiliśmy na fantastyczny materiał traktujący o historii Las Vegas – miasta, które wyrosło na środku pustyni i postanowiliśmy się nim podzielić z naszymi Czytelnikami. Na stronie internetowej gazety Las Vegas Sun w sekcji poświęconej historii miasta obok ciekawych zdjęć i filmów, dostępna jest interaktywna mapa pokazująca jak od początku XX wieku miasto się rozrastało. To warto zobaczyć!

Kolejną ciekawostką związaną z historią Las Vegas jest Muzeum Przestępczości otwarte w odrestaurowanym kasynie „Tropicana”, gdzie przed laty odbyło się kilka ważnych spotkań świata przestępczego. Dziś muzeum przypomina historię najsłynniejszych amerykańskich grup przestępczych z XX wieku. Zgromadzono tutaj ponad tysiąc eksponatów i pamiątek po sławnych gangsterach takich jak Benjamin “Bugsy” Siegel, Meyer Lansky, Sam Giancana, Tony Spilotro, Charles “Lucky” Luciano, Mickey Cohen i innych, którzy wpłyneli na to jak dziś wygląda Las Vegas.

Oferta polskich organizatorów do Las Vegas nie jest bogata. Do miasta hazardu zabierze nas zabierze podczas objazdu po Stanach Zjednoczonych Itaka i Itaka Gala. Zapraszamy!

A wszystkim, którzy chcieliby zobaczyc Las Vegas nie ruszając się z domu polecamy przejażdżkę po mapie Google :)

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>