Wakacje z delfinami

Czy ktoś chciałby popływać razem z delfinami? Takie marzenie wcale nie jest trudne do spełnienia. W wielu popularnych kurortach turystycznych można skorzystać z tej niewątpliwej przyjemności. Delfinaria znaleźć można m.in. w Turcji – w Alanyii, Marmaris, czy Kusadasi, w Portugali, na Krymie, czy dla miłośników bardziej egzotycznych klimatów: na Bali i w Meksyku.

Pływanie z delfinami daje niesamowite rezultaty terapeutyczne i relaksacyjne. Osoby, które skorzystały z tej przyjemności relacjonują poczucie uwolnienia od napięć psychicznych, wynikających z towarzyszącego im na co dzień stresu. Najwięksi entuzjaści delfinoterapii twierdzą ponadto,  że jest ona  niezastąpionym lekarstwem w odbudowie wewnętrznego poczucia pełnej z harmonii ze światem. Brzmi kusząco, nieprawdaż?

Sprawdź wycieczki do hoteli w pobliżu delfinarium

Podczas kontaktu z człowiekiem, delfiny reagują podobnie jak małe dzieci, dlatego to właśnie najmłodsi czerpią z kontaktu z tymi ssakami najwięcej przyjemności, z ufnością przytulają się do delfinów i nawiązują z nimi bliską relację.

Wszystkim, którzy chcieliby zafundować sobie i swoim dzieciom frajdę popływania w basenie razem z tymi wyjątkowymi ssakami, podpowiadamy kilka miejsc, w których można zrealizować swoje marzenie. Może warto wybierając miejsce na spędzenie urlopu, sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się delfinarium?

Turcja, Alanya
Delfinarium Sealanya – Dolphinpark
Delfinarium znajduje się w odległości 20 km. od Alanyi. Zamieszkują je dwa delfiny Zeus i Babe oraz morskie wydry: Pasha, Mavi i Kiwi. W delfinarium możliwe jest zarówno podziwianie pokazów morskich zwierząt, jak również pływanie z delfinami i spotkanie z delfinem dla mniej sprawnych osób (delfin na wyłączność).

Pokazy odbywają się codziennie i trwają ok 60-70 minut (40 minut pokaz delfinów, 25 minut pokaz fok). Co ważne osoba pływająca z delfinami musi być dobrym pływakiem, ponieważ używanie kół ratunkowych nie jest dozwolone, a dzieci poniżej 1,20 cm wzrostu mogą pływać z delfinami tylko pod opieką osoby dorosłej.

Turcja, Marmaris i Icmeler
Delfinaria Dolphin Park
Delfinaria są położone kilka kilometrów od centrum Marmaris i Icmeler w naturalnym środowisku, w zatoce. W tym miejscu nie ma pokazów skakania z delfinami, główny nacisk jest położony na możliwości spotkań z delfinami,

Sprawdź wycieczki do Turcja – Marmaris
Przeczytaj więcej o Marmaris

zarówno dla niemowlaków, jak też osób dorosłych, w tym marzących o spędzeniu całego dnia z delfinem.

Turcja – Kusadasi
Dolphinpark lub Seapark

Kusadasi jest miastem portowym położonym na egejskim wybrzeżu Turcji. To jeden z najpopularniejszych tureckich kurortów. Jedną z atrakcji miasta jest również park rozrywki Adaland oferujący niezapomnianą zabawę w największym Aquaparku w “Europie” oraz pływanie z delfinami w Dolphinparku lub Seaparku.

Oferty delfinariów różnią się od siebie:  Dolphin Park jest tańszy, tutaj akcent położony jest na show z delfinami – bilet upoważnia do wizyty trwającej 1,5 godz. Sea Park  jest droższy, możemy w nim skorzystać z pływania z delfinami oraz innych atrakcji przez cały dzień.

Izrael, Eilat
Centrum Dolphin Reef

Eilat to miasto portowe położone nad brzegiem Morza Czerwonego w pobliżu granic egipskiej i jordańskiej. Znajduje się w nim Rafa Delfinów – niezwykłe miejsce, w którym goście mogą podziwiać wodne ssaki w ich naturalnym środowisku. Delfiny i lwy morskie można obserwować zarówno ze specjalnego dryfującego pomostu, jak i podczas pływaniu lub nurkowania z przewodnikiem.

Centrum Dolphin Reef umożliwia następujące formy spotkań z delfinami:

  • snorkeling z delfinami
  • nurkowanie z delfinami (zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów)
  • pływanie z delfinami dla osób niepełnosprawnych

Portugalia, Algarve
Delfinarium Zoomarine

Atrakcje parku Zoomarine obejmują pokazy filmów 4D, karuzele, baseny, zjeżdżalnie wodne, spływy sztuczną rzeką w ogromnych beczkach, pokazy fok, delfinów i tropikalnych ptaków, a także możliwość pływania z delfinami.

To miejsce dla tych, którzy chcieliby poznać smak prawdziwej przygody i dobrej zabawy. Park zajmuje powierzchnię ponad 8 hektarów. Całość możemy zwiedząć kupując tylko jeden bilet.

Ukraina, Krym
Delfinarium Aquatoria

Delfinarium „Aquatoria” powstało w 2005 roku w okolicach Jałty.  Delfinarium oferuje relaksacyjne pływanie z delfinami w systemie sesji 15 minutowych dla 1-4 os. jednocześnie. Obiekt składa się z basenów, dużej sceny oraz trybun, które mogą pomieścić ok. 1000 widzów.

Pływanie z delfinami dostępne jest dla dzieci od 4 roku życia. Główną atrakcja parku jest „Teatr morskich zwierząt” – projekt, w którym na scenie występują wspólnie zwierzęta i ludzie, prezentując swoje umiejętności.

Meksyk, Cancun
Dolphinus Dreams Cancun

Turyści odwiedzający Dolphinus Dreams Cancun, delfinarium położone w samym sercu hotelowej wioski znanej Punta Cancun, mogą spotkać się z delfinami „twarzą w twarz”.

Turyści odwiedzający Delphinus Dreams Cancun mogą przeżyć niezwykłą przygodę dając możliwość popływania z delfinami w ich naturalnym środowisku, w otoczeniu zapierających dech w piersiach meksykańskich Karaibów. Delfinarium oferuje m.in. program „przejażdżka na delfinie”.

Informacje i zdjęcia pochodzą z serwisu: www.plywaniezdelfinami.pl

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>