Finansowy zastrzyk dla Sky Club

Około 80% udziałów w Sky Club sp. z o.o. kupił niezależny Dom Maklerski IDM SA. Kapitał zakładowy Spółki wzrósł niemal pięciokrotnie – z 2,5 mln złotych do 11,8 mln złotych. Organizator prognozuje na ten rok podwojenie przychodów spółki. Podwyższona zostaje także kwota posiadanej gwarancji ubezpieczeniowej z 17,5 mln złotych do 25 mln złotych. Same duże liczby. Rok 2012 bez wątpienia zapowiada się ciekawie.

Dom maklerski IDM SA ogłosił, że zainwestuje w Sky Club sp. z o.o. Po podniesieniu kapitału Sky Club z 2,5 mln złotych do 11,8 mln złotych większościowy pakiet udziałów w spółce objęli inwestorzy, którzy 31 stycznia podpisali list intencyjny w sprawie dalszego rozwoju Sky Club.

W myśl listu intencyjnego Sky Club Sp. z o.o. stanie się częścią notowanej na giełdzie spółki Air Market SA i już w nowej strukturze będzie rozwijać działalność w sektorze turystycznym. Na rynku pozostaje dotychczasowa oferta marek Sky Club i Triada. Oferta Triady to przede wszystkim szeroka oferta wycieczek 7+7, łączących wypoczynek ze zwiedzaniem. Sky Club specjalizuje się w ofertach wypoczynku z opcją All Inclusive.

Organizator zapowiada pojawienie się nowych produktów: ofert związanych z aktywnym wypoczynkiem, wyjazdów uzdrowiskowych i SPA, wyjazdów narciarskich, rejsów wycieczkowych a także ofert na pobyty typu all inclusive w Polsce.

 

Sky Club sp. z o.o. nie musi się wstydzić swoich wyników finansowych za ubiegły rok. W porównaniu do roku 2010, w 2011 przychody ze sprzedaży netto wzrosły o 45,5 proc. (z 123,5 mln złotych do 179,6 mln złotych), zysk brutto na koniec września rok do roku wzrósł aż o 84,5 proc. (z 4,6 mln złotych w 2010 r. do 8,5 mln złotych w 2011 r.).

Klienci sprzedawanych przez spółkę marek – Sky Club i Triada, mają się poczuć bezpiecznie także dzięki podwyższeniu gwarancji ubezpieczeniowej do wysokości 17,5 mln złotych. W nieodległej przyszłości udzielona przez TU Europa gwarancja ubezpieczeniowa ma wzrosnąć o kolejne 7,5 mln zł do 25 mln. Kwota ta przybliża Sky Club do lidera rankingu polskich organizatorów – Itaki, dla której kwota gwarancji wynosi ponad 31 mln złotych.

Rok 2012 zaczyna się więc dla spółki Sky Club solidnym zastrzykiem finansowym. Czas pokaże czy zastrzyk ten wyjdzie organizatorowi na zdrowie.

  1. Pingback: Exim Tours ma nowego udziałowca | Qtravel.pl Blog

  2. Pingback: Niezły rok dla większości, doskonały dla Itaki - rok 2011 w polskiej branży turystycznej | Qtravel.pl Blog

  3. Pingback: Sky Club bankrutuje! | Qtravel.pl Blog

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>