Na wakacje do Turcji! Do Bodrum! Albo do Aquaparku!

Jak sprawdzić zainteresowania ludzi? Odpowiedź wydaje się łatwa – wystarczy ich zapytać. O pułapce takiego rozumowania przekonują się jednak zarówno specjaliści badający opinie, jak i autorzy różnych sond czy ankiet. Pytani wprost mianowicie dość często celowo mijamy się z prawdą. A może nie pytać nas, a sprawdzić o co my pytamy? Tak, to lepszy trop. Przecież mało kto z nas przyzna się, że w Internecie najczęściej szuka tematyki związanej z seksem, mimo że statystyki popularnych wyszukiwarek są bezlitosne…  A czego szukamy na wakacje? Tu wskazówek może udzielić analiza sporządzona przez Qtravel.pl – polską wyszukiwarkę ofert turystycznych.

Kierunek – Turcja
Idealne wakacje – przynajmniej według częstości zadawanych w czerwcu przez użytkowników internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl pytań – to wypoczynek w Turcji, w Bodrum. Obowiązkowo z Aquaparkiem jako podstawową atrakcją dla najmłodszych – bo bardzo często szukamy również rodzinnych ofert dla dorosłych z dziećmi.

- Polacy, jeśli chodzi o główne kierunki planowanych kierunków wakacyjnych wojaży, nie odbiegają od innych Europejczyków. Szukamy tradycyjnych kierunków – chcemy wypoczywać w Turcji, Egipcie oraz Grecji i Chorwacji. To właśnie o oferty w tych czterech krajach najczęściej pytają użytkownicy naszej wyszukiwarki – mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Qtravel.pl. – Odbiciem listy krajów jest zestawienie „ulubionych” kurortów – tureckie Bodrum, Ölüdeniz i Alanya czy egipskie Sharm el-Szejk i Hurgada to najczęściej poszukiwane miejsca na planowany wypoczynek. Nie poszukujemy zbyt często niekonwencjonalnych wakacji, w nietypowych miejscach. Chcemy po prostu z dziećmi lub sami odpocząć w dobrych warunkach, w znanych i sprawdzonych ośrodkach turystycznych – dodaje Agnieszka Grygiel .

Wakacji w Turcji dotyczy niemal 15 procent zapytań kierowanych do wyszukiwarki Qtravel.pl, o możliwości wypoczynku w Grecji  w czerwcu 2010 roku pytało 9,4 procent użytkowników Qtravel.pl (na konto Hellady dopisujemy chętnych na wypoczynek na Krecie – 3,1 procent zapytań – czy Rodos – 1,7 proc.). Następny w rankingu popularności Egipt to już tylko niecałe 9 procent zapytań, czwarta w rankingu Chorwacja – zaledwie 3,5 procent. O wypoczynek w słonecznej Hiszpanii pyta już zaledwie jeden na dwudziestu pięciu użytkowników Qtravel.pl.

- Zaskoczeniem dla nas było to, że uchodząca przez wiele lat za standardowe miejsce wakacyjnego wypoczynku Tunezja, nie cieszy się w tym roku popularnością. O ofertę turystyczną w tym kraju pyta zaledwie 1,5 procent naszych użytkowników, tyle samo co o wypoczynek w Bułgarii – mówi Agnieszka Grygiel . – Rośnie za to – choć nadal jest niewielki – udział zapytań w miejscach z perspektywy Polski mocno egzotycznych, coraz więcej osób zadaje pytania o imprezy turystyczne w Chinach czy na Malediwach – uzupełnia Agnieszka Grygiel.

 

 

Aquapark i rafa koralowa
Dla osób poszukujących atrakcyjnej formy wakacyjnego wypoczynku ważne jest nie tylko miejsce, ale również dodatkowe atrakcje. W przypadku sporej części wczasowiczów właśnie one decydują o wyborze konkretnej oferty – szczególnie osoby z dziećmi starają się tak zaplanować wypoczynek, by ich pociechy mogły korzystać z wielu atrakcyjnych dla nich rozrywek. Na dodatkowe elementy ofert turystycznych zwracają również uwagę miłośnicy aktywnego spędzania czasu.

Jakich urozmaiceń wakacyjnych wyjazdów szukają użytkownicy Qtravel.pl? W pierwszej dziesiątce wyszukiwanych dodatkowych atrakcji  związanych z imprezami turystycznymi te związane z dziećmi oraz aktywnym wypoczynkiem dzielą się niemal po połowie.

- Na pierwszym miejscu znalazły się aquaparki, czyli ulubione miejsca zabaw zarówno dzieci jak i wielu dorosłych. Ale poszukiwane są również oferty z możliwością zwiedzania raf koralowych, rejsami, zwiedzaniem czy grą w golfa – wyjaśnia Agnieszka Grygiel . – Wyszukiwane są także oferty  obejmujące rozrywki kierowane do dzieci – z możliwością korzystania z brodzików, zjeżdżalni lub specjalnie zaplanowanych dla najmłodszych zajęć, czyli animacji – dodaje Agnieszka Grygiel.

Wśród najpopularniejszych atrakcji znalazły się oczywiście te najczęściej kojarzone z wakacyjnym wypoczynkiem – jak basen oraz plaża.

Po wyborze miejsca i atrakcji pora zdecydować się na środek transportu – do wybranego kurortu w Turcji, Grecji czy Egipcie najczęściej chcielibyśmy dotrzeć samolotem. Transport lotniczy praktycznie deklasuje inne środki komunikacji. Użytkownicy Qtravel.pl stawiają na szybkość i wygodę – samolot jest więc oczywistym wyborem.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>