Wielkanocna podróż? Czemu nie!

Wielkanoc to tradycyjnie czas przeznaczony na przebywanie z rodziną. Coraz częściej jednak Polacy decydują się na wyjazd w tym okresie, a święta to po prostu okazja do kilku dni wypoczynku. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać na Wielkanoc.

Na wyjazd świąteczny decydujemy się z rozmaitych powodów. Niektórzy chcą sobie oszczędzić chaosu przygotowań i godzin spędzonych w kuchni, a wolne dni pragną przeznaczyć na relaks. Wolą, żeby wielkanocne śniadanie podano im w przytulnym hotelu czy kameralnym górskim pensjonacie. Innym z kolei w ogóle nie zależy na obchodzeniu Wielkanocy, więc po prostu wykorzystują wolne dni na kilkudniową wycieczkę.

Gdzie więc warto wyjechać na Wielkanoc? Dobrym pomysłem, o ile obchodzimy święta, jest wyjazd w miejsce, gdzie Wielkanoc obchodzi się szczególnie uroczyście. Będziemy wówczas mieć okazję do zaobserwowania lokalnych zwyczajów. Takim miejscem jest np. Malta, Hiszpania, Włochy czy Portugalia.

W tym roku Wielkanoc przypada na początek kwietnia, więc w Europie nie jest jeszcze bardzo ciepło. Ma to jednak swoje zalety – więcej zwiedzimy i nie będziemy zmęczeni wysoką temperaturą. Poza tym jest to jeszcze okres przed sezonem, więc miejscowości turystyczne nie będą jeszcze zatłoczone.

Podejmując decyzję o wielkanocnym wyjeździe, zastanówmy się z bliskimi, jak chcemy wypoczywać. Czy mamy ochotę na zwiedzanie np. którejś z europejskich stolic, czy może wolimy relaks na łonie natury? A może chcemy spędzić święta w górach, np. w Alpach lub na wycieczce objazdowej? Wszystko zależy od naszej wyobraźni, bo ofert na rynku nie brakuje.

Choć wielu osobom nadal trudno wyobrazić sobie Wielkanoc poza domem, taki wyjazd może bardziej zbliżyć rodzinę niż nerwowe przygotowania w domu. Pozbawieni obowiązków, wreszcie będziemy mieć czas na to, co najistotniejsze.

Powoli zmieniają się zwyczaje Polaków – jeszcze kilkanaście lat temu wyjazdy na wycieczki w okresie świątecznym były rzadkością. Dziś coraz częściej chcemy odpocząć i wykorzystać dodatkowe dni wolne. Wywołuje to coraz mniej kontrowersji, choć nadal wyjazdy wielkanocne czy bożonarodzeniowe nie są tak popularne jak np. wycieczki sylwestrowe.

Może więc w tym roku zrezygnować z zapraszania do domu całej rodziny i przygotowywania śniadania dla tuzina jej członków? Może lepiej po prostu cieszyć się pierwszymi dniami wiosny w  jakimś pięknym zakątku?

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>