Wakacyjne domy i apartamenty: dla oszczędnych i ceniących swobodę

Wakacje w domkach letniskowych i apartamentach wakacyjnych to wśród Polaków popularna forma wypoczynku. Na letnie wakacje z dojazdem własnym najchętniej wybieramy Hiszpanię, Chorwację, Włochy, Bułgarię i Portugalię. Zimą polscy turyści rezerwują apartamenty w Austrii, Szwajcarii, Niemczech i Czechach, gdzie można oddać się białemu szaleństwu na stokach narciarskich. Serwis edom.pl podsumowuje, na co najczęściej zwracamy uwagę szukając apartamentu na letni i zimowy wypoczynek z dojazdem własnym.

Latem, wśród Polaków samodzielnie organizujących swoje wakacje najpopularniejszym krajem jest Chorwacja. Niewielka odległość, dobry dojazd od granicy Polski przez Słowację i Austrię, a także bogata oferta noclegowa tego malowniczego kraju nad Adriatykiem sprawia, że to właśnie na chorwackim wybrzeżu najczęściej rezerwujemy apartamenty, czy całe domy na wakacje. Kraje śródziemnomorskie cieszą się największą popularnością w sezonie letnim.

Latem polscy turyści wyszukując odpowiednich obiektów wakacyjnych zwracają głównie uwagę przede wszystkim na bliskość morza. Ważnym kryterium wyszukiwania jak również to, czy wybrana kwatera posiada balkon. Wielu turystów szuka także noclegów z basenem czy klimatyzacją. Do rzadziej wybieranych kryteriów wyszukiwania należą zmywarka, pralka czy jacuzzi. Oczywiście, im więcej uzgodnień spodziewamy się po apartamencie, tym wyższa cena wynajmu.

Podczas ferii zimowych chętnie rezerwowane są domki letniskowe oraz apartamenty w Austrii, Szwajcarii, Niemczech czy Czechach. Zimą większość turystów zwraca uwagę na bliskość stoków narciarskich, ale także na to, jaki będzie koszt ogrzewania.

Na wynajem domku letniskowego lub apartamentu wakacyjnego decydują się głównie osoby ceniące sobie na urlopie pełną swobodę, ale przede wszystkim takie, które mają możliwość zorganizowania własnego dojazdu na miejsce wypoczynku. Organizacja wakacji na własną rękę to także dobre rozwiązanie dla osób oszczędnych i turystów, podróżujących do krajów europejskich.

Na stronie edom.pl znaleźć można oferty ponad 230 tys. domków oraz apartamentów wakacyjnych. Prezentacja wielu obiektów, poza podstawowymi danymi zawiera także informacje dotyczące m.in. odległości do sklepu, do plaży, jeziora, restauracji czy też najbliższego większego miasta. Dodatkowym udogodnieniem w opisach są informacje dotyczące rodzaju plaży dla obiektów z Chorwacji, gdzie występują zwykle plaże żwirowe oraz kamieniste, rzadziej zaś piaszczyste.

Ciekawostką jest oferta przygotowana specjalnie z myślą o miłośnikach psów. Osoby spędzające wakacje ze swoim czworonożnym przyjacielem znajdą w serwisie edom.pl około 110 tys. obiektów przyjaznych psom. Polacy coraz częściej rezerwują domki letniskowe czy apartamenty w miejscach, gdzie akceptowane są zwierzęta, przejmując trendy od naszych zachodnich sąsiadów.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>