Noworoczne postanowienia dla podróżników

Pierwsze dni stycznia to najlepsza okazja, by stworzyć listę noworocznych postanowień. Nie, nie chodzi nam o karkołomne działania w stylu: zrzucę 5 kilogramów. Radzimy na pierwszym miejscu noworocznych postanowień umieścić podróżowanie. Jeśli chcecie, żeby wasze tegoroczne podróże były udane i wyjątkowo ciekawe, przeczytajcie naszą listę podróżniczych postanowień na rok 2013.

Oto kilka prostych sposobów na to, alby w nowym roku podróżowało nam się lepiej, ciekawiej i aby każda podróż zostawiła po sobie tylko dobre wspomnienia.

  1. Pomyśl, dokąd chcesz jechać i zrób wszystko, żeby udało ci się osiągnąć ten cel. Realizuj swoje podróżnicze marzenia! Jeśli śnisz o podróży do Kenii, nie poprzestawaj na Tunezji. To niby też Afryka, a jednak nie ta sama…
  2. Nawet, jeśli wybierasz się do kraju, który już znasz, sprawdź inną okolicę. Poznaj nowych ludzi, knajpki, plaże. Znane zakątki też możesz odwiedzić, ale pamiętaj, że najpiękniejsze w podróżowaniu jest odkrywanie tego, co nieznane.
  3. Szukaj najlepszych okazji! Nawet najbardziej ekskluzywny wypoczynek bywa dostępny w atrakcyjnej cenie. Pomocna może okazać się subskrypcja Qtravel Deals. Codziennie w swojej skrzynce e-mail znajdziesz propozycję sprawdzonej wycieczki w atrakcyjnej cenie.
  4. Podróżując, poświęć więcej czasu na rozmowy z ludźmi. Zacznij od swojego sąsiada na pokładzie samolotu. Możesz się zdziwić, jakie znajomości zawrzesz podczas podróży. Kiedy dotrzesz na miejsce, jak najwięcej rozmawiaj z tubylcami. Podziwiając zabytki nie zapominaj, że kraj to przede wszystkim ludzie, ich zwyczaje i codzienne życie.
  5. Weź ze sobą mniej bagażu! Zostaw w domu te 3 dodatkowe sukienki, czy 2 nadliczbowe koszule. Zachowaj w walizce miejsce na pamiątki i przypadkowo znalezione skarby. Nadbagaż to tylko niepotrzebny dodatkowy koszt.
  6. Naucz się podstawowych zwrotów w języku kraju, do którego się wybierasz. Tubylcy cię za to pokochają!
  7. Wysyłaj z wakacji pocztówki nie sms-y. Myślisz, że to staromodne? Nawet jeśli, to wiesz przecież jakie to wyróżnienie otrzymać pocztówkę z wakacji od przyjaciela. Nie poskąp tego swoim bliskim.
  8. Podczas wakacji odwiedzaj lokalne restauracje i portowe knajpki. Próbuj potraw, których nazw nie potrafisz wymówić. Pytaj o przepisy i próbuj przyrządzić je samodzielnie w domu. Nie ma nic lepszego niż przywoływanie w kuchni wakacyjnych wspomnień.
  9. Uzbrój się w cierpliwość. W podróży nie raz przyjdzie ci na coś czekać. Nie marnuj wtedy czasu na niepotrzebne frustrowanie się.
  10. Baw się dobrze! Reszta przyjdzie sama :)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>