Emerytura – czas łatwego podróżowania

Dojrzały wiek lub emerytura kojarzą się wielu z nas z biernością, opieką nad wnukami i oczekiwaniem na schyłek życia. Nic bardziej błędnego! Wiek senioralny to przecież dużo wolnego czasu i szansa na realizowanie marzeń. To idealny czas na podróże! Prawdę tę poznali już seniorzy z wielu krajów europejskich, dlaczego więc Polacy mieliby nie wykorzystywać możliwości, jakie im daje odpoczynek na emeryturze? Tym bardziej, że – jak wskazuje Qtravel.pl, polska wyszukiwarka ofert turystycznych – kompleksowe oferty wypoczynku dla seniorów leżą w zasięgu finansowym nawet przeciętnego polskiego emeryta.

Czy kres kariery zawodowej i emerytura to koniec marzeń o podróżach? Nie! To właśnie szansa na nieograniczone poznawanie świata. Z paszportem z którym można w każdej chwili ruszyć gdziekolwiek w świat. Z dowodem osobistym w kieszeni, z którym bez kontroli granicznej można dotrzeć na krańce Europy. Świat stojący otworem!

– Seniorzy są bardzo aktywną grupą turystów. Przecież wszyscy znamy z ulic naszych miast wycieczki starszych panów i pań, mówiących po niemiecku, francusku, angielsku czy japońsku. Seniorzy na całym po przejściu na emeryturę podróżują, i to podróżują niekoniecznie wydając na ten cel majątek – wyjaśnia Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl. – Niedostępność zagranicznych wojaży dla naszych polskich seniorów to mit. Fakt, emeryci może nie są osobami o dochodach nadzwyczaj wysokich, ale za to bardzo stabilnych. Są to osoby ustabilizowane, nie muszące spłacać kredytów,  wychowywać dzieci. Dodatkowo, jako osoby oszczędne, mogą sobie bez trudu pozwolić na zgromadzenie w ciągu roku środków wystarczających nawet na 3-4 tygodniowe wakacje w naprawdę ciekawym zakątku świata – dodaje Agnieszka Grygiel.

Dojrzałych klientów już dawno zauważyli tour-operatorzy, tworząc specjalne programy im dedykowane. Seniorzy mogą liczyć na znacznie tańsze oferty, a to dzięki wypoczywaniu poza głównym sezonem wakacyjnym.

– Osoby będące już na emeryturze nie są pod presją sezonu urlopowego czy wakacji. Jako że dysponują dużą ilością wolnego czasu, mogą wybrać wypoczynek w dowolnej porze roku. W ten sposób, już poza sezonem można wypoczywać w znanych kurortach za niewielki ułamek kwoty, którą należałoby uiścić w szczycie sezonu – wyjaśnia Agnieszka Grygiel. – Mówimy tu o bardzo poważnych oszczędnościach, sięgających nawet kilkudziesięciu procent względem cen ze szczytu sezonu. Ponadto, w wielu hotelach seniorzy nawet w sezonie mogą liczyć na zniżki i oczywiście zestaw dedykowanych atrakcji, uwzględniających szczególne wymagania i potrzeby osób dojrzałych – uzupełnia Agnieszka Grygiel.

Na co zatem mogą liczyć seniorzy? Przykładowa oferta skierowana do osób w wieku powyżej 50 lat chcących wyjechać do Tunezji obejmuje zakwaterowanie w 4-gwiazdkowym hotelu z krytymi basenami, opiekę rezydenta, wieczór folklorystyczny połączony z biesiadą, tańcami, degustacją miejscowego wina i kolacją. Cały pobyt, dotowany przez Tunezyjski Urząd Turystyki trwa od 1 do aż 6 tygodni! Oczywiście seniorzy na szczególne względy mogą liczyć nie tylko w Tunezji. Specjalne propozycje dla osób starszych mają także ośrodki w Hiszpanii – obejmujące między innymi warsztaty języka hiszpańskiego, warsztaty taneczne, warsztaty kulturoznawcze czy zajęcia sportowe, czy też w Chorwacji, Grecji, Turcji…

– Ceny ofert są niewygórowane i leżą zdecydowanie w zasięgu przeciętnego polskiego seniora. Ale przecież taka wycieczka może być też ufundowana rodzicom przez dzieci, na przykład z okazji rocznicy ślubu rodziców czy „okrągłych” urodzin. Takie „wakacje życia” to przecież znakomity prezent – wyjaśnia Agnieszka Grygiel. – Wiele ofert oznacza wydatek zdecydowanie poniżej 2 tysięcy złotych. Przykładowo, w Tunezji seniorzy mogą spędzić cały tydzień w hotelu trzygwiazdkowym, z dwoma posiłkami dziennie za niecałe 1.200 złotych, na Costa del Sol tydzień w hotelu czterogwiazdkowym, trzema posiłkami dziennie i napojami to koszt niecałych 1.800 złotych. To kwoty zdecydowanie leżące w możliwościach polskich seniorów – podsumowuje Agnieszka Grygiel.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>