Ceny wycieczek do Albanii

Albania jest kierunkiem wciąż mało znanym, ale powoli zyskującym popularność wśród turystów. O zaletach Albanii pisaliśmy w poprzednim wpisie. Atuty takie jak piękne plaże czy zabytki to oczywiście bardzo ważne sprawy, ale równie ważne jest to, gdzie i w jakich warunkach te wakacje spędzimy. Czy w Albanii są dobre hotele? Czy można tam jechać bez obaw z całą rodziną?

Albania – kierunek dla każdego?

Niezaprzeczalną zaletą Albanii jest to, że leży tak niedaleko: lot trwa ok. 2,5 godziny, więc podróż nie będzie męcząca, nawet jeśli jedziemy z dziećmi. Lecieć możemy z ośmiu polskich lotnisk, co na pewno ułatwia logistycznie wyjazd na wymarzone wakacje.

Albania zdecydowanie jest kierunkiem niemal dla każdego. Mamy coraz lepszą ofertę hoteli rodzinnych (choć, trzeba uczciwie przyznać, nie są jeszcze tak rozbudowane jak hotele w Grecji). To ciekawe i niebanalne miejsce na wyjazd we dwoje. Wreszcie, to także godny rozważenia kierunek dla miłośników objazdówek: ciekawych miejsc w Albanii jest bardzo wiele.

Klimat panujący w Albanii nie różni się znacząco od tego, który mamy w Grecji czy we Włoszech. Lata są upalne i raczej suche, a zdarzające się sporadycznie opady deszczu trwają krótko i nie są uciążliwe. Jadąc na urlop w sezonie (czerwiec-sierpień) mamy praktycznie gwarancję pięknej pogody.

Temperatura w ciągu dnia w poszczególnych miesiącach:

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

12°C

13°C

13°C

17°C

21°C

25°C

29°C

28°C

25°C

21°C

17°C

14°C

Liczba słonecznych godzin w ciągu dnia:

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

4

5

5

6

8

10

12

11

9

7

4

3

Z kim pojedziemy do Albanii?

Do Albanii pojedziemy z wieloma cenionymi polskimi touroperatorami: Rainbow, Itaka, Sun&Fun, Oskar, FunClub, Rego Bis, Beatur, Wygoda Travel, Logos Tour, Buksa Travel, Skarpa Travel, Frater czy Grecos. Mamy zatem w czym wybierać. Najprawdopodobniej z czasem coraz więcej biur będzie oferować swoim klientom właśnie ten kierunek.

Hotele w Albanii

Tak jak w każdym innym kraju, tak i w Albanii znajdziemy lepsze i gorsze hotele, o bardzo różnym standardzie. Jedne będą mieć dawno za sobą lata świetności, inne zaspokoją potrzeby nawet wymagających turystów. Albania kojarzy się wciąż z krajem tajemniczym, czy nawet dzikim, stąd niesłuszne wrażenie, że w hotelach na pewno będzie brudno czy niewygodnie. A Albania od lat coraz bardziej otwiera się na świat: stare hotele są odnawiane, a nowe – budowane. Każdego roku ta oferta będzie z pewnością coraz szersza.

Dziś hotele z Riwiery Albańskiej spokojnie mogą konkurować z hotelami w innych popularnych wśród turystów krajach z basenu Morza Śródziemnego.

Tak samo jak w Chorwacji czy w Grecji znajdziemy programy animacyjne, dobre wyżywienie, basen, serwis plażowy. W kurortach na wybrzeżu znajdziemy także mnóstwo kafejek i restauracji z doskonałym, niedrogim jedzeniem. Więc nawet jeśli wybierzemy hotel tylko ze śniadaniami, to na pewno nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem klimatycznego, miłego miejsca na rodzinny posiłek.

Ceny tygodniowej wycieczki z pobytem w hotelu trzygwiazdkowym zaczynają się już od 624 zł (Oskar) do 1584 zł za osobę (Itaka). Hotel tej klasy to oczywiście nie będą żadne luksusy, tak jak i w każdym innym kraju – i z tym należy się liczyć. Dla mniej wymagających i z ograniczonym budżetem wydaje się to być całkiem niezłą opcją. Trzeba też zaznaczyć, że najniższe ceny dotyczą wycieczek z dojazdem własnym.


