E-turystyka: Egipt mocnym liderem w maju 2011 według Qtravel.pl

Kraj faraonów, pomimo politycznych zawirowań, nadal jest przez Polaków bardzo poważnie brany pod uwagę jako miejsce letniego wypoczynku – wynika z danych opracowanych przez Qtravel.pl, wyszukiwarkę ofert turystycznych. Kolejny w rankingu popularności kraj – Chorwacja – pojawia się w zapytaniach użytkowników wyszukiwarki już niemal czterokrotnie rzadziej. Jednak popularność Egiptu dość mocno się waha. Czyżby polscy turyści nie darzyli jeszcze tego północno-afrykańskiego kraju pełnym zaufaniem? Przedstawiciele Qtravel.pl temu zaprzeczają.

W maju 2011 o oferty wypoczynku w Egipcie pytało 15,5 procent użytkowników wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl, podczas gdy miesiąc wcześniej odsetek ten wyniósł 19,45 procent, a w marcu 17 proc. Gorzej było tylko w styczniu i w lutym – podczas zamieszek i przesilenia politycznego, kiedy odsetek zainteresowanych atrakcjami oferowanymi przez przemysł turystyczny kraju faraonów wynosił odpowiednio 10,9 proc. (styczeń) i 12,5 procent (luty). Czyżby polscy turyści nadal obawiali się wypoczynku nad Nilem?

Lekki spadek względnego zainteresowania Egiptem nie oznacza jednak mniejszej popularności, bowiem w wielkościach bezwzględnych liczba zapytań o oferty wypoczynku w tym kraju wzrosła. Egipt nadal niepodzielnie króluje w rankingu popularności, a tuż przed wakacjami po prostu częściej pytamy o inne kraje.

Tradycyjnie już w okresie przedwakacyjnym wzrosło zainteresowanie destylacjami najchętniej w ostatnich latach eksplorowanymi przez Polaków. Jednym z takich kierunków jest Chorwacja, o oferty wypoczynku w tym kraju pytało w maju 4,22 procent  użytkowników Qtravel.pl. Zainteresowaniem cieszy się również Turcja oraz kraje południa Europy, czyli Włochy, Grecja, Bułgaria i Hiszpania.

A jakich form wypoczynku czy atrakcji dodatkowych poszukiwali w maju korzystający z Qtravel.pl potencjalni turyści? Prym wiodły zapytania związane z wycieczkami i ofertami objazdowymi. Zwiększone zainteresowanie takimi propozycjami należy kojarzyć z czerwcowym długim weekendem związanym ze świętem Bożego Ciała. Biorąc jeden dzień urlopu można było zyskać cztery dni wolne od pracy, które wiele osób postanowiło wykorzystać na ciekawą wycieczkę. Stąd też duża popularność  zapytań dotyczących właśnie wycieczek autobusowych, wyjazdów ze zwiedzaniem. Najczęściej wyszukiwane w maju miejsca to europejskie miasta takie jak Paryż, Rzym, Barcelona czy Praga .

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>