Listopad pod znakiem przyszłych wakacji – trendy Qtravel.pl

Czego szukali w listopadzie użytkownicy wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl? Wycieczek na lato 2012. Jak pokazuje analiza listopadowych trendów wyszukiwania na stronie Qtravel.pl, klienci błyskawicznie odpowiedzieli na rozpoczęcie przez większość polskich organizatorów sprzedaży wakacyjnej oferty.

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych fraz wyraźnie wybija się „itaka lato 2012”, za nią „neckermann lato 2012” i „triada lato 2012”. W sumie wśród 20 pierwszych najczęściej wyszukiwanych fraz, aż 11 dotyczy letniego wypoczynku. W pierwszej dziesiątce pojawiły się także frazy „narty” i „narty 2012”. Jednak z pewnością ze względu na panującą w całej Europie aurę, temat białego szaleństwa nie cieszył się w zeszłym miesiącu szczególnym zainteresowaniem.

Na liście najczęściej wyszukiwanych krajów też w większości kierunki wakacyjne. Pierwsza piątka to: Egipt, Turcja, Włochy, Chorwacja, Hiszpania. Dopiero na dziewiątej pozycji Austria, jako jedyny „narciarski” kierunek w zestawieniu.

Najczęściej wyszukiwane miejsca to Paryż, Livignio i Rzym. Pierwsze i trzecie zapewne w kontekście zbliżającego się Sylwestra i hucznej zabawy w europejskich metropoliach. Drugie z pewnością wyszukiwane przez tych, którzy marzą o wypoczynku na śniegu. Ciekawostką jest 10 pozycja Bielska-Białej.

W zestawieniu najczęściej wyszukiwanych atrakcji prym wiodą narty. Wygląda na to, że ciągle wierzymy w rychłe nadejście zimy. Pozostałe atrakcje związane z latem: wycieczki objazdowe, disneyland, aquapark.

Wśród organizatorów liderem jest Itaka, z bardzo wysokim wynikiem procentowym. Itaka pojawiła się w 7,17 proc. wszystkich wyszukiwań. Kolejne pozycje zajęły Neckermann, Triada, Alfa Star i Rainbow Tours.

Najczęściej wyszukiwane frazy, listopad 2011

  1. Pingback: Listopad pod znakiem przyszłych wakacji – trendy Qtravel.pl | Travel

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>