Narciarskie nowości

Chcecie wybrać się na narty, ale nie macie pojęcia dokąd? Nudzą Was ciągłe wyjazdy w te same miejsca? Choć narciarskie regiony Francji, Włoch czy Austrii potrafią zachwycać za każdym razem na inny sposób, to warto poznać nowe wspaniałe miejsca. Ostatnimi czasy do grona narciarskich klasyków dołączyły kraje, które niekoniecznie kojarzą nam się z białym szaleństwem…

 

Jednym z takich miejsc jest Andora, do której wybrać się możecie z Infoski.pl. Leżąca u stóp Pirenejów między Francją a Hiszpanią kraina oferuje mnóstwo (nie tylko)narciarskich atrakcji. Znajdziemy tu znakomite trasy dla narciarzy, nowoczesną infrastrukturę i wspaniałe górskie widoki. Andora to również raj dla miłośników zakupów. Kraj ten jest strefą bezcłową, dzięki czemu nabyć tu można wiele wartościowych rzeczy w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Kolejną nowością wśród ofert narciarskich jest hiszpański region Sierra Nevada, którego centrum stanowi Paradollano. Region zwany „Kalifornią Europy” jest najbardziej słonecznym zimowym kurortem. Nie trzeba jednak martwić się o jakość tras. Są one nowoczesne i utrzymywane w doskonałym stanie. Tutaj sezon narciarski trwa od końca listopada nawet do początku maja.  Położone na wysokości 2100 m n.p.m. Paradollano to idealne miejsce dla każdego. Zróżnicowane trasy stwarzają możliwość szusowania zarówno zawodowcom, jak i tym, którzy narty zakładają pierwszy raz w życiu. Oprócz doskonale przygotowanego zaplecza narciarskiego, region ten szczyci się wspaniałą bazą gastronomiczno-noclegową. Znajdziemy tu również liczne atrakcje, które zadowolą najbardziej wymagających gości.

Mało popularna wśród narciarzy wciąż pozostaje również Turcja. Kojarzona głównie z letnim wypoczynkiem, oprócz pięknych plaż i wspaniałego wybrzeża posiada także fantastyczne warunki do uprawiania sportów zimowych. Najbardziej znanymi tureckimi regionami narciarskimi są Erzurum i Palandöken. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę, znakomite trasy oraz wspaniałe hotele. W Palandöken niezapomniany pobyt oferują hotele położone na stokach. Pięć z nich znajduje się w ofercie biura podróży Itaka. Tych, którzy chętnie wybierają się do Turcji latem, zachęcamy więc, by odwiedzili ją również zimą. Doświadczenie kraju w branży turystycznej sprawia, że niezależnie od pory roku turyści wracają stąd zadowoleni.

Nie wszyscy wiedzą, że na nartach szusować można również w Gruzji. Najpopularniejszym regionem narciarskim tego kraju jest znajdujący się na południowych stokach masywu gór Kaukazu Gudauri. Znajdziemy tu wspaniałe trasy i nowoczesną infrastrukturę. Co ciekawe istnieje możliwość jazdy również poza wyznaczonymi zjazdami, czyli tzw. off-track i free ride. Tym co zachęca narciarzy do wybrania Gruzji są nowoczesne hotele i pensjonaty, gościnność mieszkańców i wspaniała gruzińska kuchnia. Należy wspomnieć również o przystępnych cenach karnetów, które są zdecydowanie niższe niż w innych regionach Europy.

 

Narty, fot.The Ridge Resorts

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>