Koh Samui – wypoczynek wśród kokosowych drzew

Koh Samui jest trzecią co do wielkości wyspą Tajlandii. Znajduje się tu ponad 26 kilometrów przepięknych plaż, a przy nich około 200 hoteli. I choć do opisania wyspy  można by użyć o wiele więcej liczb, to matematyka zdecydowanie nie pasuje do tego miejsca. Najlepszą wizytówką Koh Samui jest jej arkadyjski krajobraz złożony z kokosowych palm, szumiących wodospadów i piaszczystych plaż. Nic więc dziwnego, że wyspę odwiedza coraz więcej turystów. W końcu to miejsce określane mianem egzotycznego raju.

Tym, z czego słynie Koh Samui, są przede wszystkim piękne plaże i kokosowe drzewa. Cudownych piasków z palmami w tle nie brakuje w Chaweng i Lamai, które są uważane za najbardziej atrakcyjne pod względem turystycznym. Są to również jedne z bardziej rozrywkowych miejsc na wyspie. Znajduje się tu mnóstwo barów, dyskotek i nocnych klubów, do których wieczorami schodzą się tłumy turystów. Jeżeli ktoś poszukuje jednak spokoju, znajdzie go na południu i zachodzie wyspy. Regiony te oferują równie piękne, aczkolwiek mniej zatłoczone plaże, w pobliżu których zlokalizowane są klimatyczne restauracje i bary.

Wybrzeże Zatoki Tajlandzkiej oprócz błogiego lenistwa daje również możliwość aktywnego wypoczynku. Znajdują się tu cudowne rafy koralowe, stanowiące niezwykły raj dla nurków. Istnieje możliwość pływania kajakami, surfingu, a także doznania niesamowitych przeżyć w trakcie rejsu na sąsiadujące wyspy. Miłośnicy natury mogą wybrać się nad jezioro wulkaniczne Tala Nai. Poszukiwaczom przygód polecamy natomiast trekking w pobliżu wodospadów oraz wędrówkę po wyspie w celu odnalezienia farm motyli, węży i krokodyli.

Niezależnie od tego, w którym miejscu wyspy się znajdujemy, wszędzie odnajdziemy te same piękno.  Klimatyczne małe wioski, które otaczają fantazyjne formacje skalne, dokładnie oddają naturalny charakter wyspy. Zachwycający krajobraz tworzą również plantacje palm kokosowych porastające faliste wzgórza. To właśnie za sprawą tych widoków Koh Samui nazywana jest „wyspą kokosowych drzew”.

Zdjęcia:
Palmy, fot. Chi King
Koh Samui, fot. Sebastien Toulouse
Plaża, Koh Samui fot. W Wordwild

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>