Rumunia jakiej nie znamy

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami w regionie zwanym Transylwanią znajduje się znana, choć wciąż przez wielu nieodkryta kraina. Pisywano o niej książki, nakręcano filmy. Legendę hrabiego Drakuli znają chyba wszyscy. A co wiemy o Rumunii? Ten piękny kraj ostatnimi czasy przyciąga coraz więcej turystów. Postanowiliśmy więc przybliżyć Wam jego historię.

 

 

Rumunia leży w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z: Węgrami, Serbią, Bułgarią, Ukrainą i Mołdawią. Stolicą kraju jest Bukareszt, jednak nie jest on najbardziej atrakcyjny turystycznie. Co prawda posiada  zabytkowe cerkwie, klasztory, wspaniałe parki i ogrody, jednak zwiedzających przyciąga głównie Transylwania. Rumuński Siedmiogród składa się z siedmiu miast, z czego najbardziej atrakcyjnymi są dwa: Sighisoara i Braszów.

 

Bran z legendarnym pałacem Drakuli to miejsce, które najchętniej odwiedzane jest przez turystów. Choć hrabia władał niezwykle krwawymi metodami, jego kult szerzy się za sprawą rumuńskich handlarzy. Sprzedawane przez nich koszulki, kubki, maski, ciupagi z wizerunkiem wampira cieszą się ogromną popularnością. Spośród siedmiogrodzkich zabytków godne polecenia są również gotyckie warownie w Sighisoarze , które miały chronić ludzi przed najazdami imperium tureckiego. Wiele z nich wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jednym z najpiękniejszych i najważniejszych miast Rumunii jest niewątpliwie Braszów. Miasto położone między trzema wzgórzami posiada bogatą historię. Nie brak tu zatem zabytków.  W mieście króluje gotycki Czarny Kościół, u którego stóp znajduje się uznawany za najładniejszy w Rumunii rynek. Starówka to miejsce, które tętni życiem do późnych godzin nocnych. Korzystając z ofert licznych restauracji, podziwiać można stare kamienice i uliczki. Dla turystów atrakcją są również niedźwiedzie brunatne, które nocami zbliżają się do miasta w poszukiwaniu jedzenia.

Choć wciąż niewielu turystów decyduje się na wyjazd do Rumunii, kraj ten posiada bogatą ofertę turystyczną. Lasy, góry, morze, zamki, własny folklor. Znajduje się tu wiele atrakcji, które trzeba zobaczyć. Doceniają to organizatorzy turystyczni, którzy w swoich ofertach posiadają umożliwiające odkrycie najciekawszych miejsc wycieczki objazdowe po Rumunii, ale także oferty wypoczynku. Nad Morzem Czarnym znajdują się piękne plaże, restauracje, promenady oraz nowoczesne hotele, które turyści zaczynają coraz bardziej doceniać. Szczególnym miejscem jest Mamaia oraz Neptun. Warto również odwiedzić Euforie, Costinesti czy Jupiter.

 

Organizator

Typ wycieczki

Dojazd

Wyżywienie

Najniższa cena

Najwyższa cena

Almatur

Objazdowa

Autokar

HB

800 zł/os/4 dni

1059zł/os/8 dni

2293zł/os/10 dni

Funclub

Objazdowa

Autokar

HB

 -II-

 -II-

Gromada

Objazdowa

Autokar

HB

PBP Olsztyn

Objazdowa

Autokar

HB

Itaka

Objazdowa

7+7

Samolot

HB

2128zł/os/8 dni

3390zł/os/8 dni

Neckermann

Objazdowa

Wypoczynek

Samolot

HB

Rainbow Tours

Objazdowa

7+7

Autokar

Samolot

Śniadania i obiadokolacje

1059zł/os/8 dni

3390zł/os/8 dni

Oskar

Wypoczynek

Własny

Śniadania

HB

 All inclusive

237 zł/os/8 dni

3617 zł/os/8 dni

 

Tym, którzy podróżują w celu odnalezienia nietypowych miejsc, polecamy wesoły cmentarz w Sapanta. Opisane na nagrobkach historie z życia zmarłych czy dowcipne wzmianki o przyczynie zakończenia żywota nadają miejscu humorystyczny i bardzo kolorowy charakter. Wyjątkowość miejsca została dostrzeżona. Cmentarz znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Zdjęcia:
Zamek Drakuli, fot. Kyle Taylor, Dream It. Do It.
Braszów, fot. gripso_banana_prune
Wesoły cmentarz, fot. danielduce

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>