W poszukiwaniu raju na ziemi, czyli najdroższe wycieczki świata

Szukając wakacyjnego wypoczynku, zwykle zwracamy uwagę na kilka aspektów:  wygodny hotel, ładną pogodę, piękne miejsca, no i przede wszystkim – cenę. Zwykle najbardziej atrakcyjnymi z punktu widzenia turystów wyjazdami są oferty „Last minute”, które dają możliwość spędzenia niezwykłych wakacji  za niewielką cenę. Są jednak i takie miejsca, w których wakacje kosztują fortunę. I nie mówimy tu o tysiącach. Cena najdroższych podróży świata sięga setek tysięcy, a nawet milionów… funtów!

 

Najbardziej ekskluzywna wycieczka, która swoim zasięgiem objęła cały świat, kosztowała milion funtów i została zorganizowana przez firmę VeryFirstTo. Zwiedzenie 962 najatrakcyjniejszych miejsc ziemi zajęło dwa lata.

Ta wyjątkowa podróż prowadziła w najbardziej znane zakątki świata, takie jak: piramidy w Egipcie, zaginione miasto Inków w Peru, najpiękniejsza budowla świata Tadż Mahal w Indiach czy Petra w Jordanii. Odwiedzono także te mniej znane, choć równie interesujące miejsca.  Wszystkie spośród 962 atrakcji niewątpliwie godne były zobaczenia, gdyż znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Tak niezwykła wycieczka marzy się chyba wszystkim zapalonym podróżnikom. Mamy dla nich dobrą wiadomość. „Dookoła Świata” można wybrać się również z Qtravel! Choć nie dosłownie. Pod tą nazwą wycieczki kryje się możliwość poznania takich miejsc, jak: Kalifornia, Arizona, Meksyk, Hawaje, Nowa Zelandia, Australia, Hongkong czy Singapur. Miesięczna wyprawa na ten odległy kraniec świata to koszt ok. 30 tysięcy zł/os.

Poszukującym ciszy i niekończącej się przestrzeni polecamy rejs: Antarktyczna Przygoda. Niezakłócona cisza towarzysząca wspaniałym górom i lodowym szelfom to idealne miejsce, by poznać majestatyczne piękno świata. Antarktyda swoją tajemniczością pobudza wyobraźnię jej odkrywców. Jest to kraina wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, nieporównywalna z żadnym innym miejscem na ziemi. Podroż ta ze względu na cenę (ok. 35 tys. zł/os) jest mało popularna. Jednak przeżycia, których dostarcza, warte są każdych pieniędzy.

Qtravel.pl w swojej ofercie posiada również wypoczynek, którego cena może zwalić z nóg. 17-dniowy pobyt w Turcji może kosztować nawet 500 tysięcy złotych od osoby! Tyle zapłacić trzeba za wakacje w Villi LEO należącej do hotelu Calista Luxury Resort. Luksusowa dwupoziomowa willa zachwyca wystrojem i wyposażeniem, których nie powstydziłby się królewski pałac. Prywatny basen, domowe kino i teatr, własne SPA. Miejsce to można określić tylko jednym słowem – marzenie.

W Turcji jak prawdziwy król czy królowa poczuć się można również w hotelu Rixos Premium Belek. Prywatna plaża i baseny, zaciszny ogród. Ponad 2000 m2 ekskluzywnej willi zagospodarowane jest w sposób o jakim marzą najwięksi miłośnicy luksusu. Cztery sypialnie (wszystkie wyposażone w łazienkę z toaletą, prysznicem i jacuzzi), duży salon z kominkiem, jadalnia, w pełni wyposażona kuchnia, łaźnia turecka, sauny – to tylko niektóre elementy tego miejsca. Willa Residence Pryamus oferuje usługi najwyższej jakości. Nie powinna więc dziwić równie bajeczna jak to miejsce cena – 17 dni to koszt ok. 450 tys. zł/os.

Zdecydowanie tańsza od Villi LEO oraz Residence Pryamus, choć jej cena również przyprawia o zawrót głowy, jest Villa Royal hotelu Hyatt Regency w Sharm El Sheigh. Urządzona z dużym rozmachem dwupoziomowa rezydencja to 307m2 luksusu. Oprócz prywatnego kucharza i lokaja, goście maja do dyspozycji prywatne baseny i plażę oraz limuzynę. A wszystko to za niecałe 150 tys. zł/os.

Nie Egipt, nie Turcja, a Emiraty Arabskie oferują jednak najdroższe wakacje świata. Tygodniowy wypoczynek w Emirates Palace w Abu Dhabi kosztują milion dolarów i znajdują się w Księdze Rekordów Guinnessa. W cenę, oprócz pobytu w najbardziej luksusowym hotelu świata, wliczony jest bilet lotniczy na lot pierwszą klasą, samochód z szoferem, lokaj, a także wycieczka prywatnym samolotem do Iranu oraz na wyspiarski Bahrain.

Jak wysoką cenę zapłacić mogą Ci, którzy chcą odnaleźć kawałek nieba na ziemi? Nieprzyzwoicie wysoką. W zamian jednak otrzymają luksusy, o których większość ludzi nawet nie śni.

 

Zdjęcia:
Machu Picchu, fot. audrey_sel
Petra, fot. amerune
Tadź Mahal, fot. Rachel In wonderland
Antarktyda, fot. 23am.com
Palmy, fot. Joe Shlabotnik

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>