10 nietuzinkowych miejsc, w których pojeździsz na nartach (infografika)

Zimą, kiedy pół Europy rozpoczyna szturm na Alpy, warto poszukać innych miejsc, w których można poszaleć na śniegu. Przyjrzeliśmy się z bliska tematowi narciarskiemu i okazało się, że szusować można nawet tam, gdzie niewielu by się tego spodziewało. Co więcej, na nartach pojeździmy nie tylko zimą. Dla wszystkich, którzy chcieliby odkryć coś nowego – Qtravel.pl przedstawia 10 nietuzinkowych miejsc dla narciarzy i snowboardzistów.

Argentyna

Kiedy w Europie pełnia lata w Argentynie sezon narciarski w pełni. Wszystkim zmęczonym latem i upałem, między czerwcem a wrześniem polecamy argentyński ośrodek Las Leñas położony w samym sercu And. Na wysokości 2240 m n.p.m. narciarze i snowboardziści mogą korzystać z ponad 100 km tras. Na wycieczkę w Andy zabierze narciarzy biuro Otium.

Belgia

Belgia z pewnością nie jest rajem dla narciarskich zawodowców, ale w ośrodku Francorchamps – Rue de Spa w Górach Ardeńskich można od grudnia do marca uprawiać narciarstwo alpejskie. Niektóre ze stoków są nawet tak niebezpieczne, że nie maja na nie wstępu snowboardziści!

Bułgaria

Do Bułgarii warto pojechać nie tylko ze względu na złote plaże. Od grudnia do kwietnia narciarze z Europy i nie tylko coraz chętniej odwiedzają miasteczko Borowiec w malowniczych górach Riła. To największy w kraju ośrodek narciarski, którego początki sięgają końca 19tego wieku. Wycieczki w Góry Riła znajdują się w ofercie biura Otium.

Chorwacja
Natura hojnie obdarowała Chorwatów: oprócz lazurowego morza dała im też malownicze góry. W zimie warto odwiedzić zbocza Parku Narodowego Gorski Kotar, położonego niedaleko Rijeki. Narciarzom przyzwyczajonym do alpejskich kurortów z pewnością nie zaimponuje chorwacka infrastruktura, jednak ceny są tutaj bardzo kuszące.
Dubaj

Tutaj wszystko jest możliwe. W Dubaju można poszusować na śniegu także wtedy, gdy temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Do tego na nartach pojeździmy nie wychodząc z hotelu! „Narciarskie” oferty do Dubaju znajdziemy w ofercie biura Trade&Travel Company i TUI.

Hiszpania

Od grudnia do kwietnia zapraszamy na narty do Hiszpanii! I to wcale nie w Pireneje, a na południowy kraniec kraju, gdzie króluje muzyka flamenco. Ośrodek narciarski Sierra Nevada leży koło Granady w masywie górskim Penibético. Na wysokości od 2100 m do 3282 m. znajduje się 30 wyciągów i 103 trasy. Kto by się spodziewał!

Maroko

Zaledwie 80 km od Marrakeszu leży Oukaïmeden – jeden z pierwszych w Afryce ośrodków narciarskich. Choć śnieg w Górach Atlas nie jest na porządku dziennym, to od stycznia do marca zwykle można tutaj poszusować na nartach. Do Marrakeszu zabierze nas zimą Exim Tours.

RPA

W RPA poszusujemy na ośnieżonych stokach, kiedy w Europe tłumy wylegiwać będą się na gorących plażach. Tiffindell Ski Resort leży na wysokości 2810 m n.p.m. i jest czynny od czerwca do sierpnia. Choć ze śniegiem bywa różnie, to i tak warto się tam wybrać, choćby po to by móc powiedzieć: „Byliśmy na nartach w RPA!”

Rumunia

Rumunia nie kojarzy się Polakom z nartami. A powinna. Rumuńskie Karpaty kryją w sobie liczne ośrodki, w których można uprawiać białe szaleństwo. Szczególnie polecamy centrum Poiana Brasov – jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju.

Szkocja

Nie są to może Alpy Szwajcarskie, ale szkockie Highlands są bez wątpienia godne polecenia. Brak tutaj luksusowych hoteli i salonów odnowy biologicznej, za to nigdzie indziej nie ma takich krajobrazów, takiej przestrzeni i takich ludzi. Jedyne na co można narzekać to kapryśna pogoda. Sezon narciarski trwa w Szkocji od grudnia do kwietnia.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>