Wirtualne nurkowanie na mapach Google

Niezwykły prezent dla wszystkich miłośników podwodnego świata. Na mapach Google podziwiać można panoramiczne zdjęcia z sześciu największych oceanicznych raf świata. Każdy ma teraz szansę poczuć się choć odrobinę jak Jacques Cousteau i zanurzyć w wodach Australii, Filipin i Hawajów. Po takiej wirtualnej wycieczce nie pozostaje nic innego, jak tylko wyprawa na Wielką Rafę Koralową.

Podwodne fotografie są efektem współpracy Google z organizatorami naukowych wypraw pod nazwą Catlin Seaview Survey, mających na celu badanie podwodnego świata raf. Kolekcja panoramicznych zdjęć podwodnych pozwoli użytkownikom googlowych map podziwiać leżącą u wybrzeży Australii Wielką Rafę Koralową czy wybrane podwodne miejsca na Filipinach i na Hawajach.

Na Wielkiej rafie Koralowej zobaczyć możemy żółwia morskiego płynącego w ławicy rybśledzić gigantyczną mantę a także obejrzeć rafę o zachodzie słońca
Na wulkanicznej Wyspie Apo, w filipińskim rezerwacie zobaczymy olbrzymi koral w kształcie kuli, którego wiek sięga nawet ponad tysiąca lat. A na samym środku Pacyfiku, na Hawajach przyłączymy się do ekipy nurków w Zatoce Hanauma.

Pełna kolekcja zdjęć podwodnych dostępna jest pod adresem: maps.google.com/ocean.


View Larger Map

  1. Pingback: Wizyta w Wielkim Kanionie Kolorado | Qtravel.pl Blog

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>