Wiosenne zwiedzanie, ale w perspektywie już lato… w Egipcie

Zima zmierza ku końcowi, odchodzi czas białego szaleństwa. Ciepłe wiosenne dni już tuż-tuż, zaś w niedalekiej perspektywie lato i wakacje – typowy sezon wypoczynkowy. Wybierając oferty turystyczne, chcemy jeszcze wykorzystać zimę, ale już na poważnie planujemy wypoczynek wakacyjny, nie zapominając jednocześnie o wiosennych wypadach. A gdzie chcielibyśmy spędzić wakacje? W lutym niepodzielnie rządził Egipt, w którym to kraju, pomimo przesilenia politycznego i zamieszek, zainteresowanie wypoczynkiem paradoksalnie wzrosło – wynika z danych opracowanych przez Qtravel.pl, polską wyszukiwarkę ofert turystycznych.

Turystyka to branża typowo sezonowa, zainteresowanie poszczególnymi formami wypoczynku wyznacza kalendarz, a w szczególności rytm przyrody. To, że zimą najczęściej szukamy możliwości aktywnego wypoczynku w górach, zaś latem rozglądamy się za ciepłymi morzami, plażami i pewną, słoneczną pogodą to truizm.

- Zapytania dotyczące wakacyjnego wypoczynku znalazły się w lutym na pozycji niekwestionowanego lidera. Użytkownicy naszej wyszukiwarki pytają o oferty na sezon lato 2011. Na dalsze pozycje spadły już zapytania związane z wypoczynkiem zimowym. Narty w lutym zostały już zdetronizowane, co jest widomym znakiem końca sezonu zimowego – mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl. – Coraz częściej są również wyszukiwane dodatkowe atrakcje związane wyłącznie z ofertami letnimi. Wystarczy wspomnieć o nurkowaniu, rejsach czy aquaparkach – dodaje Agnieszka Grygiel.

Swego rodzaju sensacją stała się bardzo wysoka popularność wśród korzystających z wyszukiwarki Qtravel.pl jednej destynacji – mianowicie Egiptu. Jak widać, poważne perturbacje społeczno-polityczne nie tylko nie zmniejszyły zainteresowania rodzimych turystów wypoczynkiem w kraju faraonów, lecz – co można postrzegać w kategoriach paradoksu – wpłynęły na znaczne zwiększenie jego popularności.

- To swoisty fenomen. W lutym ofert wypoczynku w Egipcie dotyczyło ponad trzykrotnie więcej zapytań niż drugich w rankingu Włoch. Polacy najprawdopodobniej doszli do wniosku, że po ostatnich wydarzeniach w Egipcie, właściciele tamtejszych hoteli zaproponują bardziej korzystne warunki, głównie finansowe. Nie da się ukryć, że turyści w wielu krajach zaczęli postrzegać ten kraj jako niebezpieczny, rezygnując z wypoczynku tam, lub odkładając ostateczną decyzję w oczekiwaniu na uspokojenie się sytuacji. Polacy znają już ofertę kurortów egipskich, więc w obliczu niższych cen już postanowili wykorzystać okazję  – wyjaśnia Agnieszka Grygiel. – Oferty w Egipcie łączą takie elementy jak wysoka jakość hotelu, dobre wyżywienie, krótki czas przelotu z wielu lotnisk lokalnych oraz praktyczna gwarancja pogody, a to wszystko za relatywnie niskie ceny. To topowy kierunek od lat i jak widać, nawet zdarzenia ostatnich miesięcy nie są w stanie odstraszyć polskiego turysty. W oparciu o dotychczasowe zapytania możemy przypuszczać, że oferty wypoczynku w kraju faraonów będą się w tym sezonie dobrze sprzedawały – dodaje Agnieszka Grygiel.

Poza wypoczynkiem wakacyjnym nadal sporym zainteresowaniem cieszą się oferty zimowe, związane z aktywnym wypoczynkiem na nartach.

- Nasi użytkownicy częściej pytają również o wycieczki objazdowe. Tego typu oferty są typowe dla okresów „międzysezonowych”. Kończy się już zima, okres wakacyjny jeszcze się nie rozpoczął, więc większą uwagę kierujemy na zwiedzanie europejskich miast. Na „topie” są tradycyjne cele takich wycieczek, czyli  Paryż, Rzym, Barcelona – podsumowuje Agnieszka Grygiel.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>