Hotele czterogwiazdkowe są najchętniej wybierane przez turystów, a ceny pobytu nie są wcale bardzo wysokie, bo zaczynają się już od 1172 zł za osobę (Oskar). Najwyższa cena jest w ofercie biura Rainbow (2453 zł za osobę), ale wciąż nie jest to zawrotna suma za pobyt w hotelu tej klasy.

Hotele pięciogwiazdkowe w Albanii są mniej liczne, ale ceny zaczynają się już od 1300 zł za osobę (Sun&Fun)

Wyżywienie w hotelach w Albanii

Najwięcej ofert to wycieczki z wyżywieniem typu HB – śniadania i obiadokolacje. Ofert z opcją All Inclusive jest mniej, ale także są dostępne. Dla tych, którzy zamierzają sporo zwiedzać, tradycyjnie doradza się wyżywienie typu BB – same śniadania. W Albanii można bardzo dobrze i tanio zjeść w restauracji czy tawernie.

Oferta turystyczna w Albanii (samolotem, autokarem i z dojazdem własnym)

Wycieczka do Albanii może być doskonałym pomysłem na urlop nie tylko z uwagi na mnóstwo atrakcji do zwiedzania, pogodę i fantastyczne plaże. Przede wszystkim są to wycieczki przystępne cenowo. Dzięki temu rodzina może spędzić wakacje za tak niską cenę, za jaką nie spędzi się urlopu w Grecji czy tym bardziej w Hiszpanii. A nie da się ukryć, że przy wyjeździe całą rodziną w sezonie wydatków jest naprawdę dużo.

Obecnie na stronie wyszukiwarki wycieczek Qtravel.pl dostępne są 103 oferty wycieczek do Albanii.

Poniżej przedstawiamy wykres przedstawiający minimalne ceny wycieczek samolotowych do Albanii (tygodniowy pobyt dwóch osób w hotelu 4*, ze śniadaniami i obiadokolacjami, cena za osobę). Ceny kształtują się od 1699 zł (Rego Bis) do 2453 zł za osobę (Rainbow). Nie są to zatem ceny wygórowane jak na tę klasę hotelu i transport lotniczy.

Dla tych, którzy nie chcą lub nie lubią latać, dostępna jest także dobra oferta wycieczek z dojazdem własnym. Taki dojazd jest co prawda dość męczący, ale za to po drodze możemy sporo zwiedzić. A jeśli zabierzemy się jednym samochodem na przykład z przyjaciółmi, może to okazać się niezłym wyjściem jeśli chodzi o cenę, bo koszty paliwa podzielimy pomiędzy wszystkich uczestników wyjazdu. Ceny tygodniowych wycieczek (hotel czterogwiazdkowy z wyżywieniem HB) zaczynają się już od 505 zł (Sun&Fun) do 1195 zł za osobę (Wygoda Travel).

Biura podróży oferują również wycieczki do Albanii z dojazdem autokarem. Co prawda podróż zajmie sporo czasu, ale za to widoki za oknem piękne, a autokary są przecież dziś wygodne i klimatyzowane. Ceny wycieczek zaczynają się już od 824 zł za osobę.

Wypoczynek czy wycieczka objazdowa?

Oczywiście – to zależy, jakie mamy oczekiwania. Albania jest o tyle interesującym krajem, że znajdują się tam zarówno ciekawe zabytki antyczne (np. stanowisko archeologiczne w Butrinti), jak i ślady współczesnej historii Albanii: wszechobecne bunkry i pomniki powstałe w czasach dyktatury Envera Hodży to magnes na ciekawych świata turystów.

Jeśli zależy nam również na plażowaniu, można zdecydować się na klasyczną wypoczynkową ofertę i skorzystać z wycieczek fakultatywnych, dzięki którym będzie można zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Minimalna cena wycieczki objazdowej do Albanii wynosi jedynie 1441 zł od osoby.

Co czeka albańską turystykę?

Na pewno dalszy, dynamiczny rozwój. Turyści mając na uwadze napiętą sytuację międzynarodową poszukują nowych, nieznanych wcześniej kierunków, w których bezpiecznie mogą spędzić urlop. Turyści z Europy Zachodniej już Albanię odkryli i chętnie ją odwiedzają. Natomiast my dopiero teraz poznajemy ten kierunek. Biura podróży coraz chętniej proponują już klientom Albanię i oferują im coraz lepsze hotele i coraz ciekawsze oferty.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>