Power Bank – świetny gadżet na wakacje i nie tylko

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy telefon komórkowy ładowało się raz w tygodniu, a zdjęcia wywoływało się w zakładzie fotograficznym. Dziś w domu mamy wiele urządzeń, które wymagają ładowania, a im bardziej nowoczesny sprzęt, tym więcej energii zużywa. Kilka takich urządzeń zabieramy na wakacje: rodzinę i przyjaciół fotografujemy smartfonem czy tabletem, niektórzy z nas mają ze sobą także kamerę czy aparat fotograficzny. Wszystkie te sprzęty rozładowują się najczęściej w najmniej oczekiwanym momencie: na plaży, w trakcie spaceru po lesie, na łódce. Nie znajdziemy tam oczywiście gniazdka, do którego można podłączyć ładowarkę. Wtedy z pomocą przychodzi Power Bank.

Czym jest Power Bank?

Power Bank nazywany jest przenośną ładowarką lub mobilnym akumulatorem. W rzeczywistości Power Bank to po prostu bateria (litowo-jonowa lub litowo-polimerowa), taka jaką mamy w naszych smartfonach. Taką przenośną baterię ładujemy w domu tak, jak ładujemy tablet czy telefon, a następnie zabieramy ze sobą. Wówczas nie ma żadnych przeszkód, by podładować sprzęt w miejscu, w którym się znajdujemy i nie mamy dostępu do prądu.

Co to jest mAh?

Miliamperogodzina to jednostka, w której mierzona jest pojemność akumulatorów elektrycznych. Przeciętny smartfon ma pojemność ok. 2000 – 2500 mAh. Power Banki mają różną pojemność: im jest większa, tym więcej razy będziemy mogli podładować nasze urządzenie.

Jak wybrać Power Bank?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli chcemy ładować kilka urządzeń lub wiemy, że przez dłuższy czas będziemy z dala od gniazdek elektrycznych, wybierzmy sprzęt o większej pojemności (np. 10400 mAh). Jeśli zaś chcemy tylko podładować od czasu do czasu telefon, wystarczy nam sprzęt o mniejszej pojemności (np. 5600 mAh).

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli pojemność Power Banku wynosi np. 6000 mAh, to nie oznacza, że zdołamy trzy razy naładować nasz smartfon o pojemności 2000 mAh. Power Banki zawsze mają pewne straty energii, a to, ile tracą, zależy od jakości sprzętu. Zawsze lepiej postawić na sprzęt renomowanej firmy.

Nie bez znaczenia jest też waga i wielkość mobilnej ładowarki. Najlepiej jeśli nie zajmuje dużo miejsca i jest lekka – możemy wówczas łatwo ją transportować. Szczególnie panie zwracają na to uwagę, bo nie chcą, żeby Power Bank zajmował w torebce zbyt wiele miejsca.

Chcesz zdobyć Power Bank?

Możesz wygrać Power Bank biorąc udział w konkursie Qtravel.pl Tylko Pozytywna Energia. Wystarczy dodać zdjęcie przedstawiające aktywność fizyczną na wakacjach. Zdjęcia dodajemy w aplikacji na Facebooku lub w serwisie Instagram – tam wraz z hashtagiem #TylkoPozytywnaEnergia i @qtravel.pl.

Możesz również zarezerwować wycieczkę w Qtravel.pl. Dodajemy Power Bank do każdej rezerwacji! Szczegółowe informacje na temat promocji znajdują się na naszej stronie.

Dowiedz się więcej o Power Bankach z naszej infografiki.

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>