Najgorsze wakacje w życiu

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie wydaje się być wymarzoną wakacyjną przygodą. Niemal wszyscy lubią plażować czy rozkoszować się kąpielami w hotelowym basenie. Niektórzy chcąc zaoszczędzić wybierają wyjazd na własną rękę bez pośrednictwa biura podróży. Czasem jednak chęć zaoszczędzenia okazuje się zgubna, o czym przekonał się jeden z reporterów Radia Zet.

Michał Dzienyński wybrał się na wakacje nie korzystając z biura podróży. Na miejscu zastał pusty, zdewastowany basen, za oknem powitał go swojski widok (i zapach) krów, a ocean znajdował się kilkanaście kilometrów od apartamentu. Ów „apartament” znajdował się w zasadzie w piwnicy, a wynajęcie kosztowało 30 euro za noc od osoby.

Koszmarne wakacje na Kanarach

Qtravel.pl postanowił sprawdzić, czy pan Michał istotnie zaoszczędził na swoich wakacjach. Z filmiku nie dowiadujemy się szczegółów, ale przyjęliśmy, że na wakacje zwykle jedzie się w 2 osoby i na tym oparliśmy nasze wyliczenia.

Same noclegi dla dwóch osób to 210 euro za tydzień.Przelot to ok. 1000 zł w obie strony plus opłata za bagaż – ok. 140 zł za osobę. Koszt śniadań to ok. 70 euro za osobę na tydzień, a obiadokolacji – 140 euro za osobę w trakcie tygodniowego pobytu.

Łączna cena takiego wypadu na Gran Canarię to ok. 3000 zł za osobę! Kwota ta nie zawiera ubezpieczenia i nie mamy żadnej gwarancji, że warunki będą takie, jakich oczekiwaliśmy.

Dla porównania, podajemy 3 propozycje w pełni zorganizowane z przelotem charterem.

W cenie: przelot, transfery, wyżywienie All Inclusive lub śniadania i obiadokolacje (w zależności od hotelu), opieka polskojęzycznego rezydenta przez cały pobyt, zakwaterowanie 7 dni w wybranym hotelu, ubezpieczenie, bagaż 20 kg na osobę.

 

 

Widać zatem, że indywidualny wyjazd wcale nie musi być tańszy, a wręcz przeciwnie – droższy i bardziej stresujący.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>