Włoskie wakacje w Toskanii

Toskania obok Rzymu i Wenecji jest najchętniej odwiedzanym regionem Włoch. O miejscu tym śmiało można powiedzieć, że jest niezwykłe, niemalże idealne i trochę jak z bajki. Zdecydowanie więc zasługuje na sławę, którą się cieszy. To co przyciąga turystów to przede wszystkim fascynująca architektura i czar niezliczonych zabytków, ale również zapierające dech w piersiach krajobrazy i piękne plaże.

Sprawdź oferty:
Wycieczki do Włoch

 

W Toskanii każdy niezależnie o wieku czy zainteresowań znajdzie coś, co go zachwyci. Ciepły klimat, morze, góry, niesamowitą przyrodę, zabytkowe miasta, wspaniałą kuchnię i fantastyczne wino. Ta znajdująca się w samym centrum Włoch historyczna kraina tonie w intensywności różnych odcieni zieleni.  Niewątpliwie należy do najpiękniejszych europejskich miejsc, w których króluje słońce i bogactwo zabytków.

Miastem pełnym uroku i atrakcji jest stolica regionu – Florencja. Tutaj niemal wszystko jest „naj”: największe, najważniejsze, najstarsze czy najpiękniejsze. To tu można zwiedzić Bramę Raju w Baptysterium czy najstarszy florencki most – Most Złotników. Najważniejszym zabytkiem miasta jest jednak katedra Santa Maria del Fiore z największą ceglaną kopułą na świecie.

„Biedną krewną Florencji” nazywana jest Siena – prawdziwie włoskie miasto, które jest jednym z najpiękniejszych w Toskanii. Miasto charakteryzuje zachowany od czasów średniowiecznych pierwotny układ urbanistyczny. Stare wąskie uliczki z zabytkowymi kamienicami prowadzą do Piazza del Campo, który stanowi centrum i serce miasta. Znajduje się tu wiele pięknych zabytków oraz bogato wyposażone muzea. Oprócz tego Siena obfituje w liczne kawiarenki, których włoski klimat zachęca, by się zatrzymać i poobserwować codzienność mieszkańców Sieny.

Znakiem rozpoznawczym Toskanii jest Krzywa Wieża w Pizie. Stanowi ona symbol miasta. Jest też jednym z najbardziej popularnych budynków świata, a przez to bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Innym ważnym zabytkiem Pizy jest Katedra Santa Maria Assunta. Warto również wybrać się do Baptysterium, a także odwiedzić  chociaż niektóre z licznie występujących tu muzeów.

Toskania to nie tylko raj dla miłośników historii i zabytków.  Region ten oferuje mnóstwo niepowtarzalnych i zróżnicowanych plaż. Znajdziemy tu biały piasek, błękitną wodę, piękne laguny, a także skarpy i klify, a na nich słynne toskańskie zamki i malownicze rybackie wioski. Ogromnie lubiana przez turystów jest wyspa Elba. Jednak Ci, którzy naprawdę chcą odpocząć, powinni wybrać jedną z wciąż jeszcze nieodkrytych, mało zaludnionych plaż na Wybrzeżu Toskanii.

 

 

Zdjęcia:
Panorama Florencji, fot. Sherseydc
Most Złotników, Florencja, fot. Gary Ashley
Krzywa Wieża w Pizie, fot. Mstyslav Chernov
Wyspa Elba,Toskania, fot. Thhe

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>