[VIDEO] Co zwiedzić na Kefalonii?

Kefalonia to jedna z najpiękniejszych greckich wysp. Ponieważ turystyka rozwinęła się tam dość późno, wyspa zachowała bardzo naturalny klimat i wyjątkową atmosferę. W naszym video opowiemy Wam właśnie o tej „najbardziej strzeżonej greckiej tajemnicy” – Kefalonii.
To dopiero początek naszego cyklu vlogowego – zachęcamy do subskrybowania kanału na Youtube

 

Poniżej transkrypcja filmu:

_____________________________________________________________

Cześć, jestem Marzena z Qtravel.pl. W maju miałam przyjemność po raz kolejny odwiedzić Grecję i jeżeli uważacie, że nic nie jest w stanie już was zdziwić w Grecji to nie widzieliście Kefalonii . Kefalonia leży w archipelagu wysp Jońskich i jest największą z tych wysp i chyba najpiękniejszą. To wyspa, która jest kierunkiem dla każdego turysty. To wyspa, która spełni oczekiwania wyjazdu rodzinnego, wyjazdu dla par. To idealny kierunek na wyjazd w podróż poślubną.

Chciałabym wam powiedzieć o kilku powodach, dla których warto odwiedzić tę wyspę. Jest ich wiele, ale wymienię kilka takich głównych. Zaczniemy może od tego, że Kefalonia oprócz tego, że jest przepiękna widokowo – mnie zachwyciła bardzo – to miejsce, które było tłem kilku filmów, ale najbardziej znanym jest „Kapitan Corelli” z Penelopą Cruz i Nicolasem Cage’m. Plaża Myrtos należy do jednych z najpiękniejszych plaż Europy i naprawdę jest idealna.

Kolejną atrakcją, która zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie to jezioro i jaskinia Melissani. Dlaczego? Dlatego, że w skrócie tam – woda łączy się słona ze słodką i tworzy niesamowitą barwę kolorów; począwszy od atramentowego, poprzez turkusowy, niebieski, zielony. Tak naprawdę żadne zdjęcie tego nie odda i żadne opowiadania – po prostu trzeba to zobaczyć.

Kolejną jaskinią jest jaskinia Drogarati, która słynie z absolutnej akustyki. Odbywają się tam koncerty, między innym koncertowała tam Maria Callas i Luciano Pavarotti.

Cóż jeszcze mogę wam powiedzieć? Na pewno o kuchni greckiej, która jest jedną z najlepszych. Kuchnia śródziemnomorska bogata w owoce morza, których na Kefalonii nie brakuje. Jest to wyspa, która pachnie – tam połacie rozmarynu, tymianku, oregano to na każdym kroku można rwać i korzystać. Dlatego mówię, że to jest pachnąca wyspa. Miód tymiankowy, chyba najlepszy, jaki jadłam; oliwa z oliwek – no standardowo najlepsze oliwki są w Grecji, na Kefalonii również. No i Kefalonia to wyspa migdałowców. Prawie przy każdym domu rośnie [drzewo migdałowe]. Te migdały są w każdej postaci – można je spotkać w sklepie na słodko, słono i ostro. Polecam bardzo.

Jeżeli chodzi o miłośników historii i zabytków, to z tym jest troszeczkę słabiej na Kefalonii, dlatego, że w 1953 roku było potężne trzęsienie ziemi na Kefalonii. Tak naprawdę jedyne miasto leżące na północy – Fiskardo nie poległo w tym trzęsieniu. Polecam żeby odwiedzić – to jedno z ładniejszych [miast] w typowej zabudowie weneckiej – portowe miasteczko.

Niedaleko stolicy Argostoli leży Agios Gerasimos. Klasztor, w którym leżą szczątki w srebrnym sarkofagu świętego Gerassimosa, który jest zresztą patronem wyspy. To jest naprawdę przepiękne miejsce, pełne wzniosłości. To jest miejsce, do którego się pielgrzymuje na Kefalonii. Oprócz tego, że piękne widokowo to jeszcze bardzo wzniosłe.

Jeżeli już w tym momencie czujecie jak błogo można wypocząć na Kefalonii, to chciałam powiedzieć o kilku hotelach. Jest ich tam sporo, są apartamenty, wybór od hoteli poprzez hotele, które mają same śniadania dla osób, które wolą zwiedzieć, nie siedzą w hotelu i lubią podróżować i zwiedzać te okolice. Polecam hotel Tara Beach *** leżący w Skali bezpośrednio przy plaży. W miejscowości zresztą takiej – na pograniczu naszego Sopotu – bardzo rozrywkowej, ale za to malowniczo położone miasteczko, przy samej plaży. Hotel ze śniadaniami, ale z wyjątkową atmosferą, bardzo klimatyczny, z pięknym ogrodem.

Dla klienta, który woli wyżywienie all-inclusive polecam leżący nieopodal hotel Apostolota Island Resort *****  położony na wzniesieniu z przepięknymi widokami, z bardzo dobrą kuchnią. Co prawda położony tarasowo, wiec może sprawiać niektórym trochę kłopotu, ale naprawdę widoki rekompensują wszystko.

Hotelem dla rodzin z dziećmi jest hotel Cephalonia Palace **** leżący na półwyspie Paliki. Hotel leży przy jednej z piękniejszych plaż Europy. Plaża nazywa się Xi i jest to plaża – Kefalończycy mówią, że z pomarańczowym piaskiem, ja uważam, że z piaskiem o kolorze cynamonu, bo taka jest prawda. Jest drobny piasek i wygląda jak cynamon – można się pomylić. Hotel Cephalonia Palace **** jest niedaleko tej plaży położony – jakieś niecałe 200m. Cała ta infrastruktura, która jest dość bogata jest przygotowana typowo na wyjazd rodzinny.

Jest jeszcze jeden hotel, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. To hotel Apollonion Resort & Spa *****  również leżący nieopodal tej plaży Xi, o cynamonowym piasku. Jest to hotel naprawdę dla bardzo wymagającego klienta tylko z formułą HB, z pięknym kompleksem basenowym. Bardzo zielony hotel, bardzo zadbany. Właściciel hotelu jest pasjonatem sztuki. Jest tam również – na terenie hotelu galeria obrazów. Spełni oczekiwania naprawdę wymagającego klienta.

Także mam nadzieję, że jesteście już zachęceni. Zapraszam serdecznie i do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>