Wietnam na dwóch kółkach

Zastanówmy się przez chwilę, co wiemy na temat Wietnamu. Zapewne zdecydowana większość z nas stwierdzi, że niewiele. Nie znamy kraju o wspaniałej kulturze, historii, pełnego zabytków i majestatycznej przyrody. Nie wiemy jak piękne plaże znaleźć można na wybrzeżu Półwyspu Indochińskiego, jaki krajobraz tworzą urodzajne delty rzek: Czerwonej i Mekongu, ani jak rozległe są tereny parków narodowych. Najwyższy czas to zmienić. Wybierzmy się w nietypową podróż po Wietnamie. Nietypową, ponieważ wyruszamy na… rowerze!

Egzotyczna wyprawa do Wietnamu marzy się z pewnością wielu, mimo to kraj ten wciąż jest stosunkowo mało popularnym kierunkiem wyjazdowym, choć infrastruktura turystyczna wokół najpopularniejszych ośrodków kraju z roku na rok dynamicznie  się rozwija. My zachęcamy do odwiedzenia prawdziwego Wietnamu – bez turystycznej otoczki. Warto wyruszyć w podróż i poznać nieskażone cywilizacją miejsca, podziwiać górskie krajobrazy, niekończące się pola ryżowe, bujające mosty czy pływające wioski. Okazję ku temu daje biuro Logos Travel, które organizuje wyprawę rowerową po Wietnamie. Jej uczestnicy dotrą w najpiękniejsze zakątki kraju i zobaczą prawdziwy Wietnam bez turystycznego blichtru.

Nasza wycieczka rozpoczyna się i kończy w Hanoi. Leżąca w delcie Rzeki Czerwonej stolica Wietnamu ma do zaoferowania całą gamę atrakcji. Sercem miasta jest stara dzielnica handlowa. Jej niesamowity urok, możliwość zasmakowania w lokalnej kuchni oraz historyczne otoczenie przyciąga tłumy turystów. Tym co trzeba zobaczyć w Hanoi jest przede wszystkim Pagoda na Jednej Kolumnie, Pagoda Tran Quock, Świątynia Literatury, Muzeum Historyczne oraz Jezioro Zwróconego Miecza.

Rowerowa podróż po Wietnamie to wycieczka w poszukiwaniu przygód, zachwycających widoków i niesamowitych miejsc. To wyprawa krajoznawcza i sposób na aktywny wypoczynek. Trasa biegnie przez lokalne wioski i miasta, prowadzi górskimi szlakami, wzdłuż pól ryżowych i plantacji ananasów.

Podczas podróży podziwiać można liczne krasowe jaskinie malowniczego Tam Coc, zobaczyć pozostałości po świątyni króla Dinh w starożytnym mieście Hoa Lu czy zwiedzić Park Narodowy w Cuc Phung. Niewątpliwie ważnym elementem wyprawy jest kontakt z tubylcami. To właśnie dzięki takim spotkaniom można najwięcej dowiedzieć się o kraju, jego kulturze, tradycjach i codzienności.

Choć rowerowa wyprawa na Półwysep Indochiński wymaga wytrwałości i tężyzny fizycznej, wcale nie trzeba być mistrzem dwóch kółek, by dziennie pokonać15 do 80 km. Trudniejsze trasy w górzystym terenie, z pewnością niejednemu wycisną pot z czoła, ale zapierające dech w piersiach widoki będą najlepszą zapłatą za wysiłek.

 

Zdjęcia:
Bacha, Wietnam, fot. Kasia i Marcin Paczek
Zatoka Halong, fot. Kasia i Marcin Paczek
Tam Coc, fot. Kasia i Marcin Paczek
Ludność Wietnamu, fot. spotter_nl
Kobieta z dzieckiem, for. Kasia i Marcin Paczek

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